Ogólnopolska Konferencja Naukowa „@Prawo finansowe 2.0” w ramach V Kongresu Kół Naukowych – Poznań, 19 maja

DSC07297

Poznań przyciągnął mnie po raz kolejny. Tym razem uczestniczyłam w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „@Prawo finansowe 2.0” – jednej z 7 konferencji zorganizowanych w ramach V Kongresu Kół Naukowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wysłuchałam wielu ciekawych prelekcji, sama również występowałam, a ponadto spotkałam moich kochanych podatkowców.

DSC07262

Do Poznania przyjechałam wczesnym rankiem, aby móc wziąć udział w I panelu Konferencji, w którym miałam wygłosić prelekcję. Po porannym panelu zaproszono wszystkich uczestników do Audytorium Maximum na uroczyste otwarcie V Kongresu Kół Naukowych UAM. Natomiast już po obiedzie miały miejsce jeszcze dwa panele Konferencji „@Prawo finansowe 2.0”. Za koordynację wydarzenia odpowiadał Komitet Organizacyjny złożony z członków Koła Naukowego „Pecunia” na UAM. Moderatorami poszczególnych paneli Konferencji byli: Mateusz Langer, Anna Hnatów oraz Marta Karpińska.

DSC07282DSC07260DSC07276DSC07265

Na Konferencję przybyli miłośnicy prawa finansowego z takich ośrodków naukowych jak: Uniwersytet Mikołaj Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rzeszowski, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet w Białymstoku oraz oczywiście Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest mi niezmiernie miło, że podczas II panelu w roli eksperta wystąpiła prof. dr hab. Renata Przygodzka z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.

DSC07302DSC07306DSC07309

Niezwykle ciekawym wydarzeniem było uroczyste otwarcie Kongresu, którego tematem przewodnim w tym roku były „Technologie we współczesnym społeczeństwie”. Podczas trzygodzinnego otwarcia można było wysłuchać interesujących wystąpień z różnych dziedzin z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Ekspertami byli:

prof. Zbigniew Pilarczyk – prorektor ds. studenckich UAM (który przywitał przybyłych);

prof. Rafał Kubiak – Kierownik Zakładu Prawa Medycznego UŁ;

Waldemar Kochanek – Tax Supervisor KPMG;

dr inż. Joanna Bach-Głowińska – pracownik naukowy Glasgow School of Art;

Grzegorz Napieralski – Senator RP;

dr med. Bernard Zając – Prezes Zarządu Heart MD Sp. z.o.o.

Jeżeli miałabym wskazać najlepsze wystąpienie podczas otwarcia, z pewnością wskazałabym te autorstwa dr med. Bernarda Zająca, który w niebanalny sposób potrafił opowiadać o historii eksperymentów w medycynie.

DSC07327

Wyjazd do Poznania naładowałam mnie niezwykłą energią. Z jednej strony poszerzyłam swoją wiedzę, co w zasadzie jest celem wyjazdu na konferencję, z drugiej spotkałam starych znajomych, z którymi mogłam wymienić się informacjami i mile spędzić czas, a także poznałam kolejne osoby uskuteczniając networking w praktyce. Dziwne. Jednocześnie było poważnie i zupełnie bez grama powagi. Może to przez pogodę za oknem, ale chyba będę bardziej stawiałam na czynnik ludzki.

Zatem do kolejnego miłego zobaczenia!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.