„Kocham Cię!” w gestach. Patrz na prawdziwe oznaki miłości

by Dorota Leszczyńska

„Kocham Cię!” w gestach. Patrz na prawdziwe oznaki miłości

„Porwał ją z opustoszałej kawiarni i poprowadził szlakiem na górę. Ze wzgórza ukazał się przed nimi wspaniały widok na całe miasto. Nagle uchwycił jej kark silną, męską dłonią i nachylił swe usta w kierunku jej ucha. Wypowiedział szeptem dwa magiczne słowa: Kocham Cię!.” Tak mogłaby wyglądać jedna z harlequinowskich historii, bo akurat tego łakną czytelnicy tego typu książek – szalonej, wielkiej miłości, o której bez przerwy zapewnia ukochana osoba. Ale czy tego właśnie powinnyśmy oczekiwać w prawdziwym życiu? Pięknych narracji okraszonych karuzelą emocji, zamiast wartościowych oznak mocnej więzi?

Im jestem starsza, tym coraz mniejszą wagę przywiązuję do słów jakie wypowiadają inni. Po pierwsze dlatego, że ludzie często mają mylne wyobrażenie o sobie, swoich emocjach, potrzebach, oczekiwaniach, motywach swoich działań i otaczającej rzeczywistości. Po drugie, ludzie niestety nie mówią tego, co tak naprawdę myślą i czują, bo obawiają się odrzucania bądź jest to niezgodne z pewnymi normami społecznymi. Po trzecie, ludzie po prostu kłamią, aby w ten sposób uzyskać to, na czym im w danym momencie zależy. Dlatego tak miarodajne wyniki przynosi dopiero przypatrzenie się gestom i czynom danej osoby, aby na ich podstawie oddzielić lojalnego przyjaciela od pozera, pomocną przyjaciółkę od dwulicowej plotkary, kochającego partnera od podrywacza, wspierającą partnerkę od flirciary czy troskliwego opiekuna od niedojrzałego rodzica. Poniższe gesty miłości niech dadzą Wam do myślenia i pozwolą zweryfikować niektóre Wasze relacje.

Zatem, co robi osoba, która naprawdę Cię kocha?

1. Umie Cię słuchać i pamięta, co powiedziałeś/powiedziałaś

Zależy jej na tym, by jak najlepiej Cię poznać i być na bieżąco z tym, co się akurat u Ciebie dzieje. Potrafi przywołać, którąś z Twoich dawnych wypowiedzi, choć Ty już nie pamiętasz, że czymś takim się z kimkolwiek dzieliłeś/dzieliłaś. Pamięta szczególiki, a nie tylko fakty, co nawet może Ciebie czasem zaskakiwać, jakby druga osoba miała pamięć absolutną.

2. Pomaga w rozwiązywaniu problemów i wyręcza w obowiązkach

Twoje problemy i obowiązki to Twoja sprawa, ale jeżeli ktoś Cię kocha to pragnie Ci ulżyć, bo Twoje szczęście jest niezwykle istotne dla osoby kochającej. Pomaga Ci, mimo że może wymagać to od niej sporo wysiłku, ale Twój uśmiech i wdzięczność są bezcenne.

3. Wspiera i trzyma Twoją stronę

Gdy w naszym życiu wszystko przebiega pomyślnie, to otacza nas rzesza roześmianych twarzy, a każdy nam przyklaskuje i poklepuje po ramieniu. Gdy jednak wpadamy w tarapaty, zostaje przy nas tylko garstka najbliższych osób. Właśnie po tym wsparciu w najgorszych momentach rozpoznasz osobę, która naprawdę Cię kocha.

4. Zawsze mówi szczerze – nie kłamie

Chce być absolutnie transparentną osobą, której możesz zaufać. Mówi jak minął dzień, dzieli się swoimi marzeniami, ale i obawami. Nie wykręca się od pytań na temat przeszłości, nawet jeżeli jest ona trudna. Potrafi przyznać się do błędów i pokazać tak naprawdę do czego dąży. Może mieć trudności z jednym: wyrażeniem tego co czuje, bo nie każdy potrafi mówić o swoich uczuciach.

5. Współodczuwa i przyjmuje ruchy lustrzane

Zauważasz, że gdy jesteś smutna/smutny, to chce poprawić Ci humor, albo gdy coś Cię boli, to cierpi razem z Tobą. Również często pyta jak się czujesz albo czy coś się stało, bo wyglądasz niewyraźnie. Zdarza się, że podczas rozmowy przyjmuje podobne pozy do Twoich, albo wykonuje pewne gesty zaraz po Twoich. Takie zachowanie świadczy, że nie jesteś mu/jej obojętna/obojętny.

6. Lubi zaskakiwać i robić Ci niespodzianki

Komu by się chciało wymyślać przyjęcia niespodzianki, zostawiać śmieszne liściki czy zaskakiwać wyjazdem za miasto. A no właśnie osobie, która Cię kocha i pragnie zobaczyć na Twojej twarzy pozytywne zaskoczenie i uśmiech od ucha od ucha.

7. Znajduje dla Ciebie czas

Ktoś kto wiecznie nie ma czasu na spotkanie czy choćby rozmowę przez telefon, zdecydowanie ma inne priorytety w życiu. Gdy kocha, to chce być blisko i w stałym kontakcie, ale nie myl tego jednak z byciem na wyłączność.

8. Interesuje się tym, co Ciebie pasjonuje

Gdy ludzie opowiadają o swoich pasjach, to robią to bardzo ekspresyjnie i z ogromnym zaangażowaniem, dlatego mogą przykuwać uwagę innych. Jednak, gdy druga osoba nagle zaczyna interesuje się Twoimi pasjami i zgłębiać je na własną rękę, a nawet chcieć je poznać razem z Tobą, to naprawdę jej zależy.

9. Nie boi się publicznie okazywać uczuć

Rzucenie się na szyje, może jest zbyt obsceniczne i nie każdy się na to odważy w towarzystwie tłumu ludzi, ale kochająca osoba nie będzie się zastanawiała nad tym, co pomyślą sobie inni na około na powitalny pocałunek czy przytulenie. Skoro szczerze kocha to nie musi przywdziewać maski ani nie będzie wstydzić się tej bliskiej znajomości.

10. Lubi dawać upominki i częstować jedzeniem

Może mam nieco spaczone podejście do jedzenia, ale uważam, że najbardziej świadczące o uczuciu jest spytanie bliskiej osoby „Czy jesteś głodny/głodna?”, a następnie zrobienie wszystkiego w swojej mocy, aby nakarmić kochanego głodomora. Dawanie małych upominków bez okazji świadczy również o tym, że druga osoba o Tobie myśli i pragnie Ci to w ten sposób udowodnić.

11. Niezwłocznie odpisuje

Jesteś ważną osobą w jej/jego życiu, więc to wręcz naturalnie, że nie zwleka z odpowiedzią. Oczywiście może mieć dużo zajęć na głowie, ale znajdzie chwilę, aby dać Ci znać.

12. Chce poznać Twoją opinię i słucha Twoich rad

Liczy się z Twoim zdaniem, bo uważa Cię za kogoś bliskiego i równego sobie. Z uwagi na łączącą Was więź chce poznać, co Ty byś zrobił/zrobiła na jego miejscu. Na tym się jednak nie kończy, bo zdarza się, że rzeczywiście te rady bierze do siebie i wprowadza w życie. To znaczy, że naprawdę jesteś dla tej osoby kimś ważnym.

13. Dotrzymuje słowa

Czuje się zobligowany do dotrzymania danego Tobie słowa. Nawet jeżeli będzie się to wiązała z nadrobieniem drogi, nieprzespaną nocą czy innymi nieprzyjemnościami, wie, że kogo jak kogo, ale Ciebie nie może zawieść.

14. Robi rzeczy, których nie lubi, ale które Tobie sprawiają przyjemność

Chce Ci sprawić radość i dlatego przełamuje swoje opory. Nie lubi zakupów, ale jednak Ci potowarzyszy. Nie lubi tańczyć, ale da się porwać na parkiet. Boi się wysokości, ale wjedzie na taras widokowy jednego z wieżowców. Wszystko po to by być z Tobą i dać Ci szczęście.

15. Planuje z Tobą przynajmniej niedaleką przyszłość – spotkania, wyjazdy itd.

Skoro Cię kocha, to chce widzieć Cię w swojej przyszłości, dlatego pyta Cię o Twoje plany i stara się w nie jakoś wpisać. To takie proste.

***

Zdjęcia i fotosy pochodzą z filmu „Jeden dzień”, w którym zagrali Anne Hathaway i Jim Sturgess. 

Źródło zdjęć i fotosów: www.filmweb.pl 

 

5 komentarzy

 1. kotek pisze:

  bardzo podoba mi się powyższy artykuł. wyczerpuje temat i jest o bardzo pouczającej treści 🙂 jako ciekawostke powiem wam iż ja osobiście bardzo bałem się miłości takiej bez madrosci gdyż mysle ze milosc nie może być pozbawiona madrosci.
  madrosc prawdziwa madrosc jest potrzebna w milosci w malzenstwie. a prawdziwa madrosc to przecież milosc bo przecież madroscia jest pojmowanie sexu i milosci 🙂

  • admin pisze:

   Do miłości trzeba dorosnąć, zwłaszcza tej bezwarunkowej i nieoczekującego niczego w zamian. Pozdrawiam i dziękuję za komentarz 🙂

   • Radomir pisze:

    Wszystko się zgadza. Problem tylko taki, że facet który dostosuje się do powyższych opisów, a szczególnie do pkt 2, 3, 10, 11 i 14 będzie miał przypiętą łatkę pantoflarza i szybko się znudzi. Z reguły to właśnie tacy faceci są zdradzani, bo są przewidywalni, mili i pewni. Natomiast nie będzie tego problemu, gdy druga strona będzie też w porządku, to wtedy wszystko cacy, dlatego tak ważne jest aby trafić na odpowiednią osobę.
    PS. Film ,,Jeden dzień” to film przez duże F. Pozdrawiam

    • Dorota pisze:

     Relację budują dwie osoby. Krok po kroku. Bez względu na to czy mówimy o kobiecie czy mężczyźnie powinniśmy zwracać uwagę na powyższe sygnały. Jeżeli jedna strona przeinwestowuje, to stanie się w oczach drugiej strony nieatrakcyjna i zdesperowana. Dlatego asertywność i niezależność są tak ważne. Ale bez wyjścia na przeciw drugiej osobie nie stworzymy bliższej więzi. Więc warto utrzymywać równowagę, by nie trafić do friendzone czy nie dostać łatki pantoflarza.

 2. XMC.PL pisze:

  Zycie przesycone jest abstrakcja i mozemy cos z niego zrozumiec jedynie dzieki intuicji. – David Lynch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *