Śledzeni na YouTube

nasi youtuberzy

Chyba każdy z naszego pokolenia wchodzi regularnie na YouTube. Większości zapewne zależy na posłuchaniu muzyki i oglądaniu teledysków. Jednak kanałów na YouTube jest taka różnorodność, że każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawiam Wam te z nich, które sama śledzę – celowo nie ma na liście hegemonów z Abstra.

lisie piekło

Lisie Piekło

Kanał nie jest jednorodny ani powtarzalny, czym bliżej mu do vloga. Jednak dziewczyna z Lisiego Piekła ma w sobie niezwykłą zdolność przykuwania uwagi. Pewnie za sprawą swego nonszalanckiego sposobu wypowiadania i dystansu. Choć nie stroni od wina i uciech życiowych znajduję czas na pracę – jest grafikiem.

https://www.youtube.com/user/LisiePieklo

food emperor

The Food Emperor

Nikt tak nie opowie Polakom o gotowaniu jak Szwed, który płynnie mówi w kilku językach. Gdyby został lektorem Nigelli, okazałoby się, że padło więcej przekleństw niż w przypadku wrzasków Gordona Ramseya. Przygotowywanie dań jest tylko tłem dla mistrza słowa, który z obcym akcentem próbuje nas instruować w dość specyficzny sposób. Śmiech na sali.

https://www.youtube.com/user/FoodEmperor

historia bez cenzury

Historia bez cenzury

W przystępnej formie sprzedawane są młodym ludziom fakty, pogłoski i ciekawostki historyczne. Prowadzący kanał używa współczesnego języka, odnosi się do analogii z naszych czasów i formułuje wypowiedzi w interesujący sposób. Nie boi się drastycznych opinii, ale zawsze stara się przedstawić odpowiednie argumenty na ich poparcie.

https://www.youtube.com/user/HistoriaBezCenzuryMB

martin stankiewicz!

Martin Stankiewicz

Mój ulubiony. Martin jest inteligentny i kreatywny, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać. Wcale nie jest wysokim, zabójczo pszystojnym i odważnym mężczyzną, lecz ma jedną szczególną cechę – poczucie humoru. Jego filmiki nawiązują do rzeczywistości w taki sposób, aby nas rozbawić. Sam się dissuje, by inni nie dissowali jego.

https://www.youtube.com/user/martinstankievitz

20m2 Łukasza

20m2 Łukasza

Odnoszę wrażenie, że gwiazdy o wiele chętnie udzielają wywiadów Łukaszowi w jego kawalerce niż w telewizji. Jego kanał stał się na tyle popularny, że chłopak już dawno postawił krzyżyk na innych media niż Internet. Wywiady w 20m2 są przeprowadzane niemal po przyjacielsku w luźnej atmosferze, czym czynią znane osoby bardziej ludzkimi.

https://www.youtube.com/user/20m2Lukasza

emce2

Emce2

Ten kanał jest zbiorem biologiczno-chemiczno-fizycznych odpowiedzi na moje pytania dotyczące człowieka. Znaleźć można na nim również wiele ciekawostek – w końcu to brak wiedzy szkodzi, a nie nadmiar. Kanał prowadzi drobniutka Azjatka o ciekawym głosie, która w prostej formie wyjaśnia nawet skomplikowane reakcje chemiczne dotyczące metabolizowania alkoholu; już wiem dlaczego kobiety zawsze będą mieć słabszą głowę.

https://www.youtube.com/channel/UCZgxE8WOvOmHNfMpv1otPxQ

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *