Nowe życie – propozycje filmowe na Wielkanoc

by Dorota Leszczyńska

Nowe życie – propozycje filmowe na Wielkanoc

juno1

Święta Wielkanocne posiłkują się symboliką odrodzenia. W związku z tym polecam Wam filmy, które w lekki sposób rozprawiają o nowym życiu w sensie dosłownym lub w przenośni. Uśmiechniecie się nie raz i nie dwa.

junojuno2

„Juno” reż. J. Reitman, gł. role: E.Page, M. Cera

Kto by pomyślał, że z historii o ciężarnej nastolatce, można wyłuskać naprawdę inteligentną komedię. Ten sarkazm i ironia w wykonaniu głównej bohaterki powala na łopatki. Nietypowych sytuacji dostarczają poszukiwania odpowiedniej rodziny dla nowonarodzonego dziecka.

Crazy, Stupid, Lovecsl2

„Crazy, Stupid, Love”/”Kocha, lubi, szanuje” reż. G. Ficarra, J. Requa, gł. role: S. Carell, R. Gosling, E, Stone, J. Moore

Życiowy nieudacznik chciałby zmienić swoje życie, w czym pomaga mu boski przystojniak. Szkoła podrywu jest mniej lub bardziej udana – z nastawieniem na to pierwsze. Aż nieoczekiwanie nauczyciel łamania niewieścich serc, zaczyna zmieniać swoje priorytety. Trochę komedii romantycznej, a trochę sytuacyjnej.

YOU DON'T MESS WITH THE ZOHANzohan1

„Don’t Mess with the Zohan”/”Nie zadzieraj z fryzjerem” reż. D.Dugan, gł. role: A. Sandler, J. Turturro, E. Chriqui

Izraelski „agent” postanawia nagle rzucić swoją zabójczą misję walki z Palestyńczykami i zająć się tym, o czym zawsze marzył. W tym celu ucieka do USA, aby tam zostać fryzjerem. Brzmi kuriozalnie? Na pewno śmiesznie. Zobaczcie co Adam Sandler wyprawia na planie, w jaki sposób wykorzystuje swój akcent i jak się zachowuje.

Źródło zdjęć i fotosów: www.filmweb.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *