Ogarnij się, Dziewczyno!

 

Muszę nadmienić, iż pomimo sugerującego wiele obrazka, nie jest to kolejny wpis odnośnie gotowania. Jednakże, aby przejść do sedna powinnam zacząć od odpowiedniego wstępu.

2014_04_29_12_26_04

Któż by pomyślał, iż „ogarnięcie się” zostanie z takim entuzjazmem przyjęte przez masy społeczeństwa. Nie tylko mamy z nim do czynienia podczas kontaktów towarzyskich, ale za sprawą swej popularności znalazło ono swoje miejsce w spotach reklamowych. W zależności od kontekstu nabiera ono co nuż innego znaczenia: prześmiewczego, irytacji, nakazu, pobłażliwości. Z tej właśnie przyczyny można powiedzieć, że nic tak nie kwituje rozmowy pomiędzy przyjaciółmi, rodzicami a dziećmi, szefem a podwładnym, panem a psem. Szczególnie w ostatnim przypadku mamy pewność, że nie usłyszymy lepszej riposty. Choć wydawałoby się na pierwsze usłyszenie obcokrajowca, że stwierdzenie „ogarnij się” ma coś wspólnego bardziej ze sprzętem kulinarnym i oznacza przymus zaopatrzenia się w niezbędne rondle i chochelki, to jednak stanowi kolejne potwierdzenie, że język potoczny przeczy wszelkim logicznym konstrukcjom.

Wyrażenie „ogarnij się” potraktuję jako zachętę do zadbania o siebie. Dziewczyna musi się ogarnąć, bo lato za pasem. Włosy matowe, poznokcie porozdwajane, cera szara, wargi z opryszczką, skóra sucha i można tak wymieniać bez końca, tylko po co.

2014_01_06_13_12_53

Zatrzymajmy się na włosach. Moje domowe sposoby na ogarnięcie włosów mogą powodować zdziwienie na twarzy, ale naprawdę pomagają zregenerować (nierzadko lepiej niż specyfiki ze sklepu).

Podstawą jest maseczka witaminowa – ogólnieodżywiająca włosy i skórę głowy. Pozostawiam ją pół godziny na włosach, zakrywając foliowym czepkiem.

Składniki:

2 żółtka

3 łyżki z oliwy z oliwek

kilka kropel wit. A (warto dodać, ale nie jest to konieczne)

2014_04_29_12_55_43

Polecam również maseczkę na zniszczone włosy.

Składniki:

drożdże

jogurt

miód

Na wypadanie włosów pomoże alkohol, a konkretnie koniak.

Składniki:

2 żółtka

2 łyżki oliwy z oliwek

2 łyżki koniaku

Płukanki do włosów należą do tych naturalnych kosmetyków, które nadają włosom szczególnych właściwości.

Często stosowałam płukankę z liści orzecha włoskiego, gdyż nadaje ciemnym włosom uroczy blask i miękkość. Dlaczego używam czasu przeszłego (?), może dlatego, iż będę miała problemy z pozyskaniem surowca.

2014_04_29_12_29_33

Płukanka z pokrzywy, której ekstrakt stosowany jest w szamponach ze względu na właściwości odtłuszczające, tak naprawdę działa wzmacniająco i zapobiega wypadaniu włosów. Jeżeli mowa o tym surowcu, to raczej nie będzie problemu z dostawami.

2014_04_29_12_27_49

Polecam czasem zrezygnować z kupowanych specyfików na rzecz domowych sposobów, bo są za mało doceniane.

 

admin

Barwna i uśmiechnięta doktorantka w Katedrze Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, która nie może zdecydować się na jedną pasję w życiu.

Może Ci się również spodoba