Ach, Louboutiny!

 

    images (45)

Szpilki zaprojektowane przez Chrisiana Louboutina dodają kobiecie jeszcze więcej seksapilu. Jakie atrybuty czynią te buty pożądanymi na rynku luksusowego obuwia?

images (48)louboutiny róż

Christian był stworzony do zostania szewcem, od zawsze inspirowały go kobiety i ich wdzięk. Ponoć jako mały chłopiec zauważył, że do pobliskiego muzeum panie nie mogą wchodzić w butach na wysokim obcasie, w obawie przed porysowaniem parkietu. Dodatkowo w latach 70, w których dorastał tylko nieliczne kobiety nakładały szpilki. Pragnął stworzyć ideał eksponujący najlepiej damskie atuty, stąd ta niebotycznie długa szpilka osiągająca średnio 12 cm. Projektant odkrył magię butów na wysokim obcasie: wysmuklają, każą się wyprostować i ściągnąć łopatki, napinają łydki i pośladki oraz wymuszają wyjątkowy sposób chodzenia.

images (49)

Cechą charakterystyczną Louboutinów jest ich czerwona podeszwa. Pomysł wziął się z pomalowanych lakierem Chanela w kolorze czerwonym paznokci jednej z modelek uczestniczących w pokazie, na który zjawił się Christian. Projektant nawet procesował się z domem mody Yves Saint Laurent o to, że malując również swoje szpilki w tym samym miejscu na czerwono, działają nielegalnie i naruszają jego znak firmowy. Sąd nie przychylił się do tego, gdyż przyznanie projektantowi monopolu na dany kolor ograniczyłoby konkurencję.

louboutiny żółćimages (46)

Pierwszy butik Christiana powstał w Paryżu w 1992r, a do dnia dzisiejszego otwarto jeszcze 9 na całych świecie. Obuwie i akcesoria można kupić na oficjalnej stronie www.christianlouboutin.com. W Polsce istnieje możliwość nabycia oryginalnych produktów projektanta w sklepie internetowym www.moliera2.com oraz w sklepie stacjonarnym przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Ceny tamtejszych szpilek oscylują w granicach 2 tys. zł.

 

loubutin paski             louboutin palec

W obuwniczych sieciówkach znajdziemy pantofelki stworzone na modłę Louboutinów. Wprawdzie nie mają czerwonej podeszwy i nie mogę gwarantować, że będą tak idealne jak oryginał, ale też dają radę. Najważniejsze, że są ze skóry, czasem nawet lakierowanej i, że ich obcas pozwala wyjść w nich na co dzień, a nie tylko na czerwony dywan.

Badura

badura beżbadura czbadura czerń

Kazar

kazar czarne błysk

Gino Rossi

gino czerwonegino czarne platgino róż

Wojas

wojas czarnewojas beżwojas czarne paski

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.