Dlaczego kobiety lubią dostawać kwiaty?

DSC03733

Jest to dość infantylne pytanie, aczkolwiek nie wiem czy którykolwiek z mężczyzn jest w stanie na nie poprawnie odpowiedzieć. Oto kilka powodów, dla których dostawanie kwiatów stanowi dla kobiet przyjemność.

1. Lepiej kwiaty niż czekoladki.

Od patrzenia na kwiaty nie powstaną nadprogramowe kilogramy. W sumie od patrzenia na czekoladki też nie, ale umówmy się, kto o zdrowych zmysłach odczuwa przyjemność z patrzenia na słodycze.

2. Kwiaty wzbudzają zazdrość… wśród innych kobiet.

Kobieta poczuje się wyjątkowa, gdy będzie miała punkty odniesienia. A jeszcze lepiej jak te punkty odniesienia, chciałyby być równie wyjątkowe.

3. Mają być utożsamiane z pięknem kobiety.

Nic tak nie łechce ego kobiety jak komplementy na temat jej piękna i uroku osobistego. A śliczny bukiet pasuje tylko do adekwatnie urodziwej kobiety.

4. Oznaczają wygraną kobiety.

Wręczenie przez mężczyznę kwiatów po kłótni jest jak przyznanie się do winy . Kwiaty są symbolem skruchy i poddania kobiecie.

5. Ukazują mężczyznę w innej roli.

Nagle ten męski, odważny i nieustępliwy jegomość, staje w progu z kwiatami i wręcza je swojej wybrance. Esteta, romantyk i kochanek w jednej osobie.

6. Kwiaty poprawiają humor.

Może ze względu na ich kolor, a może ze względu na niespodziewane okoliczności. Pewne jest, że odwracają uwagę kobiet i łagodzą rozdrażnienie.

7. Kwiaty są niezobowiązujące.

Choć spore bukiety potrafią kosztować równowartość biżuterii czy innych drobiazgów, to jednak z uwagi na swą ulotność, ich wręczanie nie powoduje takiego skrępowania. W końcu kwiaty to dar natury.

8. Bukiet czyli marzenie o własnym ogrodzie.

Rzeczywiście jest to dalekoidące skojarzenie, ale często uzasadnione. Spokój, stabilizacja i bezpieczeństwo ukryte w wiechciu może śmieszyć mężczyzn, ale zauważmy, że wielu z nich marzy o zbudowaniu domu.

9. Wręczanie kwiatów kobietom to tradycja.

A że kobiety lubia kultywowaną tradycję, cieszą się z faktu, że mężczyźni poddają się temu nurtowi. Chociaż interesująco byłoby dostać kiedyś bukiet stworzony z marchewek z nacią – na pewno oryginalnie.

10. Kwiatami należy się zająć.

Instynkt opiekuńczy kobiet włącza się niemal od razu, w momencie przejęcia kwiatów. Należy znaleźć wazon, wlać wodę, zwilżyć liście, prawdopodobnie dodać do wody trochę cukru czy aspiryny itd. Po prostu troska o zatrzymanie pięknej chwili.

***

Nie da się ukryć, że lubimy dostawać kwiaty z przeróżnych powodów. Ważne, żeby kwiaty były dane szczerze, ale pragnę zauważyć, że rodzaj kwiatów i forma wręczania także mają znaczenie. O tym jednak może opowiem innym razem…

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *