Parodie na infantylny piątek

by Dorota Leszczyńska

Parodie na infantylny piątek

Movie43

Czy również Wam wydaje się, że dzień po Nowym Roku (zwłaszcza jeżeli jest piątkiem) przybiera formę groteskową i infantylną? Jeżeli tak, to nie ma innej opcji jak to zaakceptować, a najlepiej złapać zdrowy dostans, oglądając pozbawione resztek godności parodie kinowych produkcji.

movie_43Movie-43_02

„Movie 43” reż.: aż 13, gł. role: K. Winslet, H. Berry, H. Jackman, U. Thurman, N. Watts, E. Banks, E, Stone, G. Butler

Zobaczenie znamienitych aktorów w totalnie żenujących scenach – bezcenne. Zalecam porzucenie wszelkich oczekiwań odnośnie przemyślanej fabuły, błyskotliwych kwestii i inteligentnego humoru. …zaskakujące, że w kinie bawiliśmy się na tym genialnie.

date movie 2date movie

„Date movie”/”Komedia romantyczna” reż. A. Seltzer, gł. role: A. Hannigan, A. Campbell, S. Monk, F. Willard

W tym filmie tkwi całe sedno absurdu komedii romatycznych. Przejaskrawienie problemów miłosnych bohaterów unaocznia schemat budowania scenariuszy romansideł. Nareszcie  humorystyczna wersja jest dla mnie strawna i przezabawna.

meet-the-spartans (1)meet-the-spartans

„Meet the Spartans”/”Poznaj moich Spartan” reż.: J. Friedberg, A. Seltzer, gł. role: S. Maquire, C. Electra, K. Davitian, K. Sorbo

Twórcy sparodiowali każdą scenę z pompatycznego obrazu „300”. Z tego względu trudno jest później powrócić do wersji pierwotnej bez uśmiechu na twarzy, gdyż przerobione intencje same przychodzą na myśl.

the-onion-moviethe onion movie

„The Onion Movie”/”Wiadomości bez cenzury” reż.: M. Maguire, T. Kuntz, gł. role: A. Mavity, S. Haske, L. Laskin, T. Wright

Krzywe spojrzenie na showbiznes, telewizyjną popularność i sensację. Świat staje na głowie i nie wiadomo czy nasza rzeczywistość medialna nie przypomina przypadkiem tej parodii.

scarymoviescary movie 1

„Scary movie”/”Straszny film” (od I do V) reż.: K. I. Wayans (I, II); D. Zucker (III, IV), M. D. Lee (V)

Kultowa wręcz seria „Scary movie” sprawia, że na dotychczasowe produkcje mrożące nam krew w żyłach zaczynamy spoglądać z nutką politowania. Oberwało się nie tylko twórcom horrorów takich jak „Krzyk”, ale również „Czarnemu Łabędziowi”. Okazuje się, że każdą poważną scenę można odegrać z przymrużeniem oka.

Źródło zdjęć i fotosów: www.filmweb.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *