Ogólnopolska Konferencja Naukowa „@Prawo finansowe 2.0” w ramach V Kongresu Kół Naukowych – Poznań, 19 maja

by Dorota Leszczyńska

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „@Prawo finansowe 2.0” w ramach V Kongresu Kół Naukowych – Poznań, 19 maja

DSC07297

Poznań przyciągnął mnie po raz kolejny. Tym razem uczestniczyłam w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „@Prawo finansowe 2.0” – jednej z 7 konferencji zorganizowanych w ramach V Kongresu Kół Naukowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wysłuchałam wielu ciekawych prelekcji, sama również występowałam, a ponadto spotkałam moich kochanych podatkowców.

DSC07262

Do Poznania przyjechałam wczesnym rankiem, aby móc wziąć udział w I panelu Konferencji, w którym miałam wygłosić prelekcję. Po porannym panelu zaproszono wszystkich uczestników do Audytorium Maximum na uroczyste otwarcie V Kongresu Kół Naukowych UAM. Natomiast już po obiedzie miały miejsce jeszcze dwa panele Konferencji „@Prawo finansowe 2.0”. Za koordynację wydarzenia odpowiadał Komitet Organizacyjny złożony z członków Koła Naukowego „Pecunia” na UAM. Moderatorami poszczególnych paneli Konferencji byli: Mateusz Langer, Anna Hnatów oraz Marta Karpińska.

DSC07282DSC07260DSC07276DSC07265

Na Konferencję przybyli miłośnicy prawa finansowego z takich ośrodków naukowych jak: Uniwersytet Mikołaj Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rzeszowski, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet w Białymstoku oraz oczywiście Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest mi niezmiernie miło, że podczas II panelu w roli eksperta wystąpiła prof. dr hab. Renata Przygodzka z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.

DSC07302DSC07306DSC07309

Niezwykle ciekawym wydarzeniem było uroczyste otwarcie Kongresu, którego tematem przewodnim w tym roku były „Technologie we współczesnym społeczeństwie”. Podczas trzygodzinnego otwarcia można było wysłuchać interesujących wystąpień z różnych dziedzin z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Ekspertami byli:

prof. Zbigniew Pilarczyk – prorektor ds. studenckich UAM (który przywitał przybyłych);

prof. Rafał Kubiak – Kierownik Zakładu Prawa Medycznego UŁ;

Waldemar Kochanek – Tax Supervisor KPMG;

dr inż. Joanna Bach-Głowińska – pracownik naukowy Glasgow School of Art;

Grzegorz Napieralski – Senator RP;

dr med. Bernard Zając – Prezes Zarządu Heart MD Sp. z.o.o.

Jeżeli miałabym wskazać najlepsze wystąpienie podczas otwarcia, z pewnością wskazałabym te autorstwa dr med. Bernarda Zająca, który w niebanalny sposób potrafił opowiadać o historii eksperymentów w medycynie.

DSC07327

Wyjazd do Poznania naładowałam mnie niezwykłą energią. Z jednej strony poszerzyłam swoją wiedzę, co w zasadzie jest celem wyjazdu na konferencję, z drugiej spotkałam starych znajomych, z którymi mogłam wymienić się informacjami i mile spędzić czas, a także poznałam kolejne osoby uskuteczniając networking w praktyce. Dziwne. Jednocześnie było poważnie i zupełnie bez grama powagi. Może to przez pogodę za oknem, ale chyba będę bardziej stawiałam na czynnik ludzki.

Zatem do kolejnego miłego zobaczenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *