Czeka na Was Dolny Śląsk, czeka na Was cały świat!

by Dorota Leszczyńska

Czeka na Was Dolny Śląsk, czeka na Was cały świat!

Czy macie plany na pierwszy weekend czerwca? Jest okazja ku temu by ruszyć w Polskę i zwiedzić kawałek Dolnego Śląska wokół Ząbkowic Śląskich. Jeżeli pasjonują Was podróże te małe i duże, a jeszcze nie słyszeliście o takim wydarzeniu jak „PodRóżni – Festiwal o krok dalej” to zdecydowanie musicie nadrobić zaległości. Festiwal współtworzy moja koleżanka z konferencji podatkowych i już po raz trzeci zgromadzi miłośników podróży wszelkiej maści – tym razem na urzekających klimatem ruinach zamku. Wydarzenie w plenerze przyciągnie osoby o nietuzinkowym podejściu do podróży, co z pewnością natchnie Was na wyjątkowe spędzenie nadchodzących wakacji.

Po co zatem miedzy 2 a 4 czerwca odwiedzić „PodRóżnych…”?

  1. Po inspirację. Nie musicie od razu rzucać wszystkiego i jechać w podróż w przysłowiowe Bieszczady. Podczas festiwalu będzie mowa o podróżach w te bliższe i dalekie zakątki globu. W murach zamku zabrzmią historie ze wszystkich stron świata i każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy chłodniejszych klimatów, jak i entuzjaści tropikalnych przygód. Będzie mowa i o górskich wyprawach, o przemierzaniu mórz czy oceanów.

  1. By spędzić ciekawie czas z rodziną. Ruiny zamku w Ząbkowicach Śląskich będą gościć podróżników różnej maści – zarówno tych starszych, jak i młodszych. Program prelekcji i warsztatów został tak dobrany, by z dobrodziejstw festiwalu skorzystać mogły zarówno osoby przemierzające świat w pojedynkę, jak i podróżujący z rodziną. Organizatorzy zadbali o to, by nawet najmłodsi globtroterzy mogli posmakować przygód związanych z poznawaniem kultur, podczas gdy ci starsi członkowie rodzin będą podczas prelekcji i warsztatów poruszać bardziej poważne tematy. Uwaga! Na festiwalu mile widziani są również czworonożni towarzysze!

  1. Po nowe umiejętności. Oprócz przysłuchiwania się opowieściom będzie można zgłębić tajniki wiedzy podróżniczej. W programie znajdą się warsztaty poświęcone bezpieczeństwu, gotowaniu egzotycznych potraw, pisaniu podróżniczego bloga oraz wyciszaniu umysłu za pomocą wschodnich technik medytacyjnych. Po zmierzchu uczestnicy będą mieli okazję do wymiany własnych doświadczeń przy dźwiękach gitary i ognisku.

  1. Po nowe smaki. Organizatorzy zadbali, by podróżniczy klimat znalazł się również i w tym, co na talerzu. Oprócz możliwości nacieszenia oczu i żołądków pysznymi kąskami, podróżnicy będą mogli skosztować znakomitej małej czarnej oraz poznać smaki lokalnych piw, których z pewnością nie zabraknie. Będzie okazja do wymienienia się przepisami. Z mego doświadczenia mogę tylko potwierdzić, że nic tak mnie nie pcha do poznawania innej kultury jak kosztowanie tradycyjnych potraw danego kraju.

  1. Po nowe melodie. Po zmroku ruiny zamku wypełnią się dźwiękami południowowschodnich nut za sprawą gości z Bałkanów. Będzie  to doskonała okazja do spożytkowania energii nagromadzonej podczas prelekcji i warsztatów. Z pewnością nie zabraknie słynnej „Belgijki” – zabawy tanecznej, która co roku skuteczne integruje uczestników festiwalu. Jak na globtroterów przystało zabawa potrwa do rana!

Śledźcie zatem uważnie profil PodRóżnych w mediach społecznościowych (Facebook) oraz odwiedźcie koniecznie stronę internetową festiwalu (która znajduje się tutaj), gdzie na bieżąco będą pojawiały się informacje o wydarzeniu i atrakcjach czekających na podróżników między 2 a 4 czerwca. Warto być uważnym obserwatorem i śledzić całą akację, bo organizatorzy przewidują szczególne niespodzianki. Jeśli natomiast chcecie dorzucić swoją cegiełkę do tego podróżniczego dzieła, zapraszam do wsparcia wydarzenia przez portal crowdfundingowy Polak Potrafi. Każde wsparcie będzie nagrodzone inspirująco i hojnie jak na globtroterów przystało.

Czyli już wiadomo, od 2 do 4 czerwca bawicie się i zaspokajacie podróżniczy głód w Ząbkowicach Śląskich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *