Poszukiwanie – propozycje książkowe

by Dorota Leszczyńska

Poszukiwanie – propozycje książkowe

DSC02883Poszukujemy, gdy nie znajdujemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Chcemy dociec gdzie znaleźć szczęście, bądź gdzie znajduje się rozwiązanie naszych problemów. Droga poszukiwań jest kręta, dlatego historie naszpikowane pytaniami tak wciągają. W proponowanych bestsellerach prezentowane są dwie strony poszukiwań – emocjonalną i intelektualną.

DSC02884

„Samotność w sieci”  J. L. Wiśniewski

Samotność jest częścią naszego życia od zarania, ale chyba nigdy nie doskwierała nam na taką skalę jak w czasach obecnych. Poszukiwanie choć iskierki ciepła drugiej osoby przybiera chłodną i nowoczesną formę. Miłość rodząca się za sprawą łączą internetowego może być uznana za wyzbytą romantyzmu komunikację. Jednak taka wirtualna znajomość pokazuje jak trudno jest znaleźć w świecie realnym osobę, której można powierzyć swoje myśli, odczucia i obawy. Z drugiej strony w książce przewija się jeszcze wiele tych pierwotnych instynktów – stąd tyle erotyki. Poszukiwanie bliskości na poziomie emocji i fizyczności prędzej czy później musi pójść w parze, bo ekran komputera nie zastąpi człowieka.

DSC02886

„Anioły i demony” D. Brown

Genialne połączenie nauki, sztuki, historii i religioznawstwa. Bohaterowie muszą zapobiec tragicznym zdarzeniom w Watykanie, które mają nastąpić w trakcie zaplanowanego konklawe. Schwytani czterej kardynałowie zginą co godzinę jeden po drugim (każdy w innym miejscu), a o północy cała Stolica Apostolska zostanie zrównana z ziemią. Kolejne kroki zamachowców próbuje odgadnąć amerykański profesor razem ze swoją towarzyszką-naukowcem. Brown potrafi zaskakiwać zawiłą fabułą, opartą na realnych miejscach i wydarzeniach historycznych. Rozwiązywanie zagadek nie obywa się bez pomyłek, które są tragiczne w skutkach. Poszukiwania bohaterów krążą wokół miejsc, dat, ludzi, wydarzeń oraz własnych doświadczeń. Czytelnik wprost nie może doczekać się zakończenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *