Prawniku, jedz śniadanie!

 

???????????????!

Spożycie porannego posiłku powinno stanowić zdrowy nawyk każdego człowieka. Prawnik, ze względu na specyfikę pracy, musi pamiętać o śniadaniu w sposób szczególny.

Śniadanie dostarcza paliwa potrzebnego do pracy mózgu

Praca umysłowa wiąże się z intensywnym zapotrzebowaniem na glukozę. Jeżeli Prawnik nie zjada śniadania, poziom glukozy jest na bardzo niskim poziomie, przez co ma problemy z koncentracją. Powiązanie pewnych faktów, odnalezienie odpowiednich przepisów, znalezienie właściwego rozwiązania problemu prawnego stanowi nie lada wyzwanie, bo bez bogatego w węglowodany śniadania Prawnik staje się mniej produktywny.

Śniadanie dodaje energii do pracy i poprawia humor

Nie ma to jak zadowolony z siebie Prawnik. Dumne patrzenie przed siebie z uśmiechem na ustach przychodzi łatwiej, gdy nie burczy mu w brzuchu. Rano żołądek pracuje na najwyższych obrotach, dlatego to co zjadamy szybko zostaje metabolizowane i wykorzystywane w bieżącej pracy. Cukier (nawet ten rafinowany w postaci słodkich dodatków do śniadania) nie zrobi krzywdy sylwetce, a przez zwiększenie stężenia glukozy we krwi, odsunie senność i poprawi humor.

Śniadanie zmniejsza ryzyko wrzodów

Zestresowany Prawnik, to zły Prawnik, a chory Prawnik, to żaden Prawnik. Wrzody spowodowane stresogennymi warunkami pracy mogą wiązać się z koniecznością hospitalizacji i przewlekłego leczenia, to z kolei nie sprzyja rozwojowi zawodowemu w czasach często zmienianych przepisów prawa. Żeby nie traktować Prawników tak bardzo przedmiotowo, przywołam najważniejszy argument: zdrowie to podstawa (zdrowe śniadanie to podstawa).

Śniadanie pomaga w utrzymaniu zgrabnej sylwetki

Nienaganna prezencja pomaga sile argumentacji prawniczej w osiągnięciu celu. Prawnicy spożywający śniadanie nie dość, że nie spowalniają swego metabolizmu, to mogą dodatkowo zjeść o 150 kcal więcej w ciągu dnia, niż głodzący się koledzy i koleżanki. Ponadto są mniej narażeni na otyłość i problemy z wahaniami wagi ciała.

Śniadanie okazją do wspólnego posiłku

Nienormowany czas pracy Prawnika sprawia, że poranek to najlepszy (bo nie ujęty w terminarzu) moment na wspólne spędzenie czasu z partnerem/partnerką, rodziną czy nawet kotem. Życie prywatne i wewnętrzny spokój ma kluczowy wpływ na osiągnięcia Prawników, a bez wsparcia bliskich Prawnik po pewnym czasie się wypala. Warto jest pielęgnować więzy przy wspólnym posiłku choćby było to o 7 rano.

Śniadanie ratuje przed omdleniem

Prawnik pojawia się na sali rozpraw, wstaje i mdleje. Kwestie wizerunku pominęłabym, a skupiłabym się nad ryzykiem niedotlenienia mózgu. Nie muszę chyba tłumaczyć, że dłuższe niedotlenienie jest niebezpieczne dla życia – banalne omdlenie skutkować może nieodwracalnym uszkodzeniem mózgu.

??????????????????

Prawniku jedz na śniadanie to, co Ci będzie służyło przez kolejne godziny wytężonej pracy:

  • jajecznicę, jajka na miękko, lekkie omlety, naleśniki – osoby spożywające jajka na śniadanie zjadają mniej w ciągu dnia;

  • płatki zbożowe, kasze, ryż, pełnoziarniste pieczywo – produkty zbożowe o niskim indeksie glikemicznym dłużej są trawione, tym samym nie prowadzą do skokowego wzrostu glukozy we krwi, a my dłużej czujemy się syci;

  • jogurty, twarożki, chude wędliny – białko buduje nasze mięśnie, ale też sprawia, że szybciej się najadamy;

  • owoce, bakalie, miód – cukry proste zjadane o poranku szybko dodają nam energii bez wyrzutów sumienia;

  • orzechy, nasiona, ziarenka – zawierają cenne tłuszcze, białka i witaminy, które urozmaicają naszą dietę.

DSC02234

Smacznego jutrzejszego śniadania!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *