Ogólnopolska konferencja naukowa: „Prawo spółek i ład korporacyjny w perspektywie wyzwań współczesnego obrotu gospodarczego” – Warszawa, 27-28 marca

by Dorota Leszczyńska

Ogólnopolska konferencja naukowa: „Prawo spółek i ład korporacyjny w perspektywie wyzwań współczesnego obrotu gospodarczego” – Warszawa, 27-28 marca

DSC_0275

Konferencja z zakresu prawa handlowego wspólnie zorganizowana przez Koło Naukowe Prawa Spółek (UW) oraz Koło Naukowe Prawa Prywatnego (UKSW) nałożyła sie nieco na mój pobyt w Toruniu. Niemniej jednak udało mi się pojawić w drugim dniu Konferencji – 28 marca, w sobotę.

Organizacja Konferencji została podzielona pomiędzy dwa ośrodki: Uniwersytet Warszawski (I dzień) i Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie (II dzień).

DSC_0278

Z uwagi na to, że nie było mnie pierwszego dnia Konferencji, wspomnę jedynie o znamienitych nazwiskach, które uświetniły piątkowe panele eksperckie. Wystąpili m.in.:

– prof. dr hab. Adam Opalski (UW);

– prof. dr hab. Izabela Koładkiewicz (ALK):

– dr hab. Andrzej W. Wiśniewski (UW);

– dr hab. Artur Nowacki (UW);

– dr Krzysztof Grabowski (Instytut Allerhanda);

– dr Agnieszka Hajos-Iwańska (kancelaria JSLegal);

– dr Rafał Stroiński (UW);

– dr Jacek Dybiński (UJ, Instytut Allerhanda);

– dr Dominika Opalska (UW);

– dr Łukasz Gasiński (UW);

– dr Radosław L. Kwaśnicki (kancelaria RKKW).

DSC_0276

W drugim dniu Konferencji odbyły się panele studencko-doktoranckie. Mnogość referatów zmusiła organizatorów do wydzielenia równoczesnych sesji i jednej sesji plenarnej. Wykład inauguracyjny w Auli Schumana na UKSW wygłosił dr Krzysztof Grabowski z Instytutu Allerhanda. Referaty wygłosili moi dalsi i bliżsi znajomi, ale Konferencja była okazją do poznania jeszcze innych osób, które już są związane z prawem handlowym, bądź chciałyby wiązać przyszłość z tą dziedziną prawa. Gratuluję organizatorom II dnia sprawnego, przyjaznego i estetycznego przeprowadzenia Konferencji.

DSC_0279

Z perspektywy podatkowca muszę przyznać, że wzbogaciłam swoją wiedzę o instytucje dotąd mi nieznane lub znane wyłącznie z nazwy. Nie muszę chyba nikogo przekonywać, iż wszechstronna wiedza w przypadku rozwiązywania problemów podatkowych wcześniej czy później może się przydać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *