Wojciech I Wielki

by Dorota Leszczyńska

Wojciech I Wielki

 

pobrane (5)

Rzadko mówi coś miłego, częściej krzyczy i miesza ludzi z błotem. Wygląda na przeżartego perfekcjonizmem i pracoholizmem człowieka. Z jego twarzy ciężko wyczytać jakiekolwiek emocje, a sposób w jaki formułuje swoje myśli czyni go mistrzem budowania napięcia. Jednak stanowi dla mnie symbol uporu i spełnienia nawet dalekosiężnych marzeń. Jego namiętny pocałunek stał się przyczynkiem do napisania paru słów o królu naszych czasów.

amaro

Wojciech I Wielki czyli Wojciech Modest Amaro – wielokrotnie nagradzany kucharz, który dał się poznać szerszemu gronu za sprawą telewizyjnych programów kulinarnych jak Top Chef i Hell’s Kitchen. Jego oczkiem w głowie jest restauracja – Atelier Amaro w Warszawie, która rok temu została uhonorowana gwiazdką Michelin jako pierwsza w Polsce. Właśnie od tego zawodowego sukcesu zaczęła się kariera Wojciecha poza kuchnią.

Urodził się w 1972r. w Sosnowcu, ukończył Techników Elektroniczne (nie Gastronomiczne), ma żone i dzieci – tyle z ogólników. Lubi sztukę artystyczną i grę w tenisa – tyle ze szczególików.

images (26)

W jaki sposób z wykształceniem elektronika poszybował na kulinarny szczyt? Ciężką pracą zagranicą pod skrzydłami sław kulinarnych takich jak: Yannic Alleno, Alain Ducasse czy Ferran Adria. I po 20 latach udało się; jego własna restauracja znajdująca się tym razem w kraju zdobyła gwiazdkę Michelin.

images (27)

Wojciech Amaro zaskakuje i dlatego ma wzięcie w telewizji. Wspomniałam na wstępie o jego namiętnym pocałunku. Nadmienię, że był to pocałunek z uczestniczką programu Hell’s Kitchen. Ciekawe co na to jego żona? Myślę, że jej się spodobało, bo była tą uczestniczką. Taki żart przebierańców, a oglądalność wzrasta.

Niech Wojciechowi nie uderzy woda sodowa do głowy i niech dalej gotuje z pasją.

Atelier Amaro: tel 22 628 57 47, Agrykola 1, 00-460 Warszawa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *