Konferencja „80 lat kodyfikacji polskiego prawa handlowego” – Warszawa, 28 listopada

DSC03220

Wiele osób będzie zdziwionych faktem, że pojawiłam się na konferencji, która nie dotyka bezpośrednio podatków. Znalazłam się na Konferencji dot. kodyfikacji prawa handlowego z kilku powodów. Przede wszystkim jednak przyświecał mi bądź co bądź cel naukowy – nie jest nigdzie powiedziane, że podatkowiec ma się zamknąć w swoim świecie i nie rozwijać w innych dziedzinach prawa.

DSC03219

Program Konferencji zakładał dwa panele referatów: pierwszy tyczył się historycznej ewolucji prawa handlowego, drugi (szczególnie mi przydatny) skupiony był na obecnych zagadnieniach z KSH (od strony doktrynalnych dywagacji).

DSC03216

Konferencję otworzyli: Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UW – prof. dr hab. Krzysztof Rączka oraz Kierownik Katedry Prawa Handlowego – prof. dr hab. Krzysztof Pietrzykowski. Uczestnikami Konferencji byli zwłaszcza profesorowie, ale też tacy młodzi ludzie jak ja. O poziomie naukowym może świadczyć grono wprost znamienitych prelegentów.

Oto osoby, które uświetniły Konferencję swoimi referatami:

– prof. UWr dr hab. Leonard Górnicki,

– prof. UW dr hab. Robert Jastrzębski,

– prof. dr hab. Andrzej Kidyba,

– prof. dr hab. Józef Okolski,

– doc. dr Jerzy Modrzejewski,

– prof. dr hab. Józef Frąckowiak,

-prof. dr hab. Wojciech Katner,

– prof. dr hab. Urszula Promińska,

-prof. dr hab. Wojciech Popiołek,

– prof. dr hab. Andrzej Szumański.

– prof. dr hab. Aleksander Chłopecki.

DSC03217

Po Konferencji na pewno będę spoglądać innym okiem na kwestie podmiotowości spółek, która pod względem doktrynalnym w wielu aspektach jest sporna, a wręcz nielogiczna. Na pewno cenne były również uwagi na temat ustawy, która weszła właśnie dzisiaj w życie, dotyczącej rozszerzenia w KSH zakresu działań dokonywanych drogą elektroniczną.

Mam przed sobą jeszcze nocny powrót do Białegostoku i przyznam się, że jestem już zmęczona tym długim dniem, ale nie uważam go za dzień stracony.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *