Ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Kształtowanie opodatkowania: zagadnienia ekonomiczne i prawne” – Łódź, 21 listopada

DSC03170

Jeżeli chcecie się przekonać o tym, jak bardzo doba potrafi być długa i ile wartościowego jesteście w stanie przyswoić w przeciągu jednego dnia, to zdecydowanie powinniście się wybrać na konferencję. Właśnie teraz jestem w trakcie podróży powrotnej z konferencji organizowanej przez podatkowe koło naukowe „Advisor” działające na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

DSC03177

Licznie przybyli prelegenci z różnych ośrodków z całego kraju wygłosili w sumie ponad 20 referatów, rozpoczynając od zagadnień doktrynalnych, a kończąc na praktycznych zmianach w ustawodawstwie podatkowym. Również i ja aktywnie uczestniczyłam w Konferencji, prezentując temat pt.: „Podwyższanie stawek podatkowych a realne wpływy do budżetu”.

DSC03178

Nie boję się użyć pochlebnych słów pod adresem organizatorów oraz prelegentów. Wszyscy bowiem potrafili z niekłamaną pasją naukową referować interesujące ich problemy, ale też integrować się z pozostałymi uczestnikami. Fantastyczna atmosfera – to właśnie ciśnie mi się na usta.

DSC03180

Przemieszanie różnych dziedzin naukowych miało również swoje odzwierciedlenie w koktajlu osobowości. Niestety zdarza się tak, że spotkania wyłącznie prawników nie napawają jakimkolwiek optymizmem ani nie dostarczają ciekawych przemyśleń i rozwiązań. Dlatego tej Konferencji należy się za to duży plus, w końcu podatkowiec z ekonomistą powinien żyć jak brat z siostrą – trochę to niefortunne porównanie. W każdym bądź razie, nie mam nic przeciwko takiemu braterstwu/komitywie.

DSC03171

Mam nadzieję, że będzie mi dane spotkać się z tymi wspaniałymi, młodymi ludźmi jeszcze nie raz. Przewiduję, że pierwsza tego typu konferencja organizowana przez „Advisor’a” nie będzie tą ostatnią.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *