Ubieranie jako sztuka użytkowa

 DSC01527

Czasem wydaje mi się (przeglądając niektóre blogi szafiarek), że modę traktuje się jako festyn przebierańców. Coś jest trendy i należy to mieć, następnie wykombinować niebanalną stylizację, na którą nikt inny by nie wpadł. To bardzo smutne, że istnieją na świecie tacy nijacy, nieumiejący wypracować swojego stylu, a tylko ślepo podążający za propozycjami (podkreślam propozycjami) projektantów i stylistów.

Ubranie nie może nas ograniczać ani robić nam krzywdy; powinno pasować do naszej sylwetki, karnacji czy temperamentu. Kupując sukienkę muszę mieć pewność, że założywszy ją zostanę skomplementowana dzisiaj jak i za 3 lata. Totalnie nielogiczne jest kupowanie „ciuszka”, którego nie potrafimy skomponować z żadną inną rzeczą z naszej szafy albo, co gorsza, nie w tym rozmiarze (bo teraz to na pewno schudniemy). Jest taki jaskrawy przykład totalnie nietrafionego stroju, a mam na myśli kombinezon. Niewtajemniczonym mężczyznom przedstawiam i objaśniam.

 

images (5)

Kombinezon to połączenie na wieki wieków spodni i bluzki. Może i pięknie wygląda ze szpilkami, ale czar pryska przy pierwszej wizycie w toalecie. Tego już nie będę objaśniać… Kombinezony pozostawmy astronautom.

 

pobrane (1)

Mój pragmatyzm w ubiorze (czytaj styl) polega na tym, iż staram się podkreślić swoją płeć, wyróżnić z szarego otoczenia, nie epatować nagością i dzięki kolorom nadać jasnej skórze promienności. Wprost nie wyobrażam sobie życia bez torebek – muszą być praktyczne, przykuwać uwagę, ale nie mogą być kiczowate. Mimo, że jestem wysoka, upodobałam sobie buty na wysokim obcasie – i to nie jest mój problem, jeżeli ktoś czuje się przy mnie czy w ogóle mały (w przeciwieństwie do innych nie mam kompleksu wzrostu).

 

DSC01526

Ubranie nie jest po to by wisiało na wieszaku, by było eksponatem w gablocie, by nosiło się obok nas. Cieszmy się modą, swoją modą, zindywidualizowaną i wyjątkową, by wydobyć swoje piękno i nie zginąć w tłumie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.