Z kabaretem po Polsce w lipcu i sierpniu

 DSC00345

Wprawdzie nie jest mi dzisiaj do śmiechu, bo już od wczoraj męczę się z przeziębieniem; notabene kiepski to czas na gorączkę i łamanie w kościach. Tym bardziej chciałabym przedstawić moje propozycje na poprawę humoru tego lata. Kabaret odnosi się do naszego codziennego życia, ale potrafi wyciągnąć z niego absurdy, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Zachęcam, więc do brania udziału w festiwalach kabaretowych czy w mniejszych trasach poszczególnych kabaretów. Jeżeli nie jest to możliwe, zawsze pozostaje opcja oglądania transmisji w telewizji  tych większych imprez światka rozrywki.

mNK

XVI Mazurska Noc Kabaretowa

Kultowe miejsce, w którym spotykają się najlepsze kabarety w tym kraju. Nowy amfiteatr nad jeziorem Czos (tym bardziej) skłania by tam się udać. Wystąpi mocna ekipa kabaretowa: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów, Ireneusz Krosny, Kabaret Jurki, Kabaret Nowaki, K2, Świerszczychrząszcz i Kacper Ruciński.

Mrągowo – 19 lipca, transmisja w TVP2

zielona góra

Kabaretobranie czyli VI Zielonogórska Noc Kabaretowa

Mówi się, że Zielona Góra to „Zagłębie Kabaretowe”, gdyż powstało tu wiele cenionych formacji. Wcześniej czy później musiał zakiełkować pomysł o zorganizowaniu festiwalu na tej płodnej w skecze krainie. W tym roku wystąpią tam: Kabaret Ciach, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Czwarta Fala, Grzegorz Halama, Andrzej Grabowski, Ireneusz Krosny i oczywiście Cezary Pazura.

Zielona Góra – 9 sierpnia, transmisja w Polsacie

logo_gora (1)

Polska Noc Kabaretowa

Jest to cykl imprez kabaretowych w różnych miastach Polski odbywających się na przestrzeni kilku miesięcy. W tym roku głównym gospodarzem będzie Kabaret Nowaki. Na scenie pojawią się również: Kabaret Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących i Kabaret Chyba.

Świnoujście – 20 lipca

Kołobrzeg – 16 sierpnia

standup

Stand-up Bez Cenzury

Jest to wspólny projekt Kasi Piaseckiej, Abelarda Gizy i Kacpra Rucińskiego – naprawdę godny obejrzenia występ. Stand-up daje niepohamowaną rozrywkę, ale również daje do myślenia.

Słupsk – 20 lipca

Ustka – 20 lipca

Koszalin – 21 lipca

Gdynia – 23 lipca

Gdańsk – 26 sierpnia

Warszawa – 27 sierpnia

Giżycko – 28 sierpnia

Mikołajki – 28 sierpnia

charlota

Noc Kabaretowa w Dolinie Charlotty

Godna polecenia miejsce z uwagi na osoby występujące na scenie. Bawić będą: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Smile, Andrzej Grabowski i Cezary Pazura.

Strzelinko koło Ustki – 26 lipca

satyra

XXXV Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry – Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami

Festiwal z ogromnymi tradycjami, do których należy również szczególne miejsce występów w Amfiteatrze pod Zamkiem. Nie zabraknie tam doznań muzycznych, ale przede wszystkim główne skrzypce będą grali: Kabaret Neo-Nówka, Grupa MoCarta, Artur Andrus, Kabaret Młodych Panów, Cezary Pazura, Władysław Sikora i Kabaret Adin oraz Kabaret Słuchajcie.

Lidzbark Warmiński – 16 sierpnia, transmisja w TVP1 i TVP2

gsk

Giżyckie Show Kabaretowe

Impreza będzie towarzyszyła pokazom lotniczym Air Show nad Giżyckiem. Wystąpią na niej kabarety nie z przypadku, które w swym repertuarze prezentują inteligentny humor. Mowa o: Kabarecie Moralnego Niepokoju, Kabarecie Hrabi i Kabarecie PUK.

Giżycko – 2 sierpnia

sgk

Świętokrzyska Gala Kabaretowa

Na podsumowanie lata gala, którą tym razem poprowadzą „Pan Producent” Adam Małczyk i „Pani Prezenterka” Basia Tomkowiak. Wystąpią również: Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Nowaki, Kabaret Koń Polski, Kabaret pod Wyrwigroszem, K2, Formacja Chatelet, Andrzej Poniedzielski i Łowcy.B.

Kielce – 31 sierpnia, transmisja w TVP2

smile

Kabaret Smile, trasa pt.: „Czy jest w domu kakao?”

Chciałabym na koniec polecić pewną trasę występów Kabaretu Smile. Zauważam, postępujący z szybkością błyskawicy, rozwój tego kabaretu. Ich skecze wyróżniają się na tle innych, a ten opowiadający o śniadaniu Merilyna Mansona z jego żoną, wręcz powala ze śmiechu.

Międzyzdroje – 16 lipca i 7 sierpnia

Rewal – 17 lipca i 8 sierpnia

Oglądajcie KABARETY!!!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *