Kupowanie prezentów – challenge accepted

prezenty

Na ogół lubimy wręczać innym prezenty i przez to sprawiać im przyjemność. Jeżeli mamy zdolności manualne to, takie prezenty możemy wykonać sami. Jednak wysiłeć stworzenia czegoś home-made podejmuje mały ułamek populacji z dziećmi na czele. Kupowanie prezentów również nie należy do prostych zadań, zwłaszcza w tak gorącym okresie przedświątecznym. Jak zatem dokonać zakupów na ostatnią chwilę i nie zwariować?

1. Sporządź listę osób do obdarowania.

***

2. Określ budżet na każdą z osób.

***

3. Pod każdą osobą wypisz: czym się zajmuję, o czym marzy, czego potrzebuje.

***

4. Zastanów się do jakiej grupy należą obdarowywani: ludzi praktycznych czy ceniących estetykę. Taki też powienien być dla nich prezent.

***

5. Sporządź listę prezentów dla każdej osoby.

***

5. Wypisz sklepy, w których znajdziesz lub prawdopodobnie znajdziesz prezenty z listy.

***

6. Odwiedź najpierw sklepy cechujące się wysokim prawdopodobieństwem znalezienia odpowiedniego prezentu albo dużej ilości prezentów za jednym zamachem.

***

7. Niech Cię nie rozpraszają świecidełka, promocje i innymi ludzie. Do sklepu wchodzisz w określonym celu, zakupu określonych rzeczy – dlatego nie rozgląj się na inne cacka.

***

8. Nie zastanawiaj się zbyt wiele nad kupnem prezentu, skoro i tak znalazł się na Twojej liście. Czas działa na Twoją niekorzyść.

***

9. Gotowe opakowania kupuj dopiero po przejrzeniu prezentów, aby dopasować odpowiednią wielkość i ilość. Za to papier można kupić od razu po zakupie prezentów.

***

Dobry plan zakupowy to podstawa sukcesu. Po pierwsze, nasze zdenerowanie i zmęczenie całym tym zamieszaniem zostaje ograniczone do niezbędnego minimum, a po drugie prezenty mogą bardziej przypaść do gustu obdarowanym, bo były przemyślane (mimo kupowania na ostatnią chwilę).

Życzę powodzenia!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *