Świat jest mój – propozycje filmowe

by Dorota Leszczyńska

Świat jest mój – propozycje filmowe

jumper3

Ponoć świat stoi przed nami otworem. Skoro tak, czy istnieją jakieś granice ludzkich możliwości, wolności czy wyobraźni? Niektórym zdarza się te granice przekraczać, ale czy to nie niesie ze sobą mrocznych konsekwencji? Oto historie tych bezczelnych, którzy odważyli się chcieć więcej.

yumayuma1

„Yuma” reż. P. Mularuk, role gł.: J. Gierszał, J. Kamieński, H. Sujecka, K. Figura

Trudno nam sobie wyobrazić czasy PRL-u, bo wyrośliśmy w kapitaliźmie, w którym za stosowne pieniądze możemy kupić niemal wszystko. W „Yumie” widzimy zachłyśnięcie się Zachodem, a właściwie dobrami materialnymi. Bohaterowie łamią wszelkie normy, by wyrwać się z jarzma szarej Polski, jednak nawet przyjaciele zaczynają być zachłanni, a sam proceder za bardzo bije po oczach.

limitlesslimitless1

„Limitless”/”Jestem Bogiem” reż. N. Burger, role gł.: B. Cooper, R. De Niro, A. Cornish

Gdy mamy gorsze dni, chcemy się zamknąć na świat, a jednocześnie pragniemy, by problemy znikły same.  A może lepiej byłoby znaleźć w sobie siłę na przezwyciężenie trudnościom? Pomagają sesje motywacyjne, ale szybszą drogą zdają się być specjalne proszki, które otwierają człowieka na nowe możliwosci. Jakie konsekwencje niesie ze sobą brak granic?

jumper1jumper2

„Jumper” reż. D. Liman, role gł.: H. Christensen, J. Bell, S.L. Jackson

Ile razy zdarzało nam się marzyć o ucieczce do innego miejsca na drugim końcu świata w mgnieniu oka. Nasz bohater ma tą niebywałą zdolność przemieszczania się i korzysta z niej w dość interesowny sposób. Wcześniej czy później ktoś zareaguje na jego frywolność.

Źródło zdjęć i fotosów: www.filmweb.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *