Mowa ciała zainteresowanej kobiety

by Dorota Leszczyńska

Mowa ciała zainteresowanej kobiety

Przyszła pora na zdradzenie kobiecej mowy ciała, której odczytanie mężczyznom sprawia nie lada problem. Nie od dziś wiadomo, że odczytywanie znaków niewerbalnych to domena głównie damskiego grona. Dlatego mężczyźni pewne sygnały zamiast jako przejaw życzliwości, uznają za jawną zachętę. Trochę winne są temu również same kobiety, bo często sterują swoimi zachowaniami i jeszcze bardziej mącą w głowie innym. W końcu flirciary żyją wśród nas i mają się dobrze. Dzisiaj przedstawiam takie sygnały mowy ciała kobiety, które przybliżą mężczyzn do odpowiedzi na pytanie: Czy z tego będzie tylko przyjaźń czy może jednak kochanie?

1.Dużo się uśmiecha i chichocze.

Trudno jest jej to kontrolować, po prostu na sam widok jej wybranka promienieje. Wystarczy, że on coś powie, a ona jest zachwycona jego poczuciem humoru i błyskotliwością. Chichocze nawet wtedy, gdy nie ma ku temu powodów, jakby straciła połączenie ze światem rzeczywistym.

2.Bawi się kosmykami włosów i poprawia fryzurę.

Długie włosy to atrybut kobiecości, który stanowi oczywisty powód do dumy. Bawiąc się włosami i jednocześnie kierując wzrok na swego wybranka, kobieta zawiązuje niewerbalny flirt z mężczyzną. Poza tym poprawianie co chwilę swoich włosów, przykuwa uwagę, bo – zdaniem mężczyzn – jest to niezwykle seksowne zachowanie.

3.Wciąga brzuch, prostuje się, wypina biust do przodu, a pośladki do tyłu.

Nawet jeżeli daleko jej do idealnej figury klepsydry, będzie starała się wyeksponować swoje strategiczne przymioty ciała. W ten sposób w niektórych miejscach straci w oczach wybranka kilka centymetrów, by w innych zyskać dodatkowe centymetry. Taki zabieg robi właśnie po to, by wydawać się mu bardziej atrakcyjną pod względem fizycznym, ale również stwarzać wrażenie pewniejszej siebie.

4.Rumieni się.

Rumieniec na twarzy oznacza zawstydzenie i oczarowanie wybrankiem. Pojawia się zwłaszcza u niezwykle nieśmiałych kobiet, które kontakt z wybrankiem odchorowują zalewając się nagłą czerwienią na licach.

5.Odwzajemnia długie spojrzenie.

Jeżeli kobieta bez skrępowania odwzajemnia długie spojrzenia kierowane do niej przez jej wybranka, to świadczy o tym, że jest bardzo pewna siebie, otwarta na flirt i bliższy kontakt z tym mężczyzną. Jest to oznaka niezaprzeczalnego pociągu seksualnego.

6.Wpatruje się ukradkiem, a następnie ucieka wzrokiem w dół.

Kobieta nieśmiała będzie starała się unikać patrzenia w oczy. Spojrzenie będzie ukradkowe i krótkie. Jest to spowodowane tym, że nie chce zostać przyłapana na „gapieniu się” na wybranka. Gdy jednak zostanie przyłapana, zaczyna patrzeć w dół z zawstydzenia.

7.Mówi wyższym głosem niż zwykle, a czasem pieści się jak mała dziewczynka.

Z powodu podekscytowania krtań się jej zaciska, a tym samym struny głosowe wchodzą  na wyższe rejestry. Jeżeli natomiast z premedytacją udaje cieniutki głos małej dziewczynki, chciałaby być otoczona opieką i troską przez swego wybranka.

8.Seksownie się porusza i przybiera korzystne pozy.

Wyzwala w sobie pokłady seksapilu. Miarowo porusza biodrami, kroczy tak, aby najlepiej wyeksponować swoje nogi, a do tego dodaje serię kocich i miękkich ruchów. Od razu widać po niej, że jest dumna z bycia kobietą.

9.Dotyka swojej szyi, ust i dekoltu.

To jak podświadome pragnienie pocałunków wybranka właśnie w tym erogennych miejscach. Poza tym głaskanie przez kobietę w towarzystwie mężczyzny swojej skóry tuż nad piersiami, jest dla mężczyzny bardzo podniecającym widokiem.

10. Odchyla w taki sposób włosy, by ukazać wybrankowi napiętą, długą szyję.

Znowu wałkujemy temat szyi. Ten sygnał oznacza, że kobieta jeszcze intensywniej myśli o bliskim kontakcie z wybrankiem. Na tyle bliskim, że najlepiej gdyby ów kontakt skończył się maksymalnym odchyleniem jej głowy do tyłu w chwili uniesienia podczas orgazmu.

11.Przegryza i oblizuje wargi.

Chciałaby się z nim całować tu i teraz. Ślinianki produkują duże ilości śliny, dlatego oblizuje usta, a wargi przegryza żeby zachęcić mężczyznę do pocałunku albo żeby dać upust swemu napięciu. Założę się, że teraz zastanawia się, czy jej wybranek dobrze całuje, wpatrując się oczywiście w jego usta.

12.Ciało kieruje w stronę swego wybranka.

Tułowie i kolana powiedzą nam prawdę. Zwrócone będą w stronę wybranka, którego kobieta chce z zainteresowaniem słuchać.

13.Nawiązuje lub pozwala nawiązać wybrankowi kontakt fizyczny.

Wcale nie odsuwa ręki, gdy wybranek nagle ją delikatnie dotknie. Sama także prowokuje spontaniczny dotyk, kładąc rękę czy głowę na jego ramieniu. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku, dobrych manier i przyzwoitości, aby nie wypaść na kobietę łatwą i dostępną.

14.Zdejmuje nitkę z marynarki wybranka czy też poprawia mu ubranie.

Własnie znalazła idealny pretekst do nawiązania kontaktu fizycznego. Poza tym, jeżeli zwraca uwagę na takie szczegóły, np. paproszek na ubraniu wybranka, to z pewnością ten mężczyzna nie jest jej obojętny i nie traktuje go jak jednego z wielu.

15.Jej oczy stają się szkliste i rozmarzone, a źrenice się rozszerzają.

Tak samo jak w przypadku męskiej mowy ciała, u kobiet również możemy mówić o efekcie maślanych oczu. Kobieta jest tak bardzo zauroczona swym wybrankiem, że jej oczy nabierają nowego wyrazu, a jej źrenice rozszerzają się bez pomocy narkotyków. W zasadzie zakochanie bliskie jest stanowi po zażyciu uzależniających substancji.

16.Nachyla się w stronę wybranka i stara się być blisko niego.

Jest żywo zainteresowana tym, co mówi jej wybranek. Fascynuje ją i urzeka. Należy bowiem pamiętać, że kobiety są wrażliwe na słowa, więc nawet brzydale mogą mieć powodzenie wśród płci pięknej, o ile mają gadane.

17.Patrzy z zazdrością i traci humor na widok kręcących się wokół jej wybranka kobiet.

Konkurencja, konkurencja i jeszcze raz konkurencja – tego nie zniesie żadna kobieta. Ponoć panowie są zazdrośni o byłych mężczyzn swej wybranki, natomiast panie o przyszłe kobiety swego wybranka. Może coś w tym jest.

18.Ze zdenerwowania albo wpada w słowotok albo nie jest w stanie wypowiedzieć słowa.

Każdy inaczej reaguje na stresujące sytuacje, a do takiej kwalifikuje się właśnie rozmowa z obiektem westchnień. Kobieta w niekontrolowany sposób potrafi strzelać słowne gafy, mylić słowa, przeinaczać ich znaczenie i kolokwialnie tracić rozum. Może nagle mieć pustkę w głowie i doprawdy nie wiedzieć, co powiedzieć.

19.Wzdycha i oddycha pełniej, by powiększyć klatkę piersiową.

Oddech jest bardzo ważny w relacjach damsko-męskich, po nim bowiem można odczytać poziom podniecenia. Głośne wzdychanie przede wszystkim słychać, więc może ono zwrócić uwagę jej wybranka. Natomiast poprzez pełniejsze oddechy, kobieta wewnętrznie się uspokaja i dodatkowo w pakiecie pokazuje, że dosłownie ma czym oddychać.

20.Poprawia swoje ubranie.

A to podciąga spódniczkę czy poprawia ramiączko w bluzce. Może rzeczywiście jej coś przeszkadza, ale jeżeli robi to mechanicznie i często, stara się po prostu zwrócić uwagę na to jak wygląda. Poza tym próbuje skoncentrować swoje myśli przynajmniej na chwilę na czymś innym.

21. Trzepocze rzęsami.

Szybkie mruganie powiekami powoduje efekt trzepotania rzęsami i wiąże się z dużym napięciem, stresem lub wielkimi emocjami. Jeżeli  kobieta paranoicznie się przy tym śmieje, to wpadała po uszy.

22.Wykonuje ruchy i czynności jakby w zwolnionym tempie.

Zapewne znacie tą zasadę, że im ciszej coś mówicie w głośnym towarzystwie, tym więcej osób staje się zainteresowanych, tym, co macie do powiedzenia. Przełożenie tej zasady widać w przypadku kobiecych ruchów. Im wolniejsze, pełniejsze gracji, seksapilu i równowagi, tym bardziej przykuwają wzrok mężczyzn. Takie ruchy w zwolnionym tempie są też bardzo sensualne i skłaniają do myśli o seksie.

***

Zdjęcia i fotosy pochodzą z filmu pt. „Brzydka prawda” z Katherine Heigl i Gerardem Butlerem.

Źródło zdjęć i fotosów: www.filmweb.pl

 

Jedna odpowiedź

  1. Prawdziwie zyc to najrzadsza rzecz na swiecie. Wiekszosc ludzi jedynie egzystuje. – Oscar Wilde

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *