Business Lunch w Warszawie – #5 polecanych restauracji

by Dorota Leszczyńska

Business Lunch w Warszawie – #5 polecanych restauracji

Temat koronawirusa stale daje o sobie znać i jeszcze długo będziemy podlegali pewnym obostrzeniom. Jednak pomimo krótkiego zastoju, biznes kręci się dalej. Rozmawiamy przez komunikatory, organizujemy wideokonferencje, negocjujemy warunki, podpisujemy kolejne umowy z klientami. Aczkolwiek pewne osoby czy też specyfika branży wymagają bezpośredniej rozmowy, np. przy kawie albo podczas wspólnego posiłku.

Choć na tą chwilę nie każdy zdecyduje się na kontakt face to face, to jednak po wakacjach czy po ustabilizowaniu sytuacji, zaczniemy coraz częściej wracać do bezpośredniego budowania relacji biznesowych. A nawet jeżeli nie, to wrócimy do biur i będziemy szukać miejsc, gdzie podają dobre jedzenie.

Do tej pory odwiedziłam już sporo restauracji, a recenzje z wizyt udostępniałam systematycznie na Facebooku i Instagramie. Zatem dlaczego miałabym się tą wiedzą z Wami nie podzielić na stronie? Tyle że w bardziej skondensowanej i prostszej formie. Tak oto postanowiłam wytypować listę lokali idealnych na business lunch w stolicy.

Przedstawiam Wam 5 (moim zdaniem) wyjątkowych restauracji z klasą z różnych części Warszawy. Ciekawe czy podzielicie mój entuzjazm.

Źródło: www.restauracja-munja.pl

Munja – adriatycka

Podróż po restauracji zaczynamy od kuchni adriatyckiej łączącej w sobie bałkańską ostrość i śródziemnomorską lekkość. Munja mieści się nieopodal Hotelu Hilton, Warsaw Spire i biznesowego centrum Ronda Daszyńskiego. Na pewno jest to idealna lokalizacja dla nocujących w Śródmieściu lub pracujących w pobliskich biurowcach.

Nazwa wywodzi się z języka serbsko-chorwackiego i oznacza piorun. Co by się nawet zgadzało, zwłaszcza że ogień czasem widać z otwartej kuchni. Goście mają tutaj do dyspozycji bardzo dużo miejsca zarówno przy stolikach, jak również w bardziej kameralnych, tapicerowanych lożach. Sympatyczna obsługa, przyjemna atmosfera i dopracowany serwis zachęcają do zapraszania tutaj swoich kontrahentów. Jeżeli miałabym polecić któreś dania z karty, to będą to wszelkie mięsiwa i genialny sernik.

Lunche możemy zamówić od poniedziałku do piątku między 12.00 a 16.00 za 29 zł (zupa + danie główne + deser).

Adres: ul. Grzybowska 43 / Śródmieście-Mirów


Shoku – azjatycka fusion

To miejsce jest wyjątkowe i kultowe zarazem. Wyjątkowe za sprawą kuchni fusion, która jest efektem kreatywności kucharzy. A kultowej, ze względu na eklektyczny charakter. Spotkać tu można zarówno ludzi z korpoświata, jak również z showbusinessu. Przede wszystkim jednak pojawiają się tutaj Ci, którym zależy na dobrym jedzeniu i nietuzinkowych drinkach.

W Shoku jadałam ciekawie przyrządzone ryby. Wpadałam na ramen z cudownym boczkiem. Tam również próbowałam ośmiorniczek z popcornem w ramach tzw. boxu. Generalnie zawsze coś mnie tam pozytywnie zaskakiwało.

Lunche możemy zamówić od poniedziałku do piątku między 11.30 a 15.30 za 35 zł (zupa/przystawka + danie główne).

Adres: ul. Karolkowa 30 / Wola-Czyste


Źródło: www.perarestauracja.pl

Pera Steak House & Seafood – kuchnie świata

Coś, co tygrysy biznesu lubią najbardziej, czyli mięso znajdziecie w świetnej restauracji na Ochocie (choć nie tylko mięso). W Perze jadłam jednego z najlepszych steków w moim życiu, a to już mówi bardzo wiele. Poza smakiem podawanych dań byłam zachwycona wystrojem tego miejsca. Z jednej strony jest niebywale wysublimowane, a z drugiej pokazuje charakter. W gablotach możemy ujrzeć, np. wiszące udźce wołowe, a także zachęcające do skosztowania wina.

Pera ma sławę restauracji, która dostarcza wieczornej rozrywki. Organizowane były tutaj koncerty i tętniło nocne życie. Jednak bardzo zachęcałabym, by wpaść tutaj i doświadczać tego fantastycznego miejsca w ciągu dnia, gdy jest po prostu spokojnie i szykownie zarazem.

Zamiast zestawów lunchowych zamawiamy dania z karty.

Adres: Aleja Krakowska 248 / Ochota


Da Aldo – włoska

Włoska propozycja jest zawsze najbardziej uniwersalna, bo niemal każdy znajdzie w menu coś dla siebie. Wychodzę zatem z propozycją restauracji z Żoliborza, mieszczącej się przy placu Inwalidów. Da Aldo oferuje nam doświadczenie wyższej jakości niż przeciętna włoska knajpka z kluchami i pizzą. Czekają na nas białe obrusy, nienaganni kelnerzy i regały uginające się od win z różnych regionów Włoch.

W tym miejscu to oryginalne produkty i prostota wykonania grają pierwsze skrzypce. I na pewno rozmowa biznesowa stanie się o wiele przyjemniejsza, gdy w nozdrzach poczujemy woń płynnego masła z ravioli i świeżego chleba.

Zamiast zestawów lunchowych możemy zamówić dania dnia (jak widać na zdjęciu).

Adres: ul. Mickiewicza 23 / Żoliborz


Źródło: www.gururestauracja.pl

Guru – indyjska

Restauracja Guru jest moim ostatnim odkryciem. Choć tak naprawdę od dawna jest w czołówce na TripAdvisorze w kategorii: najlepsze restauracje indyjskie w Warszawie. Mimo że lokal znajduje się bardzo blisko Alei Jerozolimskich i Centrum, to jednak uliczka jest mało uczęszczana. Możemy być spokojni, że nie będzie tłumów i głośno, lecz kameralnie.

Guru należy się cześć i chwała za świetnie oddanie smaków Indii, obsługę i gustowny wystój. Hinduska tradycja opiera się na wspólnym jedzeniu, dlatego dania serwowane są w małych miseczkach lub kociołkach, co może powodować problemy natury estetycznej. Na szczęście do każdego półmiska dostajemy talerz obiadowy, zatem ryzyko ubrudzenia się zmniejsza. Biorąc powyższe pod uwagę, uważam, że z powodzeniem można tutaj przyprowadzić klienta lub partnera biznesowego.

Business lunche możemy zamówić od poniedziałku do piątku między 12.00 a 15.00 za 27 zł (zupa + danie główne z ryżem lub chlebem Naan + surówka).

Adres: ul. Widok 8 / Śródmieście


 

2 komentarze

  1. Patka pisze:

    Ja najczęściej wybieram Pańską 85 na business lunch, mają dobre ceny i rewelacyjną kuchnię azjatycką na wysokim poziomie, do tego fajny, nowoczesny wystrój restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *