Brutalna prawda. Dlaczego kontakt się urwał?

by Dorota Leszczyńska

Brutalna prawda. Dlaczego kontakt się urwał?

Od zawsze byłam przekonana, że to jest wyłącznie domena kobiet. Wymyślanie absurdalnych wymówek czy szukanie usprawiedliwień zwłaszcza dotyczących następujących pytań. Dlaczego on nie dzwoni? Dlaczego on nie pisze? Dlaczego on nie daje znaku życia? Dlaczego nie oddzwania ani mi nie odpisuje? A jednak jest to domena nie tylko kobiet, ale nas wszystkich. Brutalna prawda jest taka, iż w 99% przypadków druga osoba nie dzwoni, nie pisze i nie daje znaku życia, wcale nie dlatego, że skradziono jej telefon, tablet i komputer jednocześnie, potrącił ją TIR czy porwali ją kosmici i wywieźli do innej galaktyki, ale zadziało się coś o wiele bardziej prozaicznego. Przedstawiam zatem te niemożliwie zwykłe powody, przez które kontakt się urwał.

 

NIE CHCE MIEĆ Z TOBĄ NIC WSPÓLNEGO

Może to straszne co powiem, ale nie wszyscy muszą Cię lubić, a Ty natomiast musisz sobie z tym radzić. Nie szukaj na siłę akceptacji i nie narzucaj się osobie, która ma Cię na końcu swojej listy znajomych. To, że Tobie się ten ktoś podoba i go lubisz, nie znaczy, że Ty się podobasz drugiej stronie. I nikogo za to nie należy tutaj obwiniać. Ludzie powinni czuć to flow równocześnie, bo na tym polega tajemnica udanych relacji. Nie bój się odrzucenia, przyjmij je na klatę i idź dalej. Zamiast tracić energię na znajomość z kimś, kto się od Ciebie odsuwa, przeznaczaj czas na osoby, z którymi miło spędzasz czas i, które równie chętnie chcą dzielić z Tobą swoje życie.

NIE CHCE POGŁĘBIAĆ TEJ RELACJI

Poznajemy innych ludzi w szkole, w pracy, na ulicy, na siłowni, w sklepie, na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej, w klubie, przez przyjaciół, przez internet czy podróżując. Tworzymy dzięki temu krótsze lub dłuższe relacje, powierzchowne lub głębsze, oczywiście w zależności od wielu pojawiających się czynników. Niektórzy oddzielają grubą kreską sprawy zawodowe od prywatnych. Bywa, że samotnicy nie mają w zwyczaju, wchodzić w interakcje z nowopoznanymi. Podsumowując, ucięcie kontaktu to wyraz pozostania na dotychczasowym poziomie znajomości lub wycofanie.

NIE CHCE TEGO, CO TY

Lubicie się i swoje towarzystwo, ale jedno z Was pragnie czegoś więcej – bez względu na to które. Druga strona, widząc Twoją obojętność, może odsunąć się, by nie cierpieć z powodu swojej zmiany uczuć. Może również uciąć kontakt dlatego, że widzi Twoje zaangażowanie, które wykracza poza ramy Waszej relacji. Należy to uszanować, bo nie da się nikogo zmusić do innego odczuwania, ale można ostudzić emocje poprzez odseparowanie.

NIE JESTEŚ PRIORYTETEM

Możecie się lubić, ubóstwiać, a nawet kochać, ale gdy w Waszym życiu pojawiają się zupełnie inne priorytety, podtrzymywanie kontaktu napotyka na trudności. Przyjmij do wiadomości, że każdy ma swoje życie, problemy, aspiracje, bliskich, cele i marzenia. Może nie jest to najlepszy czas na Waszą relację. Może się również okazać, że ten właściwy czas nigdy nie nastąpi. Nie rozpaczaj ani nie przeklinaj drugiej osoby. Znajdzie się jeszcze taka, dla której będziesz w czołówce najważniejszych osób i spraw.

***

Brutalna prawda może nie jest taka straszna, o ile zdasz sobie sprawę z tego, że codziennie masz okazję poznawać fantastycznych ludzi i nawiązywać z nimi relacje. Otwórz się na ludzi i czerp z tego przyjemność, a już nigdy nie będziesz desperacko zabiegać o uwagę. Spotkasz na swej drodze ludzi, którzy tak samo jak Ty poczują bractwo dusz i zechcą utrzymywać z Tobą kontakt.

***

Zdjęcia i fotosy pochodzą z filmu „500 dni miłości”/”(500) Days of Summer”, w którym zagrali Zooey Deschanel i Joseph Gordon-Levitt. 

Źródło zdjęć i fotosów: www.filmweb.pl 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *