Co przekreśla mężczyznę w oczach kobiety? O friendzonach i innych przypadkach

by Dorota Leszczyńska

Co przekreśla mężczyznę w oczach kobiety? O friendzonach i innych przypadkach

Przedstawicielom płci przeciwnej wydaje się, że skoro noszą spodnie, opowiadają o laskach, umawiają się z kumplami na piwo, siadają w rozkroku i sikają na stojąco to z miejsca są już zakwalifikowani do grona „mężczyzn”. Niestety nie każdego pana kobiety są w stanie potraktować jak mężczyznę – choćby 50%-owego, jeżeli mamy bazować na cyferkach. Za przykład niech posłuży nieszczęsny friendzone, w którym to chłopak podkochuje się w dziewczynie, natomiast ona widzi w nim jedynie dobrego przyjaciela. A ta patowa sytuacja dzieje się właśnie dlatego, że ów chłopak sam się zapędził w friendzone i może jedynie patrzeć na relacje damsko-męskie z perspektywy ławki rezerwowych. W opozycji do tego podam równie niepożądaną przez kobiety postawę pseudomężczyny, czyli złamanego mężczyzny (czytaj złamasa). Jego zachowanie jest odpychające dla większości kobiet, a dla reszty naiwnie ślepych jest fatalne w skutkach. W związku z powyższym postanowiłam zebrać w całość i usystematyzować wiedzę odnośnie tego, co przeważnie przekreśla mężczyznę w oczach kobiety.

Niepewność

Zagubienie w świecie i brak pewności siebie sprawia, że bardziej mamy do czynienia z sierotą niż znającym swoją wartość mężczyzną. Niepewność widać od razu po zachowaniu, postawie, wypowiedziach i tępym wzroku. Nie ma nic gorszego od niepewnego mężczyzny, bo oznacza to nic innego jak skazanie na siebie samą, gdyż nie wiadomo czego się po nim spodziewać, ani czy można na niego liczyć. Zaręczam, że wielu kobietom w niesmak jest nieustanne podejmowanie decyzji i myślenie za dwoje. Bycie z pantoflarzem tylko na krótką metę wydaje się korzystne, z czasem bowiem odbiera szacunek do drugiej osoby, a mężczyzna przestaje być męski i atrakcyjny.

Niezdecydowanie

Miotanie się w poglądach i nieumiejętność podjęcia samodzielnej decyzji wywołują w kobietach szewską pasję, bo doprawdy nie wiedzą na czym same stoją. Facet nie umie podjąć kroku na przód i wziąć od życia tego, czego chce. Do tego dochodzi jego narzekanie, czarnowidztwo, usprawiedliwianie obaw i bierna postawa. Cały czas się zastanawia, czy nie podjąć inicjatywy, ale koniec końców się wycofuje. Jaki w ten sposób wysyła sygnał? Nie wiadomo czy chce się wiązać, czy chce być singlem, czy chce mieć żonę i dzieci, czy chce się tylko umawiać na randki i seks bez zobowiązań… Skoro nie wie czego chce, to niech się nie dziwi, że pozostaje z niczym.

Zawodność

Móc polegać na mężczyźnie jak na Zawiszy, którego czyny idą w bezpośredni i oczywisty sposób za jego słowami, to coś więcej niż pusty frazes. Kobieta podświadomie szuka odpowiedzialnego partnera dającego jej poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że będzie przy niej na dobre i na złe. Dlatego fajtłapy i wieczni chłopcy nie mają czego szukać u kobiet, które nie dają przyzwolenia na niedojrzałe zachowanie. Jeżeli pragną, aby znajomość przerodziła się w coś poważnego, powinni zastanowić się na swoją postawą i wymagać więcej zaangażowania od siebie.

Nałogi, czyli słaba wola

W rubrykach matrymonialnych, a także na portalach randkowych zawsze pojawia się zapytanie o palenie papierosów i picie alkoholu. Nałogowiec nie jest najlepszym kandydatem na stałego partnera, a już na pewno nie jest wymarzonym partnerem dla córeczki zatroskanych rodziców. Możemy się z tego śmiać, ale uległość na używki i niemożność powstrzymania się przed spróbowaniem czegoś nie tylko wiąże się z marnowaniem pieniędzy, ale świadczy przede wszystkim o słabej woli. Prawdopodobieństwo niedotrzymania słowa czy wystąpienia zdrad wydaje się w tym przypadku większe.

Narcyzm

Zbytnie skupienie na sobie, nie służy budowaniu relacji z ludźmi. A wiązanie się z mężczyzną o naturze narcyza to wydaje mi się objaw zatracenia instynktu samozachowawczego. Narcyz myśli wyłącznie o sobie, swoich potrzebach i odczuciach, natomiast drugą osobę traktuje przedmiotowo i zupełnie nie liczy się z jej zdaniem. Trzeźwo myśląca i znająca swoją wartość kobieta z pewnością nie będzie się godziła na to, by przyporządkowywać się widzimisię lalusia, którego świat kręci wyłącznie wokół niego samego.

Chamstwo

Nachalność, niewybredne żarty, brak kultury, arogancja to jedynie najbardziej charakterystyczne cechy zimnego drania. Chamstwo głównie objawia się w stosunku do osób trzecich, co jednak powinno zapalić w głowie kobiety czerwoną lampkę. To, że taki facet stara się przypodobać kobiecie, aby w ten sposób coś ugrać, nie zmienia faktu, że na co dzień wychodzi z niego zwyczajny buc. Z czasem kobieta odczuje jego chamstwo na własnej skórze. Relacja z kimś takim to nieustanna nerwówka obniżająca poczucie własnej wartości.

Interesowność

Nie widać w jego zachowaniu zwyczajnej chęci pomocy, postępowania zgodnie z tym, co dyktuje mu serce czy podporządkowania swoim zasadom, ale czystą kalkulację. Wyda pieniądze na kobietę, by móc oczekiwać z jej strony odwzajemnienia. Albo będzie udawał przyjaciela, by w ten sposób uwieść kobietę, zamiast od razu postawić sprawę jasno i zaprosić na randkę. Interesowność często bowiem skrywana jest pod przykrywką z kłamstw, bo szczerość w przypadku ujawnieniu przebiegłego planu zniechęciłaby każdą kobietę.

Strach

Przy mężczyźnie kobieta pragnie czuć się bezpiecznie w każdej ciemnej uliczce, podczas nieprzewidywalnych zdarzeń i wtulając się w niego, gdy sama się czegoś boi. Kobieta potrzebuje u swego boku rycerza, który zadba o nią, ochroni dom i zatroszczy się o dzieci. Jeżeli facet ma problemy ze sobą, obawia się odezwać, czegoś zrobić, nie umie reagować, ma spowolniony refleks, albo przerażają go sceny z filmów, to już wiadomo, że bycie z nim będzie nieustanną walką z jego lękami. Strach będzie go paraliżował i przez to w ważnych momentach nie stanie na wysokości zadania, gdy sytuacja będzie wymagała użycia przez niego siły psychicznej lub fizycznej.

***

Zdjęcia i fotosy pochodzą z filmu „Drive”, w którym główną rolę zagrał Ryan Gosling.

Źródło zdjęć i fotosów: www.filmweb.pl 

 

4 komentarze

 1. Marek pisze:

  Niestety niektóre kobiety szukają wiecznych chłopców, których mogą ratować i którym mogą matkować – a potem czują rozczarowanie, czemu ciągle „trafiają” na takich facetów… :/

  • admin pisze:

   Coś w tym jest… Chociaż raz w życiu kobieta trafia na takiego chłopca. Dziwi mnie tylko jedno, że nie potrafi wyciągnąć z tego odpowiednich wniosków i uczyć się na błędach.

 2. Stały czytelnik pisze:

  Szanowna Pani

  Jak zawsze ciekawy i życiowy tekst, chociaż myślę, że można jeszcze pogłębić analizę tego zjawiska oraz przeanalizować problem od drugiej strony.

  Pozdrawiam serdecznie

 3. Tomek pisze:

  Polecam Supermana, Jamesa Bonda i Janka z Czterech Pancernych. Prawdziwi ludzie najprawdopodobniej będą mieli jakąś wadę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *