Zanim będę starsza…

by Dorota Leszczyńska

Zanim będę starsza…

DSC03059

Do moich 26 urodzin pozostały niespełna 2 tygodnie. W tym momencie powinnam zakończyć wpis, gdyż okazuje się, że bliżej mi już do 30-tki niż pomaturalnych wspomnień. Wcale nie będę płakać – wylicze plusy mojego wieku, stanu ducha i ciała.

1. Im kocur starszy, tym ma ogon twardszy.

Wydaje mi się, że coraz lepiej znoszę niepowodzenia – po prostu podnoszę się, strzepuję ubranie i idę dalej. Poza tym z wiekiem robię się coraz bardziej uparta i wytwała.

***

2. Głupi jest ten, kto głupiemu dowierza.

Sceptycznie podchodzę do wszelkich nowinek, niepopartych faktami czy argumentami. W końcu trzeba przesiewać istotne informacje z masy demagogii, która nas bez przerwy otacza.

***

3. Chcesz czynić biegle, rób równolegle.

Biorąc się za kilka czynności na raz, mobilizuję się do skończenia ich wszystkich. Dzięki temu więcej robię niż się zasatanawiam, kiedy je wykonam.

***

4. Jak kto pracował, będzie żniwował.

Efekty mojej pracy są rozłożone w czasie, ale sukces wcześniej czy później przychodzi. Dlatego nie daję za wygraną i próbuję korzystać z nadarzających się okazji.

***

5. Kto biedy nie zazna, ten szczęścia nie umie ocenić.

Przez ten rok uświadomiłam sobie ile szczęścia na mnie spłynęło i jak ubogie było moje życie zanim zaczęłam spełniać marzenia. Doceniam to co mam.

***

6. Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.

Omijam miejsca, ludzi oraz tematy, które wprowadzają mnie w niepotrzebnie przykry nastrój. Wolę się skupiać na pozytywach, bo to one naprowadzają moje myśli w odpowiednim kierunku.

***

7. Gdyby kwoka nie gdakała, aniby kto wiedział, że jajko zniosła.

Granica między pewnością siebie a próżnością jest cieńka. Warto jednak znać swoją wartość i cieszyć się z innymi ze swoich osiągnięć.

***

8. Kęs do kęsa dodając, robi się siła.

Drastyczne diety odchudzające degradują organizm, tymczasem odpowiednio zbilansowana dieta służy lepszej jakości życia. Jestem tym co jem – czuję się fantastycznie i działam z energią.

***

9. Kto czas traci, traci też to, co czas daje.

Gonią mnie terminy i im bardziej jestem zapracowana, tym szczególniej potrzebuję odreagowania. Na rozmowy, wyjazdy i sport po prostu muszę znaleźć czas.

***

10. Najprędzej błądzi, kto prędko sądzi.

Nie raz słyszałam, że ludzie przyklejali do mnie nieprzychylne etykietki, które przy bliższym poznaniu zrywali. Pozory mylą, dlatego staram się nie skreślać ludzi zanim ich nie poznam.

***

11. Nie zrobisz z byka barana.

Nie da się ukryć, że nie jestem i nigdy nie będę filigranową laleczką. Moje cele uległy modyfikacji: nie chcę być ani gruba ani chuda, ale pragnę wypracować fantastyczne ciało (zgodnie z moimi kryteriami i możliwościami ciała).

***

12. Prawdziwa cnota krytyki się nie boi.

Ile się do tej pory nasłuchałam na temat moich pomysłów i planów na życie… Na moje szczęście robię swoje, bo jestem pewna sensu moich działań.

***

Wszyscy się starzejemy; obyśmy jednocześnie dojrzewali i mądrzeli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *