To już rok z LICZI!

by Dorota Leszczyńska

To już rok z LICZI!

DSC03417

Dokładnie 23 kwietnia 2014 roku został opublikowany pierwszy wpis na mojej stronie. Możecie wierzyć albo nie, lecz od tego momentu moje życie się zmieniło i zaskakuje mnie pozytywnie do dnia dzisiejszego. Podzielę się z Wami małymi podsumowaniami.

DSC04386

Przede wszystkim moją podstawową aktywnością jest praca naukowa. Dzięki studiom doktoranckim rozwijam się intelektualnie, uczestniczę w konferencjach, piszę artykuły naukowe i poznaję inne poglądy.

DSC03947

Przy okazji konferencji zwiedzam różne zakątki kraju. Choć samo podróżowanie męczy mnie, albo kończy się infekcją (jak ostatnio) pobyt rekompensuje wszystko. Urozmaica monotonnię pisania i codziennych spraw.

DSC01833

Przez ten rok starałam się przybliżyć innym Białystok. Mam nadzieję, że zachęciałam do odwiedzenia tego zielonego miasta, a także do dostrzegania pięknych miejsc, które mijamy codziennie. Okazuje się, że świat urzeka w drobiazgach.

DSC02565

Na szczęście znalazł się czas na gotowanie i pieczenie. Oglądałam filmy i spektakle telewizyjne, jednocześnie pracując na komputerze. Czytałam w pociągu czy autobusie nie tylko książki prawnicze. Nie mogłam doczekać się ćwiczeń, a uśmiech gościł na mojej twarzy po ich zakończeniu.

DSC03487

Zaczęłam cieszyć się z możliwości spotykania na swojej drodze wyjątkowych i wartościowych ludzi. Nie opłaca się narzekać, grać sarkastycznego dra House’a i izolować się od więzi, podczas gdy czeka nas życzliwość ze strony osób, które wyciągają do nas dłoń. Jeżeli kiedykolwiek czułam się samotna, teraz tego nie znam.

DSC03250

Czyżbym udowodniła Wam, że jeżeli czegoś bardzo pragniemy i będziemy uparci w swych dążeniach, to wszystko jest możliwe? Jeżeli zaczniemy dostrzegać małe rzeczy, one kumulują się i przyciągają więcej dobrego. Jeżeli myślimy pozytywnie i działamy, to nasze marzenia się spełniają. Nie, to ja sobie udowodniłam. Pomimo kilku nieporozumień, problemów zdrowotnych, natłoku obowiązków, ten rok zasługuje na miano najlepszej kumulacji szczęśliwych momentów. Co przyniesie kolejny rok? Nie wiem, ale będę się starać by wycisnąć z niego ile się da.

DSC04211

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *