Mowa ciała zainteresowanego mężczyzny

by Dorota Leszczyńska

Mowa ciała zainteresowanego mężczyzny

Uwielbiam przyglądać się mowie ciała, bo ona zdradza dosłownie wszystko. Choćby język wypowiadał słowo „Nie!”, po ruchach i gestach można odkryć prawdziwe zamiary drugiej osoby. Nawet znając stosowne techniki niewerbalne, nie jesteśmy w stanie absolutnie się kontrolować, co jest w sumie bardzo dobrą informacją.. Szczególnie po mężczyznach widać jak na dłoni, co też chodzi im po głowie. Drogie Panie, przekonajcie się zatem same i nie miewajcie już wątpliwości!

Jeżeli kobieta wpadła w oko mężczyźnie i jest nią rzeczywiście zainteresowany, w jej towarzystwie zaczyna się specyficznie zachowywać, co łatwo zaobserwować. Przedstawiam poniżej kilka sygnałów, na które radzę zwrócić uwagę.

1. Nie wie co zrobić z rękoma.

Wygląda tak, jakby mył ręce na sucho albo jakby go coś swędziało. To objaw lekkiego zdenerwowania, który będzie niwelował biorąc do ręki różne przedmioty. Jeżeli w takiej sytuacji zainteresuje się czymś okrągłym, oznacza to, iż ma ochotę na seks, bo myśli o damskich krągłościach. Natomiast zabawa komórką, kluczami czy portfelem służyć może zwróceniu kobiecej uwagi na jego status materialny.

2. Dotyka na przemian włosów, szyi, karku, twarzy i zarostu.

To oznaka, że kobieta bardzo mu się podoba i podświadomie chciałby odczuć dotyk kobiety na sobie. Stroszy piórka niczym paw, bo pragnie wypaść jak najlepiej. Poza tym należy pamiętać, że strefa szyi i karku jest niezwykle erogennym obszarem ciała pobudzającym seksualnie.

3. Pobudzenie każe mu chodzić, dużo gestykulować i robić energiczne ruchy.

Wystrzał testosteronu aktywizuje go do tego stopnia, że nagle ze znudzonego jegomościa wyłania się wygadany i podekscytowany mężczyzna. Jest otwarty na dialog. Gdy jego wybranka wstaje, on również porywa się do góry. Gdy widzi, że z czymś sobie nie radzi, od razu rzuca się z pomocą. Targają nim takie pozytywne emocje, jakby wygrał fortunę w loterii.

4. Pręży tors i stara się zająć jak najwięcej miejsca.

Pokazuje się z jak najkorzystniejszej strony. Chce uchodzić za niezwykle męskiego przy swojej wybrance. Gdy siedzi, jego nogi są rozstawione jak najszerzej, aby wyeksponować krocze. Zdarza się, że wysuwa szczękę do przodu. Na widok swej wybranki od razu się prostuje i zamiast iść, kroczy jak król. Stara się uwydatnić swoją muskulaturę niczym samiec alfa.

5. Trzyma ręce na biodrach, a także wsadza kciuki za pasek spodni.

W ten sposób chce zwrócić uwagę kobiety na swoją męskość. To ewidentny sygnał gotowości seksualnej. A jeżeli mężczyzna przy tym delikatnie porusza się do przodu i do tyłu, to zapewniam, że jego zamiary są jednoznaczne.

6. Czubki jego stóp są zwrócone w stronę jego wybranki.

Ten sygnał wydaje się być wyciągniętym niczym z księgi osobliwości, jednak rzeczywiście mężczyzna w tak pokrętny sposób komunikuje, w czyim kierunku zwraca swoją uwagę. Może przy tym rozmawiać z kimś zupełnie innym, ale ciało cały czas jest w gotowości ruszenia w stronę wybranki. Najłatwiej zjawisko to zaobserwować w warunkach mniej sprzyjających, gdy mężczyzna siedzi obok swej wybranki, bo będzie wtedy starał się zwrócić kolana i tułów w jej stronę.

7. Wysyła długie spojrzenia, oczy zaczynają mu błyszczeć, a źrenice rozszerzać.

Nie boi się patrzeć wybrance prosto w oczy i uwielbia to robić. Wydaje się jakby był jej źrenicami zahipnotyzowany, więc jego spojrzenia potrafią trwać zdecydowanie dłużej niż 5 sekund. W momencie, gdy mężczyzna patrzy na swą wybrankę, jego oczy wilgotnieją za sprawą wydzieliny z gruczołów łzowych, dlatego określa się je mianem tzw. maślanych oczu. Zaś pod wpływem podekscytowania rozszerzają mu się źrenice.

8. Szczerze się śmieje.

Prawdziwie szczery śmiech można poznać po tym, że uśmiech pojawia się nie tylko w kącikach ust, ale ujawnia się na całej twarzy. Widać to zwłaszcza w okolicach oczu i wtedy zauważyć można delikatne zmarszczki. Poza tym, pełnia szczęścia w wykonaniu mężczyzny to uśmiech od ucha od ucha ukazujący światu niemal całe uzębienie.

9. Nachyla się w stronę swej wybranki i przekręca głowę.

Skoro jest tak urzeczony swoją wybranką, interesuje go każde wypowiedziane przez nią słowo. Nachylając się w jej stronę, pokazuje, że uważnie jej słucha. Jeżeli co chwilę przybliża się do niej, by coś jej powiedzieć, to oznacza, że zależy mu na tym, by utrzymać z nią bliski kontakt i zainteresować swoją osobą.

10. Wierci się i nie może usiedzieć na miejscu.

Zachowuje się jakby miał przysłowiowe robaki w tyłku. Nie wie, co zrobić, miota się, kręci się, pewnie chciałby wstać i ruszyć w stronę swojej wybranki, ale istnieją jakieś przeszkody na drodze. Jeżeli natomiast siedzi obok niej, będzie często zmieniał pozycje, aby powoli zmniejszać dystans, który ich dzieli.

11. Cały czas musi mieć swoją wybrankę na oku.

Zdecydowanie najlepiej będzie czuł się w sytuacji, gdy jego wybranka będzie stała lub siedziała na przeciwko niego. To po prostu będzie najlepszy punkt obserwacyjny. Jednak z autopsji wiem, że nawet, gdy taka wybranka siedzi dwa rzędy za nim na sali pełnej ludzi, mężczyzna będzie szukał jej wzrokiem, co chwilę się odwracając. A żeby tego było mało, jest czujny niczym bodyguard i wszystko kontroluje.  Jest w stanie przepędzić w odpowiednim momencie kręcącego się rywala.

12. Niechcący muska ramieniem czy dłonią.

Szuka po prostu okazji do tego, by ją dotknąć. Niby niechcący, idąc obok siebie, jego wybranka poczuje muśniecie jego ramieniem lub otarcie się ich dłoni. Taki tam niewinny kontakt fizyczny, który jest przecież zupełnie przypadkowy, ale mimo wszystko stanowi jakiś bodziec zwracający uwagę.

13. Stara się być blisko swej wybranki.

Mężczyzna podąża za swoją wybranką, nawet jeżeli nie wymieni z nią ani jednego słowa. Szuka jej w tłumie, opuszcza miejsce, gdy tylko ona zmienia swoją lokalizację, próbuje się dopchać do niej jak najbliżej, a czasem nie odstępuje na krok, towarzysząc jej we wszelkich czynnościach. To oczywiste, że nie chce stracić ani chwili i pragnie napawać się przynajmniej jej widokiem.

14. Patrzy głęboko w oczy, a jego ręce zjeżdżają z talii w stronę pośladków. 

Jeżeli podczas tańca zaczyna zachowywać się w taki oto sposób, ma ogromną ochotę na seks z tą właśnie kobietą, tu i teraz. Nic dodać, nic ująć.

15. Zaczepia swoją wybrankę.

Będzie robił wszystko, by zwrócić na siebie jej uwagę. Będzie ją drażnił, łaskotał, droczył się z nią, wygłupiał i ciągał za legendarny warkocz. Można uznać to za dziecinne, ale pamiętajmy, że cel uświęca środki.

16. Podnosi brwi do góry.

Oznaka intensywnego zainteresowania wybranką, na którą spogląda, wiąże się z pobudzeniem i chęcią prześledzenia każdego skrawka jej ciała. Zrobiła na nim tak ogromne wrażenie, że prawdopodobnie już rozbiera ją w myślach.

17. Zwraca się do wybranki wewnętrzną częścią dłoni, łapie ją publiczne za dłoń czy obejmuje w talii.

Próbuje otoczyć ją swoją ochroną i przybliżyć do siebie. Jeżeli obejmuje ją od tyłu, stojąc za nią, komunikuje światu, że ta właśnie kobieta jest już jego i inni powinni się trzymać od niej z daleka. To postawa dumnego zwycięzcy.

***

Zdjęcia i fotosy pochodzą z filmu „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie” z Vanessą Paradis i Romainem Duris. 

Źródło zdjęć i fotosów: www.filmweb.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *