II Ogólnopolski Zjazd Kół Naukowych Prawa Podatkowego i Finansowego „Ordynacja podatkowa: Idea, Teoria, Praktyka” – Warszawa, 13-14 marca

by Dorota Leszczyńska

II Ogólnopolski Zjazd Kół Naukowych Prawa Podatkowego i Finansowego „Ordynacja podatkowa: Idea, Teoria, Praktyka” – Warszawa, 13-14 marca

DSC04027

Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytu Warszawskiego w piątek i sobotę odbył się Zjazd Kół Prawa Podatkowego i Finansowego. Gównym tematem Zjazdu była obecnie obowiązująca Ordynacja podatkowa, ale przede wszyskich tendencje zmian z zakresu ogólnego prawa podatkowego.

DSC04020

Bardzo żałuję tego, że na Zjeździe nie pojawiłam się już w piątek, gdyż był to dzień ekspercki. Z relacji innych uczestników można było usłyszeć jedynie entuzjazm. Czemu się nie dziwię, z uwagi na wspaniałe grono prelegentów. Pierwszego dnia Zjazdu swoje opinie zaprezentowali:

prof. dr hab. Hanna Litwińczuk

prof. dr hab. Witold Modzelewski

prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic

dr Dariusz Malinowski

dr Piotr Karwat

dr Karolina Tetłak

mec. Robert Oliwa

Tomasz Michalik

Mariusz Korzeb

Andrzej Nikończyk

Podczas drugiego dnia Zjazdu uczestnicy mogli brać udział w warsztatach przygotowywanych przez KPMG i MDDP.

DSC04021

Po południu rozpoczął się panel wystąpień studentów oraz doktorantów. W Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich wygłoszono w sumie 12 referatów. Prelegenci reprezentowali ośrodki akademickie z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Torunia, Lublina i Białegostoku. Tym razem nie tylko ja reprezentowałam Uniwersytet w Białymnstoku, z czego bardzo się cieszę. Tematem mojego wystąpienia była: „Nadpłata powstała w wyniku orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprowiedliwości (obecnie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej)”.

DSC04022

Przyznam, że tematy wystąpień były różnorodne i merytorycznie dopracowane. Naprawdę warto było przyjechać na Uniwersytet Warszawski, tym bardziej, że spotkałam ciekawych ludzi. Atmosfera była przyjazna, zatem spięcie czy stres nie udzielały się uczestnikom. Jestem pozytywnie zaskoczona, gdyż mam jeszcze w pamięci moją ostatnią wizytę na konferencji w Warszawie.

Gratuluję organizatorom i życzę  powodzenia w następnych edycjach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *