Knot Bottega Veneta – cudaczne puzderko

b

Taka mała rzecz, a cieszy oko. Idealnie pasuje do wieczorowych sukienek, często wyręczając biżuterię. Szczególne puzderko z plecionką stało się inspiracją dla innych marek ze względu na bardzo szykowny i kokieteryjny charakter. Można śmiało powiedzieć, że jest już kultową torebką. Nie nudzi się, bo z każdym kolejnym sezonem przybiera inny kolor, ale nie zmienia się jej klasyczna forma i wyróżniająca ją plecionka.

b3

Początki firmy założonej przez Renzo Zengiaro i Michela Taddei zaczynają się w 1966r. we włoskim miasteczku Vicenza (nieopodal Wenecji). W zasadzie trudno mówić o powstaniu jakiejkolwiek marki, gdyż torebki sprzedawane w atelier nie były sygnowane żadnym logo. Ich wysoka jakość miała mówić sama za siebie, dlatego dopiero w latach 90. na produktach zaczął pojawiać się logotyp.

b4

Technologia Intrecciato, będąca kluczową przy projektowaniu Knot, została wymyślona w 1975r. Polega ona na ręcznym splataniu płatów skóry z wąskich pasków. Rzemieślnicza praca przy jednym egzemplarzu torebki trwa aż 7 godzin, dlatego by sprostać zapotrzebowaniu, we włoskim zakładzie pracuje 100 doświadczonych pracowników (artystów). Nie mniej jednak nie zwiększa się produkcji tych torebek, żeby utrzymać ich luksusowy charakter.

b5

Bottega Veneta od 2001r. należy do Gucci Group i od tego momentu można odnotować fantastyczny rozwój firmy. Będąc pod skrzydłami kreatywnego dyrektora artystycznego Tomasa Maiera, który stał się twórcą puzderka Knot, marka stała się symbolem elegancji i dobrego gustu.

b6

Torebkę Knot można kupić bezpośrednio przez stronę internetową www.bottegaveneta.com. Ich cena wynosi około 1,5-2 tys. $. W Polsce również jest możliwe zakupienie Knot – znajdziemy je w sieci Likus Concept Store(Kraków, Rynek Główny 13, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 16/18 i Wrocław, ul. Świdnicka 33) i we własnym butiku w domu handlowym WolfBracka w Warszawie. Wartość w złotówkach jest porównywalna do cen „światowych”.

Puzderka w tańszych odsłonach, które mają sporo wspólnego z kultową Knot, można z łatwością odnaleźć w sieciówkach, sklepach internetowych oraz w kolekcjach droższych marek. Poniżej przedstawiam kilka odszukanych przeze mnie minitorebek sprawdzających się idealnie na imprezie czy większej gali.

 

selected femmeeven&odd

Selected Femme i Even&Odd

 

menburmenbur1

Menbur

 

victoria deleflove moschino

Victoria Delef i Love Moschino

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.