Kobiety kabaretu

joanna kołaczkowska

Kobiet w kabarecie jest zdecydowanie mniej niż mężczyzn, ale nie ilość się liczy lecz jakość. Brak parytetów nie odbiera im możliwości odniesienia sukcesu w rozśmieszaniu widowni, zwłaszcza, że urodziły się z niepowtarzalnym talentem komicznym.

joanna kołaczkowska 1

Joanna Kołaczkowska

Ogromną popularność zdobyła w kultowym Kabarecie Potem. Jej donośny i czasem piskliwy głos w połączeniu z charakterystyczną do niej grą aktorską, przysporzył jej wielu sympatyków. Obecnie gra w Kabarecie Hrabi, który swój repertuar opiera na inteligentnym humorze. Joanna zajmuje się również improwizowaniem w Spadkobiercach jako Dorin Owens – podczas występu liczy się nie tylko gra, ale też refleks w wymyślaniu ciętych ripost.

https://www.facebook.com/pages/Joanna-Kolaczkowska/147018155359819

katarzyna pakosińska

Katarzyna Pakosińska

Mimo że od 2011 r. nie gra w regularnym kabarecie, już chyba do końca życia będzie kojarzona z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Powszechnie znana jako chodzący wulkan energii, uwielbiana jest również za donośny i niczym niepohamowany śmiech. Trzeba przyznać, że, gdy zdarzało jej się wybuchać śmiechem podczas przedstawienia, to tym bardziej zjednywała sobie publiczność. Od początku tego roku jest wokalistką w zespole Leszcze, zastępując Maćka Miecznikowskiego.

https://www.facebook.com/katarzynapakosinska

marylka litwin

Agnieszka vel. Marylka Litwin-Sobańska

Żywiołowa blondynka w Kabarecie Jurki dała się poznać jako królowa skrajności. Odnajduje się świetnie zarówno w roli podstarzałej zołzy jak też głupiutkiej landrynki. Na scenie uwielbia przebierać się w kiczowate ubrania, które znajduje w lumpeksach. Ma ogromny dystans do swego wyglądu, co często daje się zauważyć w tematyce skeczy.

https://www.facebook.com/kabaretjurki

ada borek 2

Adrianna Borek

Swoje miejsce odnalazła w Kabarecie Nowaki i wraz z chłopakami stara się bawić humorem absurdalnym i paranoicznym. Wodzi seksapilem i głupiutkimi minami z zezem włącznie. Wydaje się być diamencikiem, który dodaje przedstawieniu tego dodatkowego szlifu. Boska Ada ma również niebywały talent do słowotoku, który ciężko podrobić.

https://www.facebook.com/pages/Kabaret-Nowaki

ewa błachnio 1

Ewa Błachnio

Znana z Kabaretu Limo, który w tym roku kończy swoją wspólną pracę. Przez 14 lata wiele się tam nauczyła, ale teraz pragnie jako zawodowa aktorka (ma dyplom) udzielać się w teatrze. Ma tak wielu fanów co i osób niepodzielających jej techniki oraz aparycji. Zaczyna specjalizować się w piosence aktorskiej, również tej satyrycznej. W programie „I kto to mówi?” pokazała, że w improwizacji także daje sobie radę.

https://www.facebook.com/pages/Ewa-Blachnio/586471164781523

kasia piasecka

Katarzyna Piasecka

Kiedyś przez kilka lat była związana z Kabaretem Słuchajcie, obecnie realizuje się w stand up-ie. Bezkompromisowo podchodzi do komentowania spraw damsko-męskich. W świecie standuperów jest kobiecym rodzynkiem, ale nie ustępuje nikomu dosadnym humorem. W ramach projektu Stand Up bez Cenzury razem z Abelardem Gizą i Kacprem Rucińskim jeździ po Polsce, a  nawet zagranicą. Ostatnio prowadzi razem z członkiem Kabaretu Szarpanina program „Szperacze.tv”.

https://www.facebook.com/katarzynapiasecka

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.