Beztrosko i kolorowo – propozycje filmowe

by Dorota Leszczyńska

Beztrosko i kolorowo – propozycje filmowe

dp

Młodość kojarzy nam się z głową pełną pomysłów i twarzą oblaną nieustannym uśmiechem. Wejdźmy w ten kolorowy świat razem z bohaterami filmów, które raczą nas wizualnymi doznaniami. Beztroska i barwność sprawią, że czasem będzie wesoło, czasem refleksyjnie, a może i czasem dramatycznie.

dp1dp2

„Disco polo” reż. M. Bochniak, gł. role: D. Ogrodnik, T. Kot, J. Kulig, P. Głowacki

Ostatnio, albo ktoś był na „50 twarzach Greya” albo właśnie na „Disco polo”. Nie jest to film, który ma za zadanie odpowiedzieć na jakieś istotne pytania; i dobrze, że nie szufladkowuje w żaden sposób disco polo. Jest to po prostu zabawa kostiumami, scenariuszem, konwencją i musicalowym formatem. Najważniejsze jest to, że z kina wyszłam uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do świata.

snf3snf1

„Saturday Night Fever”/”Gorączka sobotniej nocy” reż. J. Badham, gł. role: J. Travolta, K. L. Gorney

Bez względu na dekadę młodość musi się wyszumieć. Priorytetem okazuje się być bywanie na imprezach czy potańcówkach oraz pojawianie się w kultowych klubach. Taniec staje się pasją dla głównego bohatera i w nim pokłada swoje nadzieje. Niestety po powrocie z szalonej i kolorowej od neonów parkietu nastaje szary dzień, do którego nie chce się wracać. Czas jednak dorosnąć…

bbbb2

„Bejbi blues” reż. K. Rosłaniec, gł. role: M. Berus, N. Rozbicki, M. Boczarska

„Fajnie byłoby mieć dziecko. Jest takie słodkie. Kocha mamusię i można je przebierać.” – jak to naiwnie brzmi. Historia nastolatki, która „zdecydowała się” na dziecko z potrzeby posiadania czegoś/kogoś, na pewno wyróżnia się na tle innych scenariuszy. Idylla pięknego macierzyństwa mija, gdy dziecko zaczyna przeszkadzać w realizacji kolorowych pomysłów młodej mamy. W końcu sama jest jeszcze dzieckiem przedkładającym przyjemności nad obowiązki.

hb3hb2

„The House Bunny”/”Króliczek” reż. F. Wolf, gł. role: A. Faris, E. Stone

Komedia o tym jak, niecnym podstępem jedna ze słynnych Króliczków Playboya musi opuścić cudowną rezydencję Heffa. Głupiutka, lecz poczciwa blondynka, chcąc znaleźć sobie nowe miejsce, zostaje opiekunką w podupadającym domu studenckim. Swym zapałem i barwnością, odmienia swoje zrezygnowane podopieczne w seksowne dziewczyny. Lekka amerykańska komedia na tzw. piąteczek.

Źródło zdjęć i fotosów: www.filmweb.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *