Ogarnij się dziewczyno! Zadbaj o skórę!

 DSC04299

Tym razem udowodnię, że artykuły spożywcze można zastosować z powodzeniem również na zewnątrz naszego ciała. Przedstawione poniżej produkty znajdują się w prawie każdej kuchni i mogą zastąpić lub wspomóc działanie kosmetycznych specyfików.

DSC02096

Cukier kryształ

Słyszeliście o peelingu cukrowym? Można go kupić w sklepie, tylko po co? Do naszego żelu/mleczka pod prysznic dodajemy cukier z jak największymi kryształami i szybko rozprowadzamy, żeby nie zdążył się rozpuścić. Polecam taki peeling przed depilacją, aby wydobyć każdy włosek – depilacja będzie dokładniejsza a skóra gładsza oraz by zniwelować ewentualne podrażnienia występujące po sztucznych peelingach.

DSC02100

Fusy z kawy

Nie lubię i nie chcę się opalać z wielu względów. Jednak, gdy pragnę mieć opalone nogi (czytaj optycznie smuklejsze) robię sobie peeling z fusów kawy. Nadaje on skórze fantastycznego koloru bez nieprzyjemnego zapachu w pakiecie – jak samoopalacze. Kofeina zawarta w kawie poprawia krążenie krwi i działa antycellulitowo. Po prostu cudowny peeling, ale cudowne nie jest sprzątanie łazienki po prysznicu; to jedyny minus fusów.

DSC02102

Mleko

Niczym Kleopatra zadurzmy się w kąpieli z mleka. Nie każę kupować 30 litrów białego płynu na jedną kąpiel, ale już taki kartonik tłustego mleka chyba nie zrujnuje budżetu. Skóra staje się delikatna i mogę przysiąc, że każda kobieta poczuje się jak królowa swego odprężonego ciała. A jakby jeszcze ktoś przyniósł kieliszek czerwonego wina, zapalił świece i rozproszył zapach olejku różanego, to więcej nie trzeba by było do szczęścia.

DSC02097

Sól kamienna

Czy zauważyliście, że po wakacjach nad morzem Wasza skóra się odnowiła? To za sprawą soli morskiej, która oczyszcza nas ze starego naskórka. Nie musimy czekać do urlopu, żeby zaznać efektu plażowicza, wystarczy, że dodamy do kąpieli zwykłej soli kamiennej. Idealnie byłoby użyć zmineralizowanych sól pozyskiwanych z Morza Martwego, ale ich cena przewyższa efekt jaki powinniśmy oczekiwać. Zamiast takiej soli wybrałabym już produkty z samych alg, natomiast w wannie wystarczy w zupełności rodzima sól.

DSC02104 (2)

Oliwa z oliwek

Raz na jakiś czas, po treningu robię sobie masaż zbolałych mięśni, aby przeciwdziałać zakwasom i jeszcze bardziej poprawić krążenie w strategicznych miejscach ciała. Po przeczytaniu składu specjalnego olejku do masażu, postanowiłam zastąpić go oliwą z oliwek. Już starożytni Grecy używali oliwy do nacierania skóry po kąpielach w termach; nie mogli się mylić. Oliwa z oliwek nawilża moją – z natury suchą – skórę i niesamowicie ją wygładza. Zapach nie zachwyca, dlatego po wchłonięciu oliwy, wskakuję pod prysznic.

admin

Barwna i uśmiechnięta doktorantka w Katedrze Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, która nie może zdecydować się na jedną pasję w życiu.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Kate Bush napisał(a):

    Masz rację, koniec z drogeryjnymi peelingami. Od dziś korzystam z cukru 🙂