Ogólnopolska studencko-doktorancka konferencja naukowa pt. „Koszty uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych” – Łódź, 15 maja

DSC04509

Na Uniwersytet Łódzki wróciłam z przyjemnością. Tym razem konferencja przybrała bardziej specjalistycznego charakteru, ale i tak skupiła młodych reprezentantów różnych uczelni w kraju. Zatem mój majowy piątek minął mi pod znakiem kosztów podatkowych i, zamiast wylądować na białostockich juwenaliach, trafiłam do Łodzi. Nie żałuję…

DSC04508

Już po raz kolejny Podatkowe Koło Naukowe – Advisor zaprosiło studentów i doktorantów na Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Przybyłych studentów i doktorantów przywitał dr Jarosław Marczak – opiekun Koła oraz Tomasz Sasiak – prezes Koła.

DSC04505

  Tym razem wystąpienia dotyczyły kosztów uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób fizycznych. Wygłoszono 16 referatów, obejmujących swym zakresem (często w sposób bardzo szczegółowy) problematyczne przypadki zaliczania bądź też nie zaliczania wydatków do kosztów podatkowych. Jest to o tyle ciekawa materia, gdyż w zależności od zmian jakie zachodzą na rynku, zmieniają się rodzaje kosztów. Stąd powstaje wiele interepretacji przepisów podatkowych, w zależności od drogi, jaką obiorą urzędnicy oraz sędziowie.  Z tego względu konferencja zyskała na walorze praktycznym, gdyż dyskusja nad kosztami obejmowała konkretne przypadki, z którymi borykają się podatnicy.

DSC04510

Dziękuję organizatorom za możliwość wygłoszenia referatu i uczestniczenia w bardzo merytorycznej konferencji. Przyjazna atmosfera stworzona przez członków Koła i nawet samych uczestników (będąca nieodzownym elementem udanego spotkania, również naukowego) powinna być kopiowana przez inne ośrodki w Polsce. Właśnie dlatego goszczę na UŁ po raz drugi w tym roku akademickim i, jeżeli nadarzy się okazja, z pewnością zawitam tu ponownie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *