Od przyjaźni do związku – propozycje filmowe

by Dorota Leszczyńska

Od przyjaźni do związku – propozycje filmowe

One Day

To niepodobne do mnie, ale zaproponuję odrobinę romantyzmu. Jednak dzisiejsze propozycje filmowe, mimo że należą do gatunku tych sentymentalnych, opowiadają o miłości w dość niebanalny sposób. Tak jak w życiu, czasem nie wiadomo czy to przyjaźń czy już kochanie.

doc_4357_0

„One Day”/”Jeden dzień” reż. L. Scherfig, gł. role: A. Hathaway, J. Sturgess

Już wcześniej polecałam na stronie przeczytanie książki, na której podstawie później nakręcono ten film. Opowiada on historię więzi jaka rodziła się przez 20 lat od ukończenia szkoły do… Nie zdradzę zakończenia, bo to czytelnik ma poznawać bohaterów i ich relacje zawsze 15 lipca. Zmiana pracy, związków, passy i priorytetów oddziałują na ich przyjaźń.

d732e242d9f461646fa3f758a0e51e7b

„Emma” reż. D. Mcgrath, gł. role: G. Paltrow, J. Northam

Znowu film na podstawie książki i autorstwa nie byle kogo tylko Jane Austin. Uwielbiam filmy kostiumowe i w tym wypadku jest na czym oko zawiesić. Tytułowa Emma jest tak szczęśliwa ze swego życia, że stara się uszczęśliwiać innych, więc bawi się w swatkę. Podczas szukania męża innym, nie zauważa, że jej wieloletni przyjaciel to właśnie na nią czeka.

definitely-maybe

„Definitely, Maybe”/”Na pewno być może” reż. A. Brooks, gł. role: R. Reynolds, I. Fisher, E. Banks, R. Wiesz

W życiu mężczyzny pojawić się może wiele kobiet, ale ile z nich będzie uznanych za najważniejsze? Nasz bohater zwierzył się swojej córce, iż łączyła go poważna więź z trzema kobietami. Jedną z nich poznał przy ksero i w ciągu 5 minut zdążył się z nią pokłócić. Zaprzyjaźnili się pomimo różnych sprzeczek, korespodowali ze sobą, opowiadali o wszystkim. Choć pasowali do siebie jak nikt, mijali się w swych uczuciach. To dążyło do kresu przyjaźni.

498735„Randka w ciemno” reż. W. Wójcik, gł. role: K. Maciąg, B. Szyc, L. Żurek

Jedna z nielicznych polskich propozycji rozrywkowych, którą da się oglądać. Główna bohaterka po perypetiach miłosnych trafia do randki w ciemno, a tam poznaje mężczyznę niemile zapamiętanego z pubu. Wyjeżdzają na wakacje wraz z ekipą tv, ale wszystko wskazuje na to, że to nie jest książę z jej bajki. Gdy nasza bohaterka popada w kłopoty, może liczyć na swoje przyjaciółki i przyjaciela-geja. Okazuje się, że szczęścia nie trzeba wypatrywać daleko.

Źródło zdjęć i fotosów: www.filmweb.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *