„Najpiękniejszy kraj” z piętnem zabójstw

DSC04823

Fala uchodźców zalewa kontynent europejski i może być to powód, dla którego sięgnięcie właśnie teraz po szwedzki kryminał o zbrodniach popełnionych na emigrantach. Azyl nie gwarantuje bezpieczeństwa, a strach o przyszłość nie znika. Przekonajcie się o tym, kto terroryzuje ludzi zamieszkujących przedmieścia Goteborga?

Trzech mężczyzn zastrzelono w osiedlowym sklepie – od tego zaczyna się cała historia. Następnie zostaje znalezione ciało zamordowanej żony jednego z tych mężczyzn. Na tym lista ofiar się nie kończy. Świadkowie, którzy najwyraźniej coś wiedzą, boją się cokolwiek zdradzić policji, natomiast inni obawiają się, że grozi im śmierć. I mają ku temu powody, bo w tajemniczych okolicznościach znikają kolejne osoby.

Żadna z wysuniętych hipotez nie zostaje potwierdzona. Śledczy Winter stara się wykrzesać odrobinę informacji, szuka małego chłopczyka na rowerku, który prawdopodobnie widział strzelaninę i, nawet podczas rodzinnych uroczystości, nie potrafi zapomnieć o sprawie.

Książka, należąca do całej serii kryminałów napisanych przez Edwardsona, wyróżnia się skrupulatnie przemyślanymi dialogami, różnorodną narracją i nawarstwiającymi się niewiadomymi. Kryminał w typowym skandynawskim, chłodnym stylu z powodzeniem odnajdzie się podczas gorącego urlopu.

Ake Edwardson „Najpiękniejszy kraj”

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *