Czego chcą kobiety?

by Dorota Leszczyńska

Czego chcą kobiety?

sin11

Kobiety są przecież takie romantyczne, uwielbiają kolacje przy świecach, nastrojową muzykę, pluszaki z napisem „I Love You” i całe to serduszkowe szaleństwo. Tworzą aurę kruchości, delikatności i wrażliwości, ale wiecie co, drodzy Panowie, wielce Was rozczaruję – to iluzja, która potrafi zniknąć za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Kto Wam to powie, jak nie ja, czego tak naprawdę chcą kobiety, choć się tego wypierają.

sin12

Kobiety chcą być kochane – oto truizm, do którego przywykliśmy. Dążą do tego ze wszelkich sił, bo w sumie dlaczego z uporem maniaka miałyby ciągnąć mężczyzn przed ołtarze i domagać się bez przerwy deklaracji typu „Kocham Cię!”. Jednak jest coś, co bardziej na nie działa niż miłość, coś co każe im kierować swój wzrok w zupełnie innym kierunku, nawet jeżeli oznacza to wyzbycie się instynktu samozachowawczego. Kobiety chcą być kochane, ale przede wszystkim pożądane. Zaryzykuję twierdzeniem, że w proporcji 1:9 z przewagą pożądania. Kobiety chcą skupiać na sobie zainteresowanie, czuć się w ten sposób wyjątkowo, być jedyne w tej właśnie chwili. Zatracają się w sensualnym i seksualnym świecie, bo wydaje im się, że ta chemia wystarczy. Zapewne dlatego tyle kobiet tkwi w toksycznych związkach, pozwala się poniewierać, goni za mężczyzną, który nimi gardzi, traktuje jak zabawkę i zupełnie nie szanuje, wyłącznie po to, by choćby przez moment widzieć w jego oczach owo pożądanie.

sin2

Chemia, choć stanowi aż 90%, mimo wszystko nie daje satysfakcji, bo odbiera kobietom godność, zmuszając je do klękania, do proszenia, do zlizywania resztek uwagi. Do pełni brakuje tych 10%, w których mieści się troska, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie, oddanie i bliskość. Wtedy bowiem kobieta jest szczęśliwa, gdy u swego boku ma mężczyznę, który ją kocha i pożąda jednocześnie. Dziwne jest to, że dopóki kobieta nie ujrzy we wzroku mężczyzny tej nieopisanej iskry, dopóty nie przemówi do niej jego miłość. I nie będzie zauważać sygnałów zainteresowania rzucanych przez zakochanego mężczyznę.

sin14

Wzrok pożądania może z czasem zanikać, choć miłość pozostaje. Wtedy bycie we dwójkę przypomina bardziej przyzwyczajenie, wzajemną troskę rodzeństwa i zmaganie się z nudną codziennością. Koleżanka, która w związku z jednym mężczyzną jest od wielu, wielu lat wyznała, że podtrzymanie żaru w małżeństwie jest wręcz obowiązkiem, takim samym jak wychowanie dzieci, dbaniem o dom i relacje rodzinne. Jeżeli bowiem z mężem zaniedbają tą ich wspólną sferę, przestaną patrzeć na siebie jak kobieta patrzy na mężczyznę i mężczyzna patrzy na kobietę, wtedy zacznie im czegoś brakować i mogą zechcesz poszukać spełnienia gdzie indziej. Oczywiście będzie to wyłącznie instrumentalne podejście do zaspokojenia potrzeb pozbawione uczuć, niemniej jednak ukazujące tęsknotę za pożądaniem.

sin13

Dochodzimy zatem do kolejnego wniosku, kobieta szuka w mężczyźnie: partnera (dobrego męża), przyjaciela (najlepszego i najważniejszego), opiekuna (przykładnego ojca), ale w głównej mierze kochanka, który widzi w niej ucieleśnienie kobiecości. Jeżeli, któraś z tych funkcji przestaje działać, związek przechodzi kryzys. Mniejszy, gdy partner nie wywiązuje się z obietnic, gdy przyjaciel nie słucha uważnie, gdy opiekun zapomni odebrać dzieci ze szkoły, ale największy, gdy kochanek zniknie – mija kobietę z obojętnością, nie spieszy się do domu na wspólny wieczór we dwoje, śpi na skraju łóżka, nie dotyka, nie przytula ani nie całuje.

Kobiety chcą być kochane i pożądane. Mężczyźni zresztą też.

sin8

Zdjęcia i fotosy pochodzą z filmu „Grzeszna miłość”/”Original Sin”, w którym zagrali Angelina Jolie i Antonio Banderas.

Źródło: www.filmweb.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *