Ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Kształtowanie opodatkowania: zagadnienia ekonomiczne i prawne” – Łódź, 21 listopada

by Dorota Leszczyńska

Ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Kształtowanie opodatkowania: zagadnienia ekonomiczne i prawne” – Łódź, 21 listopada

DSC03170

Jeżeli chcecie się przekonać o tym, jak bardzo doba potrafi być długa i ile wartościowego jesteście w stanie przyswoić w przeciągu jednego dnia, to zdecydowanie powinniście się wybrać na konferencję. Właśnie teraz jestem w trakcie podróży powrotnej z konferencji organizowanej przez podatkowe koło naukowe „Advisor” działające na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

DSC03177

Licznie przybyli prelegenci z różnych ośrodków z całego kraju wygłosili w sumie ponad 20 referatów, rozpoczynając od zagadnień doktrynalnych, a kończąc na praktycznych zmianach w ustawodawstwie podatkowym. Również i ja aktywnie uczestniczyłam w Konferencji, prezentując temat pt.: „Podwyższanie stawek podatkowych a realne wpływy do budżetu”.

DSC03178

Nie boję się użyć pochlebnych słów pod adresem organizatorów oraz prelegentów. Wszyscy bowiem potrafili z niekłamaną pasją naukową referować interesujące ich problemy, ale też integrować się z pozostałymi uczestnikami. Fantastyczna atmosfera – to właśnie ciśnie mi się na usta.

DSC03180

Przemieszanie różnych dziedzin naukowych miało również swoje odzwierciedlenie w koktajlu osobowości. Niestety zdarza się tak, że spotkania wyłącznie prawników nie napawają jakimkolwiek optymizmem ani nie dostarczają ciekawych przemyśleń i rozwiązań. Dlatego tej Konferencji należy się za to duży plus, w końcu podatkowiec z ekonomistą powinien żyć jak brat z siostrą – trochę to niefortunne porównanie. W każdym bądź razie, nie mam nic przeciwko takiemu braterstwu/komitywie.

DSC03171

Mam nadzieję, że będzie mi dane spotkać się z tymi wspaniałymi, młodymi ludźmi jeszcze nie raz. Przewiduję, że pierwsza tego typu konferencja organizowana przez „Advisor’a” nie będzie tą ostatnią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *