Moje #TOP3 – ulubione restauracje azjatyckie w Warszawie

by Dorota Leszczyńska

Moje #TOP3 – ulubione restauracje azjatyckie w Warszawie

Kuchnia azjatycka jest mi bliska z kilku względów. Po pierwsze dlatego że dania są doprawione wyraziście i egzotycznie z mojej perspektywy – Polki wyrosłej w smakach europejskich. Po drugie, w kuchni azjatyckiej wykorzystuje się sporo warzyw i składników zawierających białko, co korzystnie wpływa na bilans odżywczy posiłku. Po trzecie, idąc do restauracji azjatyckiej czuję się o wiele bardziej swobodnie. Wiem, że uda mi się zamówić danie bez glutenu, gdyż w karcie rzadziej przewijają się propozycje z mąką pszenną, za to sporo jest opcji z ryżem lub makaronem ryżowym. Właśnie dlatego, gdy zdarza mi się jadać na mieście, często wybieram restauracje tajskie czy chińskie. I jeżeli chcielibyście poznać, które są moimi ulubionymi, oto moja lista TOP 3 w Warszawie.

RESTAURACJA MAO

Adres: ul. Marszałkowska 62

W tej restauracji jest w czym przebierać. W zależności od preferencji i apetytu można skosztować pierożków, mniej lub bardziej sycących zup, zestawów obiadowych czy sycących dań głównych. Doceniam nie tylko różnorodność, ale i dedykowane sosy czy proponowane koktajle. Mao w swej ofercie przedstawia promocje na każdy dzień tygodnia, więc można natrafić na ciekawe okazje na spróbowanie czegoś nowości. Spodziewajcie się dużej liczby gości w i przed restauracją, dlatego polecam rezerwację stolika.

Przystawki i zupy: 9,90-22,90 zł

Dania główne: 25,90-129,90 zł

Zestaw lunchowy: 19,90 zł (zupa+drugie danie albo drugie danie+deser)

Więcej na stronie: Mao

THAISTY

Adres: plac Bankowy 4

Kocham, kocham, kocham pad thaia z Thaisty! Uważajcie, ta miłość udziela się również innym. Jeżeli jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności smażony makaron w sosie tamaryndowym to nie jest Wasza bajka, w restauracji macie ogrom propozycji curry, dań z krewetkami, z tofu, z wołowiną, z owocami morza czy wersji wegetariańskich. Przede wszystkim jest kolorowo, czuć pełnię smaku i zdecydowanie można się tutaj najeść do syta. Przy okazji polecę lemoniadę z nasionami tajskiej bazylii, bo ma w sobie coś oryginalnego.

Przystawki i zupy: 19-30 zł

Dania główne: 19-59 zł

Więcej na stronie: Thaisty

PAŃSKA 85 RESTAURANT

Adres: (trudno się domyślić) ul. Pańska 85

Chcecie zrobić niespodziankę swojej drugiej połówce, a może chcecie uczcić ważne wydarzenie lub osiągnięcie? W takim razie wybierając lokal na kolację, weźcie pod uwagę tą chińską restauracje premium. Zaznaczam, iż faktycznie jest tutaj drożej, ale także poziom przygotowanych danach i użytych składników jak najbardziej jest adekwatny do ceny. Zwracam Waszą uwagę na to, że serwowane tutaj tradycyjne dania takie jak chociażby kaczka po pekińsku czy królewskie krewetki z Morza Żółtego, mają w sobie szlif nowoczesności i świeżego podejścia. Jakże przyjemnie celebruje się posiłek w restauracji Pańska 85, gdy ponadto obsługa poświęca uwagę każdemu gościowi oraz potrafi sprostać jego oczekiwaniom i potrzebom.

Przystawki i zupy: 16- 48 zł

Dania główne: 27-155 zł

Zestaw lunchowy: 29 zł

Więcej na stronie: Pańska 85

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *