Konferencje podatkowe, na które zapraszam w kwietniu i maju
Wprawdzie dopiero zaczął się marzec, ale jest to doskonały moment na to, by sprecyzować swój wiosenny grafik i zastanowić się nad udziałem w jednej lub kilku konferencjach podatkowych. Rzeszów, Toruń i Poznań – są to miasto, które przy okazji Waszego rozwoju naukowego możecie odwiedzić/zwiedzić. Pomyślcie o wysłaniu abstraktów na poniżej proponowane konferencje dedykowane specjalnie podatkowcom.
Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się 14 kwietnia II Ogólnopolska Konferencja Podatkowa pt.: „Przymusowe wykonanie obowiązków związanych z daninami publicznymi”. Organizowana jest przez Koło Naukowego Prawa Finansowego i Podatkowego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Naukowe Koła Postępowania Administracyjnego Uniwersytetu Wrocławskiego. Konferencja podzielona będzie na trzy panele: podatkowy, egzekucyjny i karno-skarbowy. W każdym z nich wezmą udział zarówno pracownicy naukowi, praktycy, jak i studenci. Osoby zainteresowane czynnym uczestnictwem mają czas na nadesłanie abstraktów do 5 kwietnia. Istnieje również możliwość biernego udziału – wtedy zgłoszenia przyjmowane są do 11 kwietnia.
Więcej informacji odnośnie Konferencji znajduje się tutaj.
W Toruniu, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, odbędzie się już II edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Forum Podatkowego. W zeszłym roku miałam przyjemność gościć w I edycji, co było rzeczywiście rozwojowym doświadczeniem. Tegoroczne Forum również zostało rozłożone na 2 dni – 15-16 kwietnia, a jego organizacji podjęło się Studenckie Koło Naukowe Prawa Podatkowego. Podczas konferencji poruszane będą bieżące kontrowersje z zakresu podatku PIT, CIT oraz VAT. W trakcie wydarzenia nastąpi również ogłoszenie wyników konkursu na glosę do wyroku w sprawie podatkowej. Czas na nadesłanie abstraktów mija 29 marca, natomiast zgłoszenia uczestnictwa biernego można wysyłać do 8 kwietnia.
Więcej informacji dotyczących Forum znajduje się tutaj.
Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach V Kongresu Kół Naukowych UAM, odbywającym się w tym roku pod tematem przewodnim: „Technologie we współczesnym społeczeństwie”, organizowana jest 19 maja Ogólnopolska Konferencja Naukowa „@Prawo finansowe 2.0”. Zagadnienia poruszane podczas konferencji będą dotyczyć nowych technologii w kontekście: finansów publicznych, prawa podatkowego, prawa ubezpieczeniowego, prawa bankowego i prawa rynków finansowych. Abstrakty należy wysyłać do 31 marca. Opłata konferencyjna dla prelegentów z zewnątrz wynosi 100 zł, natomiast opłata dla studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza jest pokrywana ze środków Prorektora ds. studenckich UAM prof. dr hab. Zbigniewa Pilarczyka. W przypadku uczestników biernych udział jest bezpłatny.
Więcej informacji o Konferencji znajduje się tutaj.
***
Serdecznie zachęcam do wzięcia udziałów w konferencjach. Mam nadzieję, że do rychłego zobaczenia.