Niepokojące oznaki zdrady

by Dorota Leszczyńska

Niepokojące oznaki zdrady

W związki monogamiczne wkrada się czasem coś takiego jak zdrada. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet. Jeden z partnerów zaczyna tworzyć bliżą relację z kimś zupełnie innym, w dalszym ciągu pozostając w związku. Po czym zatem poznać, że druga osoba coś ukrywa i najprawdopodobniej zdradza za plecami? Przedstawiam na co w zachowaniu naszego partnera/partnerki należy zwrócić szczególną uwagę.

Pilnuje telefonu i komputera

Cały czas ma telefon przy sobie i nie zostawia go z dala od swego wzroku. Gdy ktoś dzwoni, wychodzi, żeby porozmawiać. Dostęp do jego komputera, skrzynki czy Messengera stał się ograniczony, jak nigdy wcześniej. Potajemnie koresponduje z innymi, zakrywa ekran i nie kwapi się, by powiedzieć z kim rozmawia.

Dystansuje się i nie angażuje 

Wydaje się być nieobecny, jakby myślami odfrunął dobre kilkaset kilometrów od ciała. Nie angażuje się w rozmowy ani nie słucha tego, co się do niego mówi. Mniej opowiada o sobie, swoich przeżyciach i odczuciach. Jego wypowiedzi są zdawkowe i głównie dotyczą spraw przyziemnych. Nie wychodzi z inicjatywą lecz przybiera bierną postawę.

Dopuszcza się kłamstw

Coraz częściej zostaje przyłapany na kłamstwie. Jego wytłumaczenia przypominają miotającą się na wietrze tkaninę, bo stale zmienia swoje motywy i „zeznania”. Kumulacja małych przewinięć urasta w zastraszającym tempie. Zaufanie zostaje poddawane kolejnej i kolejnej próbie.

Ogranicza kontakt fizyczny

Unika przytulania, bliskości i czułych gestów. Seks, jeżeli w ogóle jeszcze wchodzi w grę, jest pozbawiony odczuć jakie towarzyszyły mu wcześniej. Brak zaangażowania czyni stosunek aktem wyłącznie o podłożu seksualnym, a nie emocjonalnym. Liczy się zaspokojenie popędów, a nie doświadczenie wspólnych uniesień.

Nie mówi gdzie, kiedy, z kim się widzi i co robi

Staje się coraz bardziej tajemniczy, a zapytany o szczegóły, wymyśla jakieś historyjki naprędce. Jego życie oddala się coraz bardziej od wspólnego świata tworzonego z partnerem. Sam z siebie nie zdradza, co ma zamiar robić po pracy, dopiero, gdy usłyszy stosowne pytanie.

Częściej się kłóci (o drobiazgi)

Zaczynają denerwować go małe drobiazgi, czemu daje wyraz swoim kompulsywnym poirytowaniem. Dąży do konfliktu i wcale nie stara się zniwelować nieporozumienia. Partner nie jest jego ideałem, więc widzi wszystkie jego wady w dużym powiększeniu. Kłóci się coraz częściej jakby przez to chciał zakomunikować, że ma już dość tego związku.

Wraca do nałogów i starych przyzwyczajeń

Po pierwsze, przestał się starać dla partnera, by być kimś lepszym. Po drugie, żyje w napięciu zdradzania partnera za jego plecami, więc próbuje znaleźć ujście stresu. Po trzecie, liczy, że partner, widząc co się dzieje, podejmie za niego decyzję o rozstaniu.

Zaczyna obdarowywać

Zdrada powoduje wyrzuty sumienia, a najłatwiej jest je załagodzić poprzez rekompensatę materialną. Nagle drugiej połówce kupuje biżuterię, perfumy, ulubione smakołyki czy kwiaty. Wcześniej potrzebował do tego okazji, a teraz robi to bez powodu.

Rzadko spotyka się ze swoimi znajomymi

Po prostu nie ma na czasu dla swoich znajomych – zawsze tak się dzieje, gdy się zakochujemy, bo pragniemy wtedy każdą wolną chwilę spędzić z tą wybraną osobą. Nawet jego partner wie lepiej, co się dzieje u jego znajomych.

Dłużej pracuje

Nadgodziny, ważny projekt, dodatkowe zajęcia, szkolenia, kursy, przygotowania do enigmatycznych egzaminów – te wymówki urastają niczym grzyby po deszczu. Aż trudno uwierzyć, że ma czas, by się wysypiać. Jednak, co do czego współpracownicy, rodzina i faktyczne dokonania nie potwierdzają jego słów.

Znika na dłuższy czas

Nie ma z nim kontaktu przez kilka godzin, a może nawet przez kilka dni. Nie odbiera telefonu, bo właśnie wtedy spędza czas z tą drugą osobą. Do tej pory oddzwaniał natychmiast, regularnie się kontaktował i dawał o sobie znak, gdy tylko mógł.

Po powrocie do domu leci wziąć prysznic

Może rzeczywiście chce zmyć pot po treningu, ale równie dobrze może okazać się, że wcale nie był na siłowni. Bez przywitania, cmoknięcia choćby w policzek lub objęcia udaje się wprost w stronę łazienki. Jak najszybciej stara się zmyć z siebie obcy zapach perfum czy też papierosów.

Bardziej dba do swój wygląd

W garderobie pojawiają się nowe ubrania, w łazience dodatkowe kosmetyki, na głowie inna fryzura, na talerzu zdrowsze potrawy. Wychodząc sam stroi się i przywiązuje większa wagę, do tego jak się prezentuje. Nie stara się dla swego partnera, lecz dla kogoś zupełnie innego.

Oskarża i podejrzewa o zdradę

W jaki sposób odsunąć od siebie podejrzenie o zdradę? Przerzucając winę na Bogu ducha winnego partnera i pokazując, że to on niszczy ten związek. Rozmowa koncentrować się będzie na poczynaniach partnera osoby zdradzającej. Ma to na celu utwierdzenie w przekonaniu, że miłość po stronie zdradzającego w dalszym ciągu trwa, skoro pojawia się u niego zazdrość.

Więcej wydaje

Na rachunku bankowym pojawiając się niewyjaśnione wydatki opiewające na znaczne sumy. Wysokie jak na jedną osobę rachunki w restauracjach, koszty podróży albo wydatki ponoszone w sklepach powinny wzbudzić zainteresowanie. Nie wszystko bowiem może być związane ze sprawami służbowymi.

***

Zdjęcia i fotosy pochodzą z filmu „Zeszłej nocy”/”Last night”, w którym zagrali Keira Knightley, Sam Worthington, Guillaume Canet i Eva Mendes.

Źródło zdjęć i fotosów: www.filmweb.pl 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *