22 sygnały, że jemu na Tobie nie zależy

by Dorota Leszczyńska

22 sygnały, że jemu na Tobie nie zależy

Jak to z nim jest? Zależy mu czy jednak nie? Każda kobieta zadawała sobie to pytanie przynajmniej raz w życiu. Przedstawiam zatem sygnały świadczące o tym, że mężczyzna nie myśli o relacji z kobietą zbyt poważnie i nie zależy mu na niej jako „tej jedynej”, co najwyżej jako koleżance, dziewczynie od seksu, ewentualnie przyjaciółce. Drogie Panie przyjrzyjcie się tym wszystkim sygnałom i przeanalizujcie, czy większości z nich nie wysyła Wam przypadkiem mężczyzna, z którym się obecnie spotykacie. Mam nadzieję, że moje sugestie rozwieją wątpliwości.

1. Nie inicjuje kontaktu.

To ona pierwsza do niego dzwoni lub pisze. On nie robi tego prawie nigdy, chyba że ma jakąś sprawę do załatwienia i czegoś od niej chce. Po prostu nie czuje potrzeby, aby się czymś podzielić ani spytać, co u niej się dzieje.

2. Nie zaprasza Cię na randki

Umówmy się, pójście na zakupy, oglądanie filmu w domu czy wyskoczenie grupą przyjaciół do klubu to nie jest randka. Jemu wcale nie chodzi, aby wyjątkowo spędzić czas we dwoje, dzięki czemu lepiej poznać właśnie tą kobietę, ale by zapełnić z kimś swój wolny czas. Jeżeli to ona cały czas inicjuje spotkania czy nawet randki, to widać komu tak naprawdę zależy na podtrzymaniu znajomości. Aranżowanie randek i wymyślanie nowych atrakcji świadczą o tym, że mężczyzna coraz mocniej się angażuje w budowanie relacji.

3. Nie interesuje się tym co u Ciebie, co myślisz na dany temat i jak się czujesz.

W rozmowie mówi głównie o sobie i porusza kwestie, które jego interesują. Zupełnie nie zwraca uwagi na to, czy kobieta jest przygnębiona, zdenerwowana czy zła. Jej opinie nie stanowią dla niego żadnej wartości, a jej rady bagatelizuje. Nie przejmuje się, jeżeli sprawi jej przykrość, więc często dąży do konfliktu. W bardzo prosty sposób rozwiązuje problemy – zwyczajnie się od nich odcina, bo nie widzi sensu, by cokolwiek naprawiać.

4. Nie pamięta tego, co mu mówiłaś

Może się zdarzyć, że czegoś zapomnimy, w końcu człowiek nie jest maszyną. Jeżeli jednak mężczyzna notorycznie ma luki w pamięci, to nie słuchał kobiety wystarczająco uważnie, by być na bieżąco z tym, co dla niej istotne. Mężczyzna, któremu naprawdę na kobiecie zależy, zapamięta nawet najdrobniejsze błahostki, o  których wspominała choćby w przelocie.

5. Umawia się z Tobą na ostatnią chwilę

W ogóle nie planuje z wyprzedzeniem, tak jakby traktował kobietę jako pewnik, który przyleci na jego zawołanie. Liczi się tylko tu i teraz. W ten sposób pokazuje, że nie szanuje kobiety ani jej czasu, bo nie uwzględnia, że może mieć swoje plany. Będzie tłumaczył to tym, że jest spontaniczny i żyje chwilą, czyli równie szybko pojawi się w życiu kobiety i równie szybko zniknie.

6. Odwołuje spotkania

Czasem pojawiają się niespodziewane okoliczności, przez które musimy zmienić nasze plany. Jeżeli mężczyzna od tak odwołuje któreś z rzędu spotkanie, to albo są ważniejsze rzeczy od spotkania z kobietą albo nie ma ochoty się z nią spotkać. Zarówno pierwsza jak i druga odpowiedź świadczą o braku zaangażowania w relację. Spotkanie z nią nie jest dla niego priorytetem.

7. Nie dotrzymuje słowa

Poobiecywał jej gruszki na wierzbie, a gdy przyszło do realizacji obietnic to nagle kobieta zupełnie nie może na niego liczyć. Doskonale wie co powiedzieć kobiecie, aby coś na tym ugrać bez większego wysiłku. Mężczyzna, który myśli o kobiecie poważnie będzie starał się ze wszystkich sił, aby jej nie zawieść. Zwłaszcza w czynach i drobnych gestach widać, że mężczyźnie zależy na kobiecie.

8. Nie stara się Ciebie zaskoczyć ani sprawić przyjemności

Zachowuje się w sumie egoistycznie i myśli o swojej przyjemności. Nawet nie wpadnie mu do głowy by zrobić kobiecie jakąś miłą niespodziankę, która wprawi ją w dobry nastrój. Nie ma co liczyć na zabawnego SMS-a w ciągu dnia, kwiaty bez okazji czy bilety na koncert jej ulubionego zespołu. On pozostaje przy sprawdzonych rytuałach: chińczyk na rogu, kino czy rower po pracy.

9. Odpisuje na Twoje wiadomości z dużym poślizgiem albo w ogóle

Skoro kobieta nie jest dla niego priorytetem to również i jej wiadomości mogą poczekać albo w ogóle nie doczekać się odczytania. Nawet jeżeli mężczyzna jest zarobiony w pracy po łokcie znajdzie chociażby chwilę na krótką wręcz natychmiastową odpowiedź, ale musi tego chcieć. Skoro nie chce poświęcić kilkunastu sekund na tą czynność, to w istocie kobieta jest jedną z wielu, które kolokwialnie mówiąc zawracają mu głowę.

10. Potrafi zapaść się pod ziemię

Po serii spotkań, rozmów i miłych chwil nagle mężczyzna znika i nie daje o sobie znaku życia. Po czym znowu kontakt się odradza i tak w kółko. Mężczyzna traktuje kobietę jako atrakcję, którą się nacieszy, gdy tego potrzebuje. Później uwagę przerzuca na inną kobietę, stąd bierze się to urywkowe podejście do relacji. Mężczyzna, któremu zależy na kobiecie, będzie starał się być na bieżąco, by nie stracić z nią kontaktu. Poza tym tęsknota za nią nie pozwalałaby mu postępować inaczej.

11. Nie chce spotykać się częściej

Nie chce wchodzić w bliższą relację i się angażować. Kobieta jest tylko jednym z wielu puzzli jego układanki i niech nim pozostanie. Trzymanie na dystans świadczy o tym, że on chce spędzać przyjemnie czas, a nie uczestniczyć w jej codziennym życiu.

12. Nie stara Ci się pomóc ani Cię nie wspiera, gdy masz problem

Jej życie to jej sprawa, jego życie to jego sprawa. Nawet jeżeli wyżala mu się i mówi o swoich problemach, słucha tego z obojętnością. W końcu to nie jego zmartwienia i nie czuje się w obowiązku, by jej w czymkolwiek ulżyć i pomóc. Traktuje siebie i ją jako osobne byty, a słowo „my” w ogóle nie przechodzi mu przez usta.

13. Nie poznał Cię ze swoimi przyjaciółmi ani rodziną i nie ma takiego zamiaru

Przede wszystkim mężczyźni mają spore opory przed przedstawianiem swoim znajomym, a zwłaszcza rodzinie, kobiet, z którymi się spotykają. Jeżeli mężczyźnie zależy na kobiecie to będzie dążył do tego, by pokazać ją swym najbliższym. To oznacza, że nie jest ona zwykłą znajomością na chwilę i pragnie, aby stała się częścią jego życia.

14. Nie chce integrować się z Twoimi przyjaciółmi ani rodziną

Tak samo jak nie chce by kobieta stała się częścią jego życia, tak samo nie pragnie być częścią jej życia. Poza tym po co ma poznawać czyiś przyjaciół i rodzinę, skoro prawdopodobnie nie będzie miał z nimi nic wspólnego. Im mniej osób zna go osobiście, tym lepiej.

15. Wszystkie rozmowy z nim nawiązują do seksu

Flirt flirtem, ale w poważnej relacji chodzi przede wszystkim o to, by się poznawać i szukać wspólnych zainteresowań. Jeżeli jedynym wspólnym tematem do rozmów są aluzje seksualne, to nie ma co się dziwić, że jedyne co łączy tych dwoje jest łóżko. Zero głębszych treści, zero więzi emocjonalnej.

16. Nie mówi Ci o swoim planach i swojej przeszłości

Jest bardzo tajemniczy jeżeli chodzi o swój terminarz i to, co planuje robić w przyszłości. Nie zwierza się z tego, co przeżył w dzieciństwie ani nie opowiada o swoich bliskich. Na pytania na ogół odpowiada wymijająco, bo nie czuje potrzeby, by się otwierać i być szczerym.

17. Nie okazuje Ci uczuć, nie całuje od tak, nie dotyka ani nie przytula

Robi to tylko w sypialni albo szukając okazji do zbliżenia z podtekstem seksualnym. Nie będzie trzymał za rękę czy też obejmował w miejscach publicznym, żeby nie uznano ich za parę. Nie chce tworzyć z kobietą bliskości ani więzi.

18. Nie chce zostać na noc

W zasadzie jest to kontynuacja wcześniejszego sygnału. Spędził z kobietą miło wieczór, może nawet uprawiał z nią seks, ale nie widzi potrzeby nocowania. Przytulanie się podczas snu i wspólne jedzenie śniadania to już zbyt daleko idące zobowiązanie. Jeżeli mężczyźnie zależy na kobiecie to sam będzie chciał zostać u niej na noc albo zaproponuje by ona została u niego.

19. Mówi przy Tobie o innych kobietach, umawia się z innymi albo po prostu śpi z innymi

Można przeboleć i potraktować jako odruch bezwarunkowy, że mężczyźni oglądają się za ładnymi kobietami. Jednak opowiadanie przy kobiecie o nich i jawne przyznawanie się do zainteresowania czy spotykania się z innymi, to już ewidentny sygnał, że mężczyzna traktuje kobietę jak kumpla, z którym pogada o swoich podbojach. Jeżeli mężczyźnie zależy na kobiecie, to tylko z nią chce się spotykać i umawiać na randki.

20. Jego priorytetem jest seks i zaspokojenie swoich potrzeb

Będzie komplementował i powie wszystko co kobieta chce usłyszeć, aby zaciągnąć ją do łóżka albo się z nią zabawić. Po wszystkim nie jest mu już do niczego potrzebna. Jeżeli kobieta odmówi lub nie sprosta jego oczekiwaniom jest w stanie się obrazić i wybuchnąć złością. Należy pamiętać, że seks nigdy nie będzie priorytetem jeżeli mowa o poważnej relacji.

 21. Nie uwzględnia Cię w swoich planach

Nie chodzi o męskie spotkania, na które co do zasady kobiety mają wstęp wzbroniony. Mowa o wyjeździe na weekend, domówce czy pójściu do kina. Cały czas myśli w liczbie pojedynczej. Jeżeli by mu zależało, chciałby jak najwięcej czasu spędzać z kobietą, a nie bez niej.

22. Nie jest zazdrosny 

Jest mu obojętne, kto się kobiecie podoba, z kim się widzi, a nawet czy jest w związku. Z nikim przecież nie rywalizuje o jej względy i nie pragnie, by była tylko jego. Grunt, że spędza z nią tą właśnie chwilę.

***

Tyle wyszło tych sygnałów, więc jeżeli, droga Kobieto, w dalszym ciągu masz wątpliwości, czy jemu na Tobie zależy, to może lepiej daj sobie z nim spokój. Życie w ciągłej niepewności odbiera szczęście, urodę i zdrowie. A jeżeli sygnały przechylają szalę w stronę poważnego związku to gratuluję znalezienia mężczyzny, któremu naprawdę na Tobie zależy. Z tej mąki może być dobry chleb.

Życzę szczęścia! 

***

Zdjęcia i fotosy pochodzą z filmu „Sleeping with other people”/”Sypiając z innymi”, w którym zagrali Alison Brie i Jason Sudeikis.

Źródło zdjęć i fotosów: www.filmweb.pl

 

2 komentarze

  1. www.xmc.pl pisze:

    Majątek niektórych przekracza wartość do której potrafią liczyć. Myślą o zemście zamiast umysł Ćwiczyć…

  2. M pisze:

    Dobrze napisane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *