Ogólnopolska studencko-doktorancka konferencja naukowa „Kierunki optymalizacji podatkowej” – Lublin, 12 grudnia.

DSC03310

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie miała miejsce konferencja podatkowa, na którą udało mi się zjawić. Nie ukrywam, że droga z Białegostoku nie była usłana różami, ale na szczęście miałam okazję wysłuchać kilku znaczących referatów, jak też samej stanąć za mównicą.

DSC03311

Optymalizacja podatkowa to bardzo wdzięczny temat do rozważać. Analizaowanie konstrukcji optymalizacyjnych rozwija nasze umiejętności kreatywnego i logicznego myślenia. Nie dziwi, więc fakt, że podczas konferencji podatkowej w Lublinie referenci przedstawili przeróżne aspekty optymalizacji podatkowej. Osobiście odniosłam się do transgranicznego opodatkowania dywidend, natomiast inne wystąpienia krążyły wąkół VAT-u, prawa unijnego, zmian w przepisach, form prowadzenia działalności gospodarczej i ich konsekwencji podatkowych.

Uczestniczenie w konferecnji wiąże się również z poznawaniem nowych ludzi i samego miasta. Tematy naukowe przeplatają się z rozmową towarzyską, nie inaczej było w Lublinie. Spotkałam znajome już twarze, ale też poszerzyłam grono znajomych. Myślę, że nie tylko ja będę miała dobre wspomnienia z tej konferencji. Podziękowania kieruję do członków Studenckiego Koła Naukowego Prawa Podatkowego UMCS, którzy zorganizowali całą konferencję i stworzyli przyjemną atmosferę. Ponadto zajęli się mną po konferencji, aż do póżnego odjazdu z Lublina.

DSC03312

Pozdrawiam organizatorów i prelegentów. Do zobaczenia niebawem!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *