Najlepsze memy prawnicze – sezon 1

by Dorota Leszczyńska

Najlepsze memy prawnicze – sezon 1

Jeszcze rok temu, gdy publikowałam pierwszego mema z Harveyem Specterem w roli głównej, nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Memy prawnicze na fanpajdżach Liczi LEX zaczęły cieszyć się tak ogromną popularnością, że w sumie stworzyłam ich już ponad 100. Zatem ogłaszam wszem i wobec, że właśnie zakończył się 1 sezon serii memów Liczi LEX z wykorzystaniem scen ze znanego serialu o prawnikach – ’Suits’. Oznacza to dwie rzeczy. Po pierwsze, skoro mowa o sezonie pierwszym, to uspokajam Was możecie spodziewać się kolejnych. Po drugie, pomyślałam, że warto byłoby nieco podsumować pierwszy rok i dlatego chciałabym przedstawić Wam najlepsze memy prawnicze, które zostały opublikowane pomiędzy majem 2019 r., a kwietniem 2020 r. Podczas typowania faworytów brałam pod uwagę liczbę polubień i popularność memów prawniczych w danym miesiącu zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. Szczerze przyznam, że zdecydowanie podzielam Wasze zdanie. Oto najlepsze memy prawnicze Liczi LEX pierwszego sezonu, które mimo upływu czasu wciąż bawią (przynajmniej mnie).


Maj 2019

Mamy tutaj żonglerkę słowną, stereotypowe podejście i kontekst prawniczy. Czy ktoś w tym wszystkim zauważył specyficzną pisownię bursztynowego trunku?

Czerwiec 2019

Prawnicze powiedzenia: „to zależy” lub „są spory w doktrynie”, nabierają zabawnego znaczenia w zderzeniu z jednoznaczną matematyką.

Lipiec 2019

Sezon weselny w pełni. Jedni marzą o spełnieniu się bajki o ślubie, a inni podchodzą do tego nad wyraz cynicznie. Jakże jednak pragmatycznie.

Sierpień 2019

W końcu zaangażowanie jest ważne w każdej sferze życia. I nieprawdą jest, że prawnikom nie zależy.

Wrzesień 2019

Prawnicy wbrew powszechnej opinii mają wiele dystansu i lubią się zabawić. Chociaż z drugiej strony może chodzi bardziej o zachowanie dystansu wobec innych.

Październik 2019

Kto powiedział, że życie między kodeksami i ustawami czyni prawników odludkami. Dla chcącego nic trudnego.

Listopad 2019

Z pewnością byłoby miło to usłyszeć. W końcu docenienie działa budująco na morale i poczucie wartości drugiej osoby.

Grudzień 2019

Wigilie firmowe kancelarii potrafią być niezręczne. Jednocześnie dają duże pole do popisu dla celnego ripostowania i rozwijania umiejętności miękkich.

Styczeń 2020

Kariera prawnicza to rzecz względna i zależy od punktu odniesienia lub przeniesienia. Mimo wszystko warto myśleć pozytywnie.

Luty 2020

W Walentynki można poprzestać na tulipanie z Biedronki. Jednak, gdy chce się wzruszyć kamienne serce Pani prawnik, warto wytoczyć najskuteczniejsze działa.

Marzec 2020

Adwokaci mogliby napisać niejeden scenariusz komedii romantycznej. Przecież to własnie opowieści o miłości aż po grób doprowadzają do łez rozczulonych widzów.

Kwiecień 2020

Kryzys COVID-19 branży prawniczej niestraszny. Powoli otwierają się przed prawnikami nowe rynki i jeszcze większe możliwości.

***

Memy prawnicze oparte są na kadrach i fotosach z serialu 'Suits’/”W garniturach” i korzystają z prawa cytatu jako formy dozwolonej parodii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *