Dlaczego warto wcześnie wstawać w sobotę?

by Dorota Leszczyńska

Dlaczego warto wcześnie wstawać w sobotę?

WP_001141

Pomimo to, że jest sobota, siedzę od rana w czytelni. Mam do wykonania masę pracy od doktoratu, poprzez publikację, zaliczenie przedmiotu, na przygotowaniu referatu kończąc. Tak wyszło, że znowu mnie niesie w Polskę i jadę pod koniec tygodnia na konferencję podatkową do Lublina. Zatem weekend nie może obyć się bez pracy intelektualnej, zważywszy na intensywny tydzień.

Moim przykładem postaram się Wam pokazać jak efektywnie można spożytkować weekend, gdy nie wylegujemy się w łóżku zbyt długo.

1. Zrobić większe zakupy spożywcze.

– zalety: mniejsze kolejki, nieprzebrany asortyment, luźne alejki, wolne miejsca parkingowe, krótszy czas dokonywania zakupów.

2. Pójść na basen, lodowisko czy siłownię.

– zalety: energetyczne pobudzenie, większe możliwości doboru aktywności, brak zorganizowanych grup dzieci (czytaj wrzaski, pluski, niebezpieczeństwo kolizji).

3. Poćwiczyć jazdę samochodem.

– zalety: mniej samochodów, ale nie tak mało jak nocą, widno, działająca sygnalizacja, sporadycznie pojawiający się piesi.

4. Przygotować produkty na obiad lub upiec ciasto.

– zalety: mamy wolny dzień, bo jedzenie w zasadzie jest gotowe, ciasto zdąży wystygnąć, wiemy co jemy, w każdej chwili mogą wpaść goście.

5. Wyruszyć w podróż.

– zalety: mały tłok na drodze (większość jechała w piątek), podróż przypada na czas najmniej atrakcyjny pod względem aktywności turystycznej, widno, rano nie jesteśmy tak przemęczeni jak wieczorem czy nocą.

6. Zrobić porządki.

– zalety: cotygodniowa konieczność nie ciąży cały dzień, sprzątanie jest szybsze, bo nikt nam nie zawraca głowy, sobotnie popołudnie może być przyjemniejsze – długa kąpiel, romantyczna kolacja czy masaż brzmi lepiej niż odkurzanie.

itd.

***

Czasem lepiej jest nie płynąć z prądem i robić pewne rzeczy wtedy, gdy większość jeszcze słodko śpi. Jest to oszczędność czasu i nerwów. A co do straconego snu, to możemy go sobie odbić w formie popołudniowej drzemki. Niech inni męczą się wtedy w supermarkecie, przy gotowaniu, sprzątaniu czy  na drodze, bo my już swoje zrobiliśmy rano.

Życzę Wam udanej soboty!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *