Ogarnij się, Dziewczyno!

 

Muszę nadmienić, iż pomimo sugerującego wiele obrazka, nie jest to kolejny wpis odnośnie gotowania. Jednakże, aby przejść do sedna powinnam zacząć od odpowiedniego wstępu.

2014_04_29_12_26_04

Któż by pomyślał, iż „ogarnięcie się” zostanie z takim entuzjazmem przyjęte przez masy społeczeństwa. Nie tylko mamy z nim do czynienia podczas kontaktów towarzyskich, ale za sprawą swej popularności znalazło ono swoje miejsce w spotach reklamowych. W zależności od kontekstu nabiera ono co nuż innego znaczenia: prześmiewczego, irytacji, nakazu, pobłażliwości. Z tej właśnie przyczyny można powiedzieć, że nic tak nie kwituje rozmowy pomiędzy przyjaciółmi, rodzicami a dziećmi, szefem a podwładnym, panem a psem. Szczególnie w ostatnim przypadku mamy pewność, że nie usłyszymy lepszej riposty. Choć wydawałoby się na pierwsze usłyszenie obcokrajowca, że stwierdzenie „ogarnij się” ma coś wspólnego bardziej ze sprzętem kulinarnym i oznacza przymus zaopatrzenia się w niezbędne rondle i chochelki, to jednak stanowi kolejne potwierdzenie, że język potoczny przeczy wszelkim logicznym konstrukcjom.

Wyrażenie „ogarnij się” potraktuję jako zachętę do zadbania o siebie. Dziewczyna musi się ogarnąć, bo lato za pasem. Włosy matowe, poznokcie porozdwajane, cera szara, wargi z opryszczką, skóra sucha i można tak wymieniać bez końca, tylko po co.

2014_01_06_13_12_53

Zatrzymajmy się na włosach. Moje domowe sposoby na ogarnięcie włosów mogą powodować zdziwienie na twarzy, ale naprawdę pomagają zregenerować (nierzadko lepiej niż specyfiki ze sklepu).

Podstawą jest maseczka witaminowa – ogólnieodżywiająca włosy i skórę głowy. Pozostawiam ją pół godziny na włosach, zakrywając foliowym czepkiem.

Składniki:

2 żółtka

3 łyżki z oliwy z oliwek

kilka kropel wit. A (warto dodać, ale nie jest to konieczne)

2014_04_29_12_55_43

Polecam również maseczkę na zniszczone włosy.

Składniki:

drożdże

jogurt

miód

Na wypadanie włosów pomoże alkohol, a konkretnie koniak.

Składniki:

2 żółtka

2 łyżki oliwy z oliwek

2 łyżki koniaku

Płukanki do włosów należą do tych naturalnych kosmetyków, które nadają włosom szczególnych właściwości.

Często stosowałam płukankę z liści orzecha włoskiego, gdyż nadaje ciemnym włosom uroczy blask i miękkość. Dlaczego używam czasu przeszłego (?), może dlatego, iż będę miała problemy z pozyskaniem surowca.

2014_04_29_12_29_33

Płukanka z pokrzywy, której ekstrakt stosowany jest w szamponach ze względu na właściwości odtłuszczające, tak naprawdę działa wzmacniająco i zapobiega wypadaniu włosów. Jeżeli mowa o tym surowcu, to raczej nie będzie problemu z dostawami.

2014_04_29_12_27_49

Polecam czasem zrezygnować z kupowanych specyfików na rzecz domowych sposobów, bo są za mało doceniane.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *