Plażowe koło ratunkowe: jaki wybrać strój kąpielowy?

 

DSC00641

Zbliża się czas wyjazdów urlopowych. Jeżeli pogoda pozwoli, zostaniemy w kraju i skorzystamy z dobrodziejstwa jakie dają nam jeziora, zalewy, zatoki i morze. Bez względu na to, czy udamy się na Lazurowe Wybrzeże czy na Hel, potrzebujemy odpowiedniego stroju kąpielowego. Wybór w sklepach jest rzeczywiście ogromny, ale należy pamiętać o dopasowaniu go do naszej figury, aby podkreślić kobiece kształty, a skryć kompleksy.

Mały biust

Posiadaczki małych piersi nie muszą nosić usztywnianych staników, dlatego na więcej mogą sobie pozwolić. Żeby optycznie powiększyć biust, należy szukać staników z falbankami, ozdobami, sznureczkami, wzorami czyli ze wszystkim co może przyciągać uwagę. Przy trójkątnych stanikach im dalszy rozstaw piersi, tym większe się one wydają. Dobrym zabiegiem jest też kompletowanie stroju według zasady: jasna góra, ciemny dół.

She

Esotiq

she 2  esotiq 1

Duży biust

W tym wypadku tylko usztywniane staniki są w stanie utrzymać biust. Odradzam staniki bez ramiączek, bo go spłaszczają i obniżają. Najlepiej sprawdzają się dekoltowane wcięcia z bliskim rozstawem na ramiączkach.

Lorin

Triumph

lorin_03458_paz13Lampedusa_TW_602_pf_rdax_185x262

Szerokie ramiona

Najkorzystniej wypadają w towarzystwie szerokich i prostych ramiączek.

Lorin

Triumph

lorin_04689_paz13Sicilia_B-Full_TWP_602_pf_rdax_185x262

Wąskie ramiona

Pragąc dodać centymetrów ramionom, staramy się wybierać staniki wiązane na szyi. Odległość powstająca pomiędzy sznurkiem a ramieniem, wydaje się przez to większa. Również staniki typu bardotka uwalniają ramiona i sylwetka nabiera odpowiednich proporcji.

Lorin

lorin_08958_paz13lorin_09747_paz13

Wąskie biodra

Chcąc dodać sobie krągłości, należy wybierać jak najmniej zabudowane figi, bo im są delikatniejsze tym biodra wydają się pełniejsze. Sprawdzony patent to poszerzające wzory w poziome paski czy agresywne kolory. Tak samo jak w przypadku staników, wszelkie ozdoby i sznureczki również wchodzą w rachubę.

Mango

mango 2mango 3

Szerokie biodra

Najlepiej maskują je zabudowane figi lub miniszorty. Ciemniejsze kolory powinny także skraść parę centymetrów. Należy unikać krzykliwych wzorów i dodatków, w końcu nie chcemy by zwracano uwagę na tę część ciała.

Calzedonia

Triumph

101713_Calzedonia_Beachwear_Shot_8_086-232x300Sardegna_B-Full_CTOW_SHO_602_pf_rdax_185x262

Talia nieidealna

Brak talii, odstający brzuszek, rozstępy – jest wiele powodów, dla których kobieta nie chce pokazywać światu swego brzucha. Stroje jednoczęściowe w prawdzie nie pozwolą na opalenie całego ciała, ale pozwolą czuć się swobodnie na plaży. Chcąc wysmuklić talię możemy wybrać strój, który ma ciemniejszy odcień w środkowej części, posiada pasek umiejscowiony w talii (a najlepiej w najwęższej części pod biustem) lub korzystamy z pionowych wstawek, linii czy wycięć.

Lorin

She

lorin_11211_paz13_maxilorin_01510_paz13she 4she 3

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.