Współczesne Problemy Wymiaru Sprawiedliwości V nt. „Sądownictwo polskie wobec dorobku prawa UE” – Sandomierz, 21-22 kwietnia

DSC04401

W tym tygodniu miałam okazję wziąć udział w wyjątkowej, bo jubileuszowej konferencja z cyklu Współczesne Problemy Wymiaru Sprawiedliwości nt. „Sądownictwo polskie wbec dorobku prawa UE”. Konferencja czterokrotnie miała miejsce w Stalowej Woli, tym razem przeniosła się nieopodal do Sandomierza.

DSC04403

Koło Naukowe Studentów Prawa „Viribus Unitas” wraz z nieocenionym dr Damianem Gilem podjęło się zorganizowania tej interdyscyplinarnej konferencji. Liczba prelegentów przekraczała grubo ponad pół setkę. Panele podzielone zostały na: publicznoprawny, karny i cywilny. Była to niepowtarzalna okazja do szerszego spojrzenia na relacje prawa unijnego i polskiego. Moje wystąpienie dotyczyło stosowania prawa UE przez polskie sądy administracyjne w sprawach podatkowych.

DSC04337

Gospodarze z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, jakby w nawiązaniu do nazwy i charakteru uczelni, za miejsce Konferencji obrali Gmach Instytutu Teologicznego Kurii Decezjalnej. W obradach, które głównie skoncentrowały się w Sali Papieskiej, wzieło czynny udział wiele ośrodków z całego kraju, reprezentowanych przez studentów i doktorantów. Z przyjemnością spotkałam „starych” znajomych, ale także poznałam niezwykle błyskotliwych i sympatycznych prawników.

DSC04336

Jestem mile zaskoczonna domowym przyjęciem. O każdego uczestnika zadbano w sposób niemal indywidualny. Wszelkie programy i kwestie organizacyjne zostały wyjaśnione z dużym wyprzedzeniem. Jako osoba zabiegana i pragmatyczna doceniam taki profesjonalizm podwójnie. Ponadto muszę docenić starania organizatorów, aby nowoprzybyli poznali miasto z przewodnikiem oraz zintegrowali się na ognisku. Aura królewskiego miasta i piękna pogoda dodatkowo sprzyjały wspólnemu zwiedzaniu.

DSC04405

Z całą pewnością, była to najprzyjemniejsza, najlepiej zorganizowana i i najbardziej przyjacielska konferencja w jakiej kiedykolwiek miałam okazję brać udział. Dziękuję i pozdrawiam organizatorów, z nadzieją na kolejne takie spotkania.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *