#TOP3 włoskie restauracje w Warszawie, które polecam

by Dorota Leszczyńska

#TOP3 włoskie restauracje w Warszawie, które polecam

Włoska kuchnia jest łatwa, prosta i przyjemna, a do tego dania powstają w oparach radosnego gwaru i śpiewu tenorów. Wydaje mi się, że nie znam ani jednej osoby, która nie doceniałaby walorów smakowych połączenia tłuszczu z węglowodanami. Jest to całkiem przekonująca recepta na restauracyjny sukces, nie uważacie? Dlatego jak grzybów po deszczu przybywa włoskich knajpek na całym świecie. Pomimo rosnącej w siłę azjatyckiej konkurencji włoskie restauracje i pizzerie w Warszawie mają się dobrze. Jednak w tym przybytku trudno się odnaleźć i zdecydować, gdzie zjeść lunch lub kolację. Dlatego chciałabym polecić Wam 3 włoskie restauracje w Warszawie, które przypadkowo łączy co najmniej jeden wspólny mianownik. Może się zorientujecie, o którym mowa.

OTTO POMPIERI

Adres: plac Bankowy 1 (Ratusz Arsenał)

Świetna lokalizacja niedaleko Starego Miasta, przystępne ceny i pozytywny harmider – oto zalety tego miejsca. Przyprowadzam tutaj moich przyjaciół przyjeżdżających do Warszawy, bo wiem, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie a przy tym nie zrobi wielkich oczu podczas płacenia rachunku. Można liczyć na czekadełka w postaci, np. pasty z suszonych pomidorów z ciabatą. Oczywiście konieczne musicie spróbować tiramisu, gdyż wprost jest obłędne.

Śniadania 8.00-12.00 : 6-19 zł

Lunch 12.00-15.00 : 21 zł [ zupa i danie dnia + woda]

Dania główne: 21-43 zł

Więcej na stronie: Otto Pompieri

CASA RISTORANTI

Adres: ul. Icchoka Lejba Pereca 1 (Rondo ONZ)

Bardzo doceniam to miejsce za to, że nie stara się za bardzo. Już wyjaśniam, co też mam na myśli. W progu wita Cię właściciel – rodowity Włoch i wskazuje stolik, a częściej miejsca przy dużym stole i zapoznaje Cię z siedzącym tam gośćmi. Ledwie zamówisz zestaw lunchowy, a już przed Twoim nosem ląduje zupa. Widzisz jak talerze w rękach kelnerów fruwają. Dania ułożone są w pośpiechu, bez idei, ale za to z domowym serduchem. Smakują jak u włoskiej mamy, która jest również świetnym baristą i podaje na zakończenie energetycznego shota w postaci małej filiżanki espresso. I jak tam nie wracać?

Śniadania 8.00-11.00 : 12-19 zł

Lunch 12.00-15.00 : 23 zł [ zupa, danie dnia, espresso/mini deser + woda] lub 28 zł [danie szefa]

Dania główne: 22-79 zł

Więcej na stronie: Casa Ristorianti

VILANO RISTORANTE BAR & VINO

Adres: Kazachska 1 (Wilanów)

Na zakończenie restauracja dla tych, co zapuszczają się dalej od centrum Warszawy i poza smakiem zwracają uwagę na estetykę podania. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich, Vilano stawia na zaskakiwanie gości nowymi potrawami i bardziej indywidualne podejście. Ubarwia klasyczne receptury, a także zestawia ze współczesnymi daniami popkultury. Dlatego można tutaj spróbować również burgerów z grillowaną panchettą czy pizzy ze szparagami.

Śniadania 12.00-13.00 : 14-24 zł

Dania główne: 23-79 zł

Więcej na stronie: Vilano

***

Oto rozwiązanie zagadki. Spójrzcie na adresy powyższych restauracji. Wychodzi na to, że każda z nich jest numerem 1. Ależ nic nie sugeruję.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *