Prawdopodobna zawartość damskiej torebki

WP_001295

Torebka jest nieodzownym elementem damskiego ubioru, wręcz image’u. Niewtajemniczeni w filozofię damskiej torebki mężczyźni śmią twierdzić, że w jej wnętrzu szybciej odnajdziemy Atlantydę niż komórkę (może dlatego dzwonią do nas dwa razy – za pierwszym razem szukamy komórki, za drugim odbieramy). Torebka to nasze całe życie od rana do wieczora, nasze okno na świat zamknięte za suwakiem, nasza zmora ciężka jak worek cementu. Może nie skrywa tylu tajemnic, co pokrętna osobowość ich właścicielek, mimo to zadziwia.

Co prawdopodobnie znajdziecie w damskiej torebce?

1. Parasol (składany) – niby nic szczególnego, ale zawsze pojawia się tam, gdy świeci słońce, a znika, gdy zaczyna kropić deszcz.

***

3. Okulary przeciwsłoneczne sztuk 2 – to wyłącznie kobieca przezorność, bo przecież nie nosi się dwóch par jednocześnie.

***

3. Krem do ust, rąk, pod oczy, perfumowany, nawilżający, z filtrem, antystresowy, naprężający…. – jeżeli ktokolwiek stworzy jeden malutki krem spełniający wszystkie możliwe oczekiwania, zostanie milionerem.

***

4. Dezodorant męski z poręcznym przyciskiem – zamiast gazu łzawiącego na atak agresywnego napastnika, na obezwładnienie którego damski zapach byłby za słaby.

***

5. Super klej – tipsy, rzęsy, fleki, ramiączka, sprzączki, zapięcia w końcu nie trzymają się na słowo honoru.

***

6. Pamiętnik – kogo należy unikać, do kogo nie dzwonić i o kim należy zapomnieć.

***

7. Metrówka – jest bardzo przydatna przy mierzeniu wysokości obcasa, rozpiętości uśmiechu i odległości tolerancji przy parkowaniu samochodu.

***

8. Karty zniżkowe – odnajdowane po okresie ich ważności, zawsze sprawiają przykrość i przypominają o zrobieniu zakupów.

***

9. Pilnik – ktoś widział kobietę, która piłowałaby paznokcie w autobusie?

***

10. Karty pamięci – choć za nic kobieta nie może sobie przypomnieć skąd i od kogo je ma.

***

11. Przekąski – na samej diecie można umrzeć z głodu.

***

12. Klucze od piwnicy – notorycznie mylone z tymi od mieszkania, co jest szczególnie uciążliwe podczas nocnych powrotów.

***

13. Coś na szczęście – jakby kamień czy rybia łuska miały w sobie magnes przyciągający łut szczęścia, który też waży (łut – dawna jednostka miary, 1 łut to dzisiejsze 13 gramów).

***

(…)

***

597. Portfel – wypchany po brzegi masą nieaktualnych zdjęć i wizytówkami czy to salonów urody czy domów pogrzebowych.

***

598. Komórka – zawsze w dziwnym etui, najlepiej w jaskrawym kolorze, by łatwiej ją zauważyć w ciemnych odmętach torebki.

***

599. Dokumenty – dowód, prawko, skrócony akt urodzenia, książeczka wojskowa byłego chłopaka, faktura za 2012 r. i wypełniony formularz z Izby Przyjęć.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *