Rzeczy, których kobiety mogłyby się nauczyć od mężczyzn

by Dorota Leszczyńska

Rzeczy, których kobiety mogłyby się nauczyć od mężczyzn

vegas22

Oczywiście w tym wypadku będę generalizować, jednak nie da się ukryć, że poniższe cechy, zachowania i postawy bliższe są mężczyznom niż kobietom. Warto przemycić parę z nich, tak dla własnego dobra.

OTO LISTA RZECZY, KTÓRYCH KOBIETY MOGŁYBY SIĘ NAUCZYĆ OD MĘŻCZYZN

vegas15

Dystansu do siebie i swoich ułomności

Niestety kobiety nie potrafią się śmiać z siebie, zwłaszcza ze swego wyglądu. A skutkuje to fochem z przytupem i obrażeniem na amen. Mam nadzieję, że da się tego oduczyć.

vegas5

Walki o swoje

Kobiety czekają na to, aż ktoś je doceni. Nie mają poczucia, że coś się im należy, bo na to zapracowały. Domaganie się gratyfikacji i walka o swoje wcale nie jest oznaką braku kultury, ale naturalną konsekwencją naszych działań.

vegas21

Podejmowania ryzyka

Kobiety są bardziej asekuracyjne, gdyż dokonują szczegółowych analiz i weryfikują różne scenariusze. Jednak w życiu nie wszystko da się obliczyć i przewidzieć – należy postawić na jedną kartę, żeby zyskać wiele.

vegas16

Bezczelności, czyli próbowania z nadzieją, że się uda

Skoro kobiety nie ryzykują i nie walczą, to również nie doświadczają i nie zyskują. Nawet, jeżeli coś się nie uda, to nie będziemy mieć do siebie żalu, że nie spróbowałyśmy.

vegas11

Prostego godzenia się i rozwiązywania konfliktów

Wymiana zarzutów, następnie ciosów, kieliszek czegoś mocniejszego i podanie sobie dłoni – tak wygląda wcale nieskrócona, męska droga do pogodzenia. Kobietom nie radzę jej dosłownego przeniesienia, tylko uproszczenia, by nie jątrzyć konfliktu.

No Merchandising. Editorial Use Only   ( 930687p )  'The Hangover' Film - Zach Galifianakis, Baby Tyler, Bradley Cooper and Ed Helms  'The Hangover' Film - 2009  A Las Vegas-set comedy centered around three groomsmen who lose their about-to-be-wed buddy during their drunken misadventures, then must retrace their steps in order to find him.

Zdystansowania i nieprzejmowania się opinią innych

Jeżeli mężczyzna jest przekonany o sensie tego co robi, nie przejmuje się reakcjami innych, ich krytyką, „dobrymi” radami porzucenia mrzonek. Kobiety są mniej odporne na presję otoczenia, gdyż zależy im na akceptacji. Ale to wcale nie daje satysfakcji.

vegas12

Odcinania się od przeszłości – nierozpamiętywania

W kłótni kobieta jest jak radio: puszcza najnowsze hity i stare kawałki. Mężczyźni rozliczają się z historią raz na zawsze. Przeszłość ciąży, dlatego lepiej się podnieść, zapomnieć i iść dalej.

(L-r) BRADLEY COOPER as Phil, ZACH GALIFIANAKIS as Alan and ED HELMS as Stu in Warner Bros. Pictures’ and Legendary Pictures’ comedy “THE HANGOVER PART III,” a Warner Bros. Pictures release.

Podejmowania się wykonania tylko tylu zadań, ile da się unieść

Kobiety są niebywałe, jeśli chodzi o podzielność uwagi i ilość różnorodnych zadań, jakie wykonują jednocześnie. Nie należy kreować się na perfekcyjną siłaczkę, bo jesteśmy tylko ludźmi, potrzebującymi snu, odpoczynku i czasu dla siebie.

vegas7

Pozostawiania pewnych myśli wyłącznie dla siebie

Lepiej coś przemilczeć niż powiedzieć za wiele i tym samym kogoś zranić lub spalić mosty. Mowa tutaj również o plotkowaniu, które raczej nie jest domeną mężczyzn.

vegas20

Rozwiązywania problemów bez rozczulania się nad sobą lub nad kimś

Zamiast wylewać łzy do poduszki, można postarać się odnaleźć sensowne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy czas nagli. Książę na białym koniu nie pojawi z nieba, lecz, na szczęście, na ziemi dużo zależy od nas.

***

Fotosy i zdjęcia z serii filmów „Hangover”/”Kac Vegas” – www.filmweb.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *