Kupowanie prezentów – challenge accepted

by Dorota Leszczyńska

Kupowanie prezentów – challenge accepted

prezenty

Na ogół lubimy wręczać innym prezenty i przez to sprawiać im przyjemność. Jeżeli mamy zdolności manualne to, takie prezenty możemy wykonać sami. Jednak wysiłeć stworzenia czegoś home-made podejmuje mały ułamek populacji z dziećmi na czele. Kupowanie prezentów również nie należy do prostych zadań, zwłaszcza w tak gorącym okresie przedświątecznym. Jak zatem dokonać zakupów na ostatnią chwilę i nie zwariować?

1. Sporządź listę osób do obdarowania.

***

2. Określ budżet na każdą z osób.

***

3. Pod każdą osobą wypisz: czym się zajmuję, o czym marzy, czego potrzebuje.

***

4. Zastanów się do jakiej grupy należą obdarowywani: ludzi praktycznych czy ceniących estetykę. Taki też powienien być dla nich prezent.

***

5. Sporządź listę prezentów dla każdej osoby.

***

5. Wypisz sklepy, w których znajdziesz lub prawdopodobnie znajdziesz prezenty z listy.

***

6. Odwiedź najpierw sklepy cechujące się wysokim prawdopodobieństwem znalezienia odpowiedniego prezentu albo dużej ilości prezentów za jednym zamachem.

***

7. Niech Cię nie rozpraszają świecidełka, promocje i innymi ludzie. Do sklepu wchodzisz w określonym celu, zakupu określonych rzeczy – dlatego nie rozgląj się na inne cacka.

***

8. Nie zastanawiaj się zbyt wiele nad kupnem prezentu, skoro i tak znalazł się na Twojej liście. Czas działa na Twoją niekorzyść.

***

9. Gotowe opakowania kupuj dopiero po przejrzeniu prezentów, aby dopasować odpowiednią wielkość i ilość. Za to papier można kupić od razu po zakupie prezentów.

***

Dobry plan zakupowy to podstawa sukcesu. Po pierwsze, nasze zdenerowanie i zmęczenie całym tym zamieszaniem zostaje ograniczone do niezbędnego minimum, a po drugie prezenty mogą bardziej przypaść do gustu obdarowanym, bo były przemyślane (mimo kupowania na ostatnią chwilę).

Życzę powodzenia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *