Zachowanie kobiet, które mnie denerwuje

by Dorota Leszczyńska

Zachowanie kobiet, które mnie denerwuje

zła kobieta

Nie da się ukryć, że sama jestem kobietą. Aczkolwiek mentalnie trudno mi się utożsamić z postawami reprezentowanymi przez rzeszę kobiet. Chciałabym, żeby pod wpływem naszych czasów trochę wydoroślały, usamodzielniły i przestały generować niepotrzebne problemy. Oto wykaz zachowań, które obecnie mnie denerwują; wyjaśnię dlaczego.

zlakobieta1

1. Paplanina, gadulstwo, nieustanne powtarzanie tego, co już się raz zakomunikowało.

W pewnym momencie człowiek po prostu musi się wyłączyć i przestaje słuchać. Może po tym potoku słów kobieta powie coś ważnego, ale wtedy jest za późno, bo nikt jej już nie chce słuchać.

ZŁA KOBIETA 3

2. Narzekanie na brak wartościowych mężczyzn z jednoczesnym okazywaniem braku szacunku do samej siebie.

Kobieta zdaje się potrzebować czułości, oddania, troski i bezpieczeństwa ze strony swego mężczyzny. Nie wiedzieć czemu wysyła swoim zachowaniem sprzeczne sygnały, przyciągając tym samym mężczyzn traktujących ją przedmiotowo. To w końcu kogo szuka, jak i gdzie?

zła kobieta 7

3. Nieustanne rozkładanie rąk z niemocy.

Mogę się czasem zgodzić z tym, że walizka jest za ciężka, by ją dźwignąć delikatnymi rękoma, ale na litość boską, czemu kobiety nie potrafią wziąć sie w garść – nie liczyć na rycerza na białym koniu. Też sa mądre, inteligentne, bystre, dlatego mogą być partnerkami, a nie kolejnymi gadżetami mężczyzny.

zła kobieta 2

4. Obrażanie się oraz brak dystansu do siebie i swoich przywar.

Nie ma nic gorszego jak psucie relacji przez ciche dni. Interpretowanie wszystkiego na opak/wyrost i dąsanie się bez szczerej rozmowy przecież w niczym nie pomoże. To się po prostu nazywa egocentryzm.

zła kobieta 5

5. Paranoiczna kontrola swojego partnera.

To już nie jest zwykła zazdrość, to przybiera formę niebezpiecznego braku zaufania. Telefony kontrolne, sprawdzanie poczty, wypytywanie jak na przesłuchaniu – tego nie zazdroszczę niektórym mężczyznom.

zła kobieta 8

6. Manipulowanie płaczem i igranie na czyiś emocjach.

Płacz jest wtedy uleczający, gdy jest prawdziwy. Pokazuje emocje i odczucia, dlatego nie powinien nigdy stanowić karty przetargowej ani wywoływać nieuzasadnionego współczucia. Udawanie żalu w niecnym celu jest nie w porządku.

zła kobieta3

7. Wymaganie od innych, a pobłażliwość wobec siebie.

Nierówne traktowanie w tych samych sytuacjach burzy relacje. Chcąc nauczyć pewnych zachowań innych, należy zacząć od siebie i coś z siebie dać drugiej osobie.

***

zła kobieta 4

Te jaskrawe przykłady drażniących mnie zachowań każą mi wyciągać smutną prawdę o niektórych kobietach i mężczyznach, którzy się z nimi wiążą. Czy taka postawa daje szczęście? Nie sądzę…

Drogie Kobiety! Bądźcie lepsze, milsze, uśmiechnięte i prawdziwe.

zła kobieta 6

***

Fotosy z filmu „Zła kobieta” z Cameron Diaz – www.filmweb.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *