Najlepsze restauracje w Białymstoku. Moje TOP5

by Dorota Leszczyńska

Najlepsze restauracje w Białymstoku. Moje TOP5

Publikowałam już wiele rekomendacji najlepszych restauracji z Warszawy. Tak się jednak składa, że drugim miastem, co do którego jestem obeznana w temacie rynku gastronomicznego jest właśnie mój rodzimy Białystok. A że od moich ostatnich poleceń białostockich lokali minęło już kilka lat, warto zaktualizować listę. Dlatego zapraszam wszystkich do zapoznania się z zestawieniem topowych restauracji w Białymstoku według Liczi LEX. Może odwiedzicie którąś z nich w 2022 r.

Pawilon towarzyski w Białymstoku

Pawilon Towarzyski

Pawilon towarzyski to miejsce, do którego wracamy z moimi przyjaciółmi najczęściej. Nawet swego czasu organizowałam tutaj swoje urodziny w formie rodzinnej kolacji. Za każdym razem, gdy tutaj wpadam, to czuję się jakbym trafiła do oszklonej i zielonej werandy. Obsługa jest uśmiechnięta i zaangażowana, co sprawia, że mam z tą restauracją miłe wspomnienia. Jakość, finezja podania i powtarzalność dań są tutaj naprawdę na wysokim poziomie. Wprawdzie ceny są na poziomie warszawskim, ale biorąc pod uwagę całokształt są to do przełknięcia.

Lokalizacja: ul. Akademicka 30, Białystok

pawilontowarzyski.pl

Horyzont w Białymstoku

Horyzont

Restauracja z Legionowej ma swoje momenty i popisowe dania. Na pewno kucharze często eksperymentują z menu i czerpią z różnych kuchni świata Pamiętam wyborną zupę Pho i Padd Thaia, ale także soczystą sztukę mięsa z obrazka z gratin ziemniaczanym. Warto docenić fakt, że lokal ma do zaoferowania sporo miejsca i przytulne otoczenie – są to idealne warunki na wieczorne spotkania przy winie lub romantyczną kolację.

Lokalizacja: ul. Legionowa 14/16, Białystok

horyzontbialystok.com

Multibrowar w Białymstoku

Multibrowar

Jeżeli chcecie wyskoczyć w piątek ze znajomymi z pracy na miasto, to miejsce jest idealne. Multibrowar stworzony jest dla wszystkich tych, którzy lubią spróbować wielu ciekawych piw. A przy okazji zjeść dużo, smacznie i do syta. W Multibrowarze serwują tradycyjne dania oparte na kuchni polskiej i czeskiej. Moje ulubione to wątróbka w porto i placki ziemniaczane z gulaszem. Czasem przez duże obłożenie lokalu trzeba trochę dłużej czekać na zamówienia, ale trunki trafiają na stół na bieżąco.

Lokalizacja: ul. Malmeda 8, Białystok

multibrowar.eu

Maison du Café w Białymstoku

Maison du Café

Mała Prowansja skryta w restauracji przy Kilińskiego na pewno przywoła ciepłe skojarzenia. Wśród przytulnych i uroczych bibelotów można poczuć się jak w bajce. Wbrew nazwie Maison du Café nie jest tylko kawiarnią, ale pełnoprawnym bistro z szerokim menu. Wszystko podawane jest tutaj z dbałością o szczegóły i stronę wizualną. Na Waszym miejscu wybrałabym się do Maison du Café na spotkanie z przyjaciółkami lub na pierwszą randkę.

Lokalizacja: ul. Kilińskiego 10, Białystok

maisonducafe.pl

Świętojańska 21 w Białymstoku

Świętojańska 21

Last but not least. Restauracja mieszcząca się na końcu ul. Świętojańskiej tuż przy placu Katyńskim zaprasza do skosztowania kulinarnych wariacji na temat znanych dań. Pierogi, Boeuf Bourguignon czy tiramisu poprzez niestandardowe dodatki otrzymują nowe oblicze. Jeżeli zatem lubicie się czasem zaskoczyć lub nie macie pomysłu na wykwitną kolację przy butelce wyselekcjonowanego wina ze swoją drugą połówką, to wpadnijcie do Świętojańskiej 21.

Lokalizacja: ul. Świętojańska 21, Białystok

swietojanska21.eatbu.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *